Co to jest middle bet?

Home » Zaawansowani Typerzy » Co to jest middle bet?

Co to jest middle bet?

W poszukiwaniu najskuteczniejszego sposobu na ogranie bukmachera typerzy chwytają się rozmaitych strategii. Metoda, o której opowiemy Wam dzisiaj nie należy do najłatwiejszych systemów gry, jednak opanowując ją gracz może zagwarantować sobie regularne profity w dłuższej perspektywie czasu. W dzisiejszym poradniku typera sprawdzamy co to jest middle bet

Middle bet – o co chodzi w tej strategii?

Zanim przejdziemy do oceny poszczególnych aspektów tego systemu gry u bukmachera, zacznijmy od podstaw i sprawdźmy co to jest middle bet. Mniej doświadczonym graczom ta strategia obstawiania zakładów może się wydawać nieco skomplikowana, jednak gwarantujemy Wam, że dzieje się tak jedynie na początku, zaś znajomość podstawowych mechanizmów niesie za sobą szereg korzyści. Ale po kolei.

Middle bet (inaczej zakłady środkowe) to strategia obstawiania zakładów u bukmachera polegająca na wytypowaniu dwóch przeciwstawnych zakładów na to samo zdarzenie w taki sposób, aby oba posiadały niewielki zbiór wspólny dający wygraną obu kuponom, natomiast przynajmniej jeden kupon gwarantował wygraną pokrywającą znaczną część strat poniesionych na drugim zakładzie.

Brzmi skomplikowanie? Zapewniamy, że jedynie na pierwszy rzut oka! W rzeczywistości taka strategia jest całkiem prosta, a najłatwiej zrozumieć ją na konkretnym przykładzie.

Zacznijmy od tego, że zakłady typu middle bet najlepiej sprawdzają się w przypadku handicapów punktowych oraz azjatyckich linii punktów. Pierwsza dyscyplina jaka przychodzi nam w tym momencie do głowy to rzecz jasna koszykówka.

A zatem – korzystając z porównywarki kursów lub kalkulatora middle bet gracz orientuje się, że istnieje pewna kombinacja zakładów (niekoniecznie od tego samego bukmachera, choć może się również zdarzyć w ten sposób), która pomimo wysokich kursów ma spore szanse na powodzenie.

Sprawdź też: kalkulatory bukmacherskie excel

Middle bet – przykłady

Przykładowo – gracz może wytypować wówczas zakład Under 199,5 punktu oraz zakład Over 195,5 punktu w meczu. Jeśli w meczu padnie dokładnie 196, 197, 198 lub 199 punktów, wówczas oba kupony są zwycięskie, zaś gracz może cieszyć się sporą wygraną. A co jeśli nie spełni się pozytywny scenariusz? Jak duże będą straty gracza?

Okazuje się, że wcale nie będzie tak źle! Odpowiednio dobrane stawki na kuponach sprawią bowiem, że zwycięski zakład pokryje w znacznej części straty poniesione na przegranym kuponie. Przyjmuje się, że optymalnie dobrany middle bet nie powinien przynieść strat wyższych, niż 5% zainwestowanych stawek.

Wady i zalety middle bet

Skoro wiemy już co to jest middle bet i w jaki sposób go stworzyć sprawdźmy jakie wady i zalety posiada ta strategia gry u bukmachera.

Niewątpliwym atutem middle bet są dość pokaźne wygrane w momencie, gdy oba zakłady są zwycięskie. Trudno mówić tu o jakimś algorytmie i pewniaku, natomiast prawidłowo obstawiony middle bet powinien dać zysk w przedziale 50-90% zainwestowanych stawek.

A zatem znakomicie prezentuje się to na tle potencjalnych strat, które jak już wcześniej ustaliliśmy rzadko przekraczają 5% (rzecz jasna o ile kursy i stawki na kuponach będą optymalne). To sprawia, że budżet gracza jest znacznie stabilniejszy, zaś ryzyko bankructwa spada do minimum.

Zobacz również: jak analizować kursy bukmacherskie?

Wady middle bet? Przede wszystkim w początkowym okresie ten system może wydawać się nieco skomplikowany i niejasny, natomiast krótka praktyka i korzystanie z ogólnodostępnych narzędzi typu porównywarka kursów oraz kalkulator middle bet sprawią, że bez trudu poradzą sobie z tą strategią nawet mniej zaawansowani gracze.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net