Bezpieczeństwo obstawiania w internecie

Home » Początki Obstawiania » Bezpieczeństwo obstawiania w internecie

Zagadnienia Responsible Gambling czyli bezpiecznego hazardu są podstawą istnienia bukmacherów internetowych. Wszystkie reklamowane przez Nas firmy dbają zarówno o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy jak i danych.

Bezpieczne obstawianie

Responsible Gaming opiera się na trzech zasadach: 1. bezpieczeństwo gracza, 2. bezpieczeństwo gry oraz 3. ochrona przed uzależnieniem od gry.

Sprawdź również: betinia opinie

Bezpieczeństwo gracza

Bukmacher przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich graczy. Dla ich ochrony w swoim postępowaniu kieruje się wytycznymi wydanymi przez EGBA (European Gaming and Betting Association): wykluczenie osób małoletnich z udziału w grze oraz ochrona prywatności, która wymaga odpowiedzialnego wykorzystania danych oraz dokonywania transakcji płatniczych. Bezstronność oraz losowość produktów dokładnie kontrolują niezależne organy. Komunikacja marketingowa jest także ukierunkowana w stronę ochrony graczy: bezstronna oferta gamingu obiecuje tylko to, czego faktycznie może dotrzymać.

Bezpieczeństwo gry

Bukmacher przejmuje również odpowiedzialność za bezpieczeństwo oferty gry w dwojaki sposób: z jednej strony poprzez „związaną z grą użyteczność“ chroniąc użytkowników przed błędami, jak np. niezamierzonym wniesieniem zakładu. Z drugiej natomiast strony dzięki monitoringowi online serwisów oraz doświadczeniu bukmacherów możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa przed oszustami. Manipulacja zakładami oraz pranie pieniędzy to przestępstwa, a nie gra. Także w tych kwestiach bukmacherzy współpracują ze stowarzyszeniami ESSA (European Sports and Security Association) oraz EGBA.

Ochrona przed uzależnieniem od gry: badania – zapobieganie – interwencja

Znaczna część użytkowników serwisów oferujących zakłady sportowe, gry kasynowe oraz innego rodzaju prowadzi umiarkowaną grę w celach rozrywkowych. Zachowania, które w rozsądnej mierze nie są niepokojące (np. robienie zakupów, uprawianie sportu, jedzenie lub picie alkoholu), u niektórych osób mogą eskalować i stać się problemem. Właśnie tak może być z udziałem w zakładach oraz grach losowych u małej grupy klientów, u których mogą one doprowadzić do pojawienia się osobistych problemów.

Sprawdź również: 22Bet opinie

Przykładowo jeden z bukmacherów opisuje swoją politykę tak:

W celu zapewnienia klientom jak najlepszego wsparcia, wszystkie kontakty użytkowników, które są powiązane z Responsible Gaming, w Dziale Obsługi Klienta trafiają bezpośrednio do „teamu Responsible Gaming“. W tych poczynaniach X od lat wspierany jest przez renomowane na całym Świecie Division on Addictions, Cambridge Health Alliance, a teaching affiliate of Harvard Medical School. Zespół ten opracowywuje zalecenia i porady dla klientów, w jakich warunkach możliwe jest prowadzenie odpowiedzialnej gry. W przypadku, kiedy zachowanie wskazuje na uzależnienie od gry, udział w dalszej grze jest zabroniony. Klient wówczas otrzymuje wsparcie oraz doradztwo odnośnie możliwości uzyskania profesjonalnej pomocy, jaka jest najbliżej jego miejsca zamieszkania.

Sprawdź również: unibet opinie

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net