Błędy początkujących typerów, czyli jak nie obstawiać u bukmacherów

Home » Początki Obstawiania » Błędy początkujących typerów, czyli jak nie obstawiać u bukmacherów

Błędy początkujących typerów, czyli jak nie obstawiać u bukmacherów

Typowanie to nie tylko wybieranie odpowiednich wydarzeń i szukanie wysokich kursów. Aby stać się skutecznym graczem, należy również wyeliminować błędy, które mogą doprowadzić do porażki. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką są szczególnie narażone ze względu na brak doświadczenia. Jakie są więc najczęstsze błędy występujące u początkujących typerów?

Odgrywanie się

Niemal każdy po przegranym zakładzie ma ochotę się odegrać. Nic w tym dziwnego, ponieważ człowiek automatycznie odczuwa stratę w związku z przegranymi środkami. Najważniejsze jednak, by nie dać się ponieść emocjom. Po rozstrzygnięciu kuponu najprawdopodobniej i tak nie ma zdarzeń, które nadawałyby się do obstawienia. Inaczej przecież znalazłyby się one już wcześniej na kuponie, prawda? Dodatkowo emocje często bywają złym doradcą. W ich przypływie chce się jak najszybciej odegrać, choć przecież bukmacherka nie na tym polega.

W przypadku wystąpienia porażki należy postąpić tak samo, jak w przypadku wygranej, czyli dalej grać według wcześniej ustalonego planu. Należy spróbować zaakceptować fakt, że przegrana to coś, do czego trzeba się przyzwyczaić na swojej typerskiej drodze. Spora liczba doświadczonych klientów zakładów bukmacherskich przyzna, że częściej musiała znosić porażkę niż cieszyć się wygraną.

Dodawanie pewniaków do kuponu

Dodam tego pewniaka, to zwiększy kurs – takie zdanie wypowiada prawie każdy początkujący typujący. Jednak po meczu również prawie każdy zaczyna szybko żałować. To, że na jakieś zdarzenie bukmacher nałożył niski kurs nie znaczy, że jest ono warte dodawania do skrupulatnie budowanego kuponu. Najczęściej to spotkania z najniższymi kursami stają się tymi, które zaprzepaszczają całą pracę. Oczywiście to nie znaczy, że każde takie zdarzenie trzeba od razu odrzucić. Po prostu wydarzenia z kursem 1,30 trzeba tak samo dokładnie przeanalizować jak te z kursem 2,00 i więcej.

Brak odpowiednich zasad

Zaczynając swoją grę u bukmacherów warto od razu przemyśleć kwestię budżetu. Odpowiednie zarządzanie nim sprawi, że środków powinno wystarczyć na wcześniej zaplanowany czas. Nieodpowiedzialne jest granie za 100% kapitału. W takiej sytuacji jedna porażka sprawi, że środki na grę się skończą. Wtedy niezbędne będzie kolejne doładowanie i tak w kółko. Obstawianie to także porażki i wyciąganie z nich wniosków. Trudno jednak na trzeźwą ocenę sytuacji, gdy ciągle kończy się budżet.

Cierpliwość to bardzo pożądana cecha u obstawiających wydarzenia sportowe. Idealnie rozplanowany kapitał pozwala na pojedynczą grę za nie więcej niż 10% całości środków. Ta zasada pomoże uchronić wpłatę w przypadku porażki. Dodatkowym zabezpieczeniem może być obstawianie tylko takich wydarzeń, które są dobrze znane. Lepiej znać się doskonale na maksymalnie kilku dyscyplinach niż na wszystkich po trochę. Dzięki takiej eksperckiej wiedzy skuteczność typów na pewno będzie większa.

Granie tylko u jednego bukmachera

Ciągłe granie w jednych zakładach bukmacherskich może prowadzić do ominięcia sporych korzyści. Oczywiście mowa tu np. o bonusach powitalnych, które mogą wydatnie zwiększyć budżet na grę. Poprzez to nie warto zamykać się na nowości. Obecnie założenie konta trwa dosłownie kilka minut i nie powinno sprawić nikomu trudności. Oferty konkurencyjnych firm łatwo można znaleźć w internecie. Dokładne rozpoznanie na rynku może przynieść wiele korzyści.

Typując zakłady pojedyncze lub akumulowane z niewielką ilością zdarzeń warto także wyszukiwać najlepszych kursów. Zdarza się, że różnice między nimi są zaskakująco duże. Grając często, po prostu opłaca się znaleźć kurs, który jest najwyższy. Już po kilku skutecznie wytypowanych kuponach można zauważyć korzyści.

Brak własnej analizy

Droga do skutecznego typowania wiedzie przez dokładnie analizowanie wydarzeń, które dodawane są do kuponów. W bukmacherce nie ma dróg na skróty. Wielu początkujących graczy zbyt mocno ufa osobom, które przedstawiają swoje typy w sieci. Oczywiście każda analiza może być wartościowa i pomocna, ale warto wziąć pod uwagę swoją własną wiedzę. Sportowe wydarzenia najczęściej i tak toczą się własnym torem i mogą być zaskakujące. W związku z tym wszelkie podpowiedzi należy mieć pod własną kontrolą i nie ufać im w 100%.

Dodatkową zaletą samodzielnego analizowania wydarzeń jest nabywanie wiedzy. Dzięki temu w przyszłości można stać się zdecydowanie skuteczniejszym typerem. Ciekawym pomysłem może być również prowadzenie dziennika, w którym odnotowuje się ciekawe fakty i statystyki, które mogą wpłynąć na przebieg wydarzenia. Poprzez to następnym razem szykując się do obstawienia tej samej drużyny lub zawodnika część analizy można mieć już z głowy.

Zakłady wielokrotnie akumulowane

Żeby była jasność, nie każdy zakład akumulowany to błąd. Wręcz przeciwnie. Jednak grając najczęściej tzw. taśmy trudno jest wygrać. Taśma to zakład z wieloma zdarzeniami. Dodając do kuponu czasem nawet kilkanaście różnych typów trudno jest oczekiwać, że każdy z nich okaże się trafny. Właśnie w takich kuponach często znajdują się wcześniej wspomniane pewniaki z niskimi kursami, które potrafiły zniweczyć szansę na niejedną wygraną.

Warto czasem rozsądnie zwiększyć stawkę, co pozwoli na zmniejszenie ilości zdarzeń. Dzięki temu spadnie również ryzyko przegranej. Po krótkim przetestowaniu nowego sposobu gry może szybko okazać się, że na stałe zastąpi on popularne taśmy.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net