Betting – kilka podstawowych faktów

Home » Typowanie » Betting – kilka podstawowych faktów

Wielu z nas lubi podziwiać zmagania drużyn i nazywa się wręcz fanami. Niezależnie od tego czy na co dzień jesteś miłośnikiem piłki nożnej, siatkówki czy tenisa, możesz typować wynik i zdobywać naprawdę niemałe pieniądze. Jeżeli uważasz, że bez problemu potrafiłbyś obstawić prawidłowy rezultat spotkania, warto rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi. Choć – oczywiście – na początku trzeba zapoznać się z kilkoma najistotniejszymi kwestiami.

Przede wszystkim trzeba zrozumieć czym właściwie jest kurs bukmacherski, a konkretnie – jego wysokość. To od niego zależy jak wysoka będzie nasza potencjalna wygrana. Tak naprawdę kurs bukmacherski można sobie wyobrazić jako prawdopodobieństwo, że dany wynik się wydarzy. Im wyższy kurs tym, niestety, wyższe ryzyko porażki. Analogicznie – niższy kurs daje znacznie większe szanse na wygraną. Oczywiście, jest to tylko teoria, ale warto od niej zacząć.

 

Betting match

Istotną kwestią jest także to, że kurs bukmacherski może być zapisany w różnych notacjach. Każdy kto kiedykolwiek interesował się zakładami, z pewnością spotkał się z kursem dziesiętnym bądź brytyjskim. Ponadto wyróżnia się także kursy amerykańskie, indonezyjskie i wiele innych. Mimo że wyglądają one absolutnie różnie, każdy z nich daje identyczną kwotę wygranej.

W Europie, Kanadzie oraz Australii najczęściej spotyka się kursy dziesiętne. Dzięki temu znane są one również pod nazwą kursów europejskich tudzież kontynentalnych. Szansa na potencjalną wygraną zapisana jest w łatwej do zrozumienia formie ułamka dziesiętnego, która dodatkowo pozwala na bezproblemowe obliczenie potencjalnej wygranej. Wśród bukmacherów w Stanach Zjednoczonych największą popularnością cieszą się oczywiście kursy amerykańskie, zwane również „moneyline”.

 

Oczywiście nie każdy musi znać i rozumieć wszystkie kursy stosowane w zakładach bukmacherskich, choć bez wątpienia warto się z nimi zapoznać. Dla osób, które są na początku swojej drogi, stworzono wiele kalkulatorów kursów, dzięki czemu przeliczenie danego zapisu na inny jest proste i bardzo szybkie.

 

Warto podkreślić, że to gracz decyduje o tym, jaki kurs wybiera. Dzieje się tak ponieważ na ogół firmy bukmacherskie są dedykowane dla osób z całego świata, więc również ich oferta jest mocno zróżnicowana. Skuteczna analiza kursów bukmacherskich jest jedną z najważniejszych spraw, które mają wpływ na to czy nasza gra w zakładach jest opłacalna. W pośredni sposób mają one wpływ na wygrane, dlatego warto poświęcić trochę czasu i zdobyć wiedzę na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net