Cztery fazy uzależnienia od hazardu

Home » Odpowiedzialny Hazard » Cztery fazy uzależnienia od hazardu

Cztery fazy uzależnieniaSpecjaliści od uzależnień wyróżnili w przypadku hazardu cztery fazy uzależnienia. Krótko opiszemy je poniżej.

Sprawdź również: 22Bet

Faza zwycięstw, która zaczyna się graniem okazjonalnym i fantazjowaniem na temat wielkich wygranych. W przypadku pojawienia się dużych wygranych gracz wpada w coraz większe podniecenia, gra coraz więcej i za wyższe stawki. Gracz traci zdrowy rozsądek i zaczyna wierzyć w to, że zawsze będzie wygrywał. Nawet w przypadku wygrania olbrzymich pieniędzy nie zaprzestaje gry tylko ślepo wierzy w kolejne wielkie wygrane.

Faza strat, która w przypadku gracza wysoko-stawkowego może być bardzo dotkliwa. Zaczynają się wysokie pożyczki i próby odgrywania się, a w przypadkach powodzenia wygrane idą na spłaty długów. Hazardzista gra kosztem pracy i rodziny, ale cały czas stara się ukrywać swoje uzależnienie. Cechuje go także ciągła wiara w kolejną ‘wielką wygraną’.

Faza desperacji, którą wyróżnia separacja od rodziny i przyjaciół, często utrata pracy i narastające długi. Bardzo stresująca i nerwowa faza, w której presja wierzycieli często popycha ku przestępstwom. Gracz odczuwa psychiczne wyczerpanie, w końcu pojawiają się wyrzuty sumienia, poczucie winy, bezradność oraz nie rzadko depresja.

Faza utraty nadziei, w której jedyne rozsądne wyjście to zwrócenie się o pomoc do specjalistów. W przeciwnym wypadku pozostaje ucieczka w inne uzależnienie, na przykład od alkoholu lub narkotyków, więzienie, śmierć przez samobójstwo lub z ręki wierzycieli.

Sprawdź również: unibet opinie

Ważne jest aby jak najszybciej rozpoznać problem i rozpocząć leczenie. Jeśli zauważasz u siebie lub swoich bliskich podobne problemy koniecznie zwróć się o pomoc do specjalisty!

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net