Bundesliga szykuje się do powrotu?! Zespoły wznawiają treningi

Home » Piłka Nożna » Bundesliga szykuje się do powrotu?! Zespoły wznawiają treningi

Coraz więcej wskazuje na to, że niemiecka Bundesliga może być ligą w Europie, która powróci do swoich rozgrywek ligowych. Obecnie za naszą zachodnią granicą rozgrywki wstrzymane są do końca kwietnia, ale istnieje szansa, że wraz początkiem maja zespoły wrócą do rywalizacji. Niektóre rozpoczęły już nawet treningi na stadionie. 

W tym gronie są m.in. RB Lipsk, Vfl Wolfsburg i Borussia Dortmund. Wszystkie zespoły trenują już co najmniej od kilku dni, zachowując wszelkie środki ostrożności. Zawodnicy przyjeżdżają na stadion pojedynczo, a w celu zminimalizowania szans na zakażenie dzieleni są na mniejsze grupy treningowe. Trenerzy unikają też ćwiczeń, w których pomiędzy zawodnikami mogłoby dojść do kontaktu, dlatego wybierają ćwiczenia – jak podania czy strzały – które pozwalają zachować bezpieczną odległość między nimi.

Do swoich zadań w ostatnim czasie wrócili także piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. Przed kilkoma dniami w siedzibie klubu z Zagłębia Ruhry zauważono pierwszych zawodników, trenujących w parach. 

Zobacz też: bukmacherzy zagraniczni bonusy

Nad pomysłem powrotu do wspólnych treningów myślą też w Monachium. Zawodnicy Bayernu, jak do tej pory, trenują indywidualnie w porozumieniu z trenerami od przygotowania fizycznego. Mówi się, że trener Bawarczyków Hansi Flick kontaktował się już w tej sprawie ze służbami medycznymi, a powrót do treningów na stadionie jest tylko kwestią czasu. Nieznana jest na ten moment sytuacja Roberta Lewandowskiego, który po rekonwalescencji po kontuzji kolana, miał wrócić do treningów na początku kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net