Ćwiartkowe handicapy i sumy goli

Home » Początki Obstawiania » Ćwiartkowe handicapy i sumy goli

Handicapy i sumy azjatyckie
Gdy kurs na zwycięstwo jednego z teamów jest nieopłacalny, lub gdy boimy się zaryzykować postawienie wysokiego kursu na underdoga to z pomocą przychodzi Handicap.
Na pewno większość z was wie czym jest ta opcja. Jednak niejednokrotnie spotkałem się z pytaniami czym są handicapy typu -0.25, +0.75, bądź jakie są warunki grania azjatyckiej sumy goli over/under 2.25. Mam nadzieję, że ten tekst rozwieje wszystkie wasze wątpliwości.

Handicapy azjatyckie i europejskie

Obstawiając u bukmachera możecie natknąć się na dwa rodzaje tego zakładu – handicap azjatycki i europejski. Zacznijmy jednak od tego czym jest handicap. Jest to redukowanie domyślnych różnic w sile zespołów. Prościej mówiąc dodajemy lub odejmujemy jednemu z zespołów/zawodników daną ilość bramek(np. piłka nożna) lub punktów (np. w tenisie).
Jeśli zrozumiecie na czym to polega nie będziecie potrzebowali poniższej rozpiski.

Sprawdź również: 22Bet opinie

Przykład handicapu Europejskiego:
Bayern Monachium – Darmstadt – obstawiamy handicap 0:2. To znaczy, że na starcie przyjezdni zaczynają z dwoma bramkami na koncie. Jeśli mecz skończy się wynikiem 1:1, 2:1, 2:2, 0:0, 1:0, 3:3, 3:2 i tak dalej to nasz zakład jest wygrany, ponieważ po dopisaniu dwóch bramek do konta Darmstadt (np. 1:1 + 0:2 = 1:3) to oni wygrywają spotkanie. Jeśli po dodaniu dwóch goli do konta underdoga będzie remis lub wygra faworyt to nasz zakład jest przegrany. W wersji europejskiej tego typu zawsze występują liczby całkowite.

Przykład handicapu Azjatyckiego:
Real Madryt – Getafe – obstawiamy handicap minusowy, a konkretnie -1.5 po stronie Realu.
To znaczy, że real musi wygrać przynajmniej dwoma bramkami. Sprawdźmy zatem na przykład wynik 2:0. Jeśli od dwubramkowej zdobyczy Realu  odejmiemy 1,5 to wynik będzie wyglądał w ten sposób – 0,5 : 0. Real nadal wygrywa abstrakcyjną połówką gola, a nasz zakład wchodzi.

Przykładowe “azjany” :

Handicap 0.0/+0/ – Oznacza to samo co zakład draw no bet/remis nie ma zakładu.
W przypadku remisu otrzymujemy zwrot.

Handicap -0.25/+0.25 – Gdy stawiamy opcję minusową otrzymujemy zwrot połowy stawki w przypadku remisu, w przypadku wygranej natomiast wygrywamy pełną pulę. Jeśli wybieramy opcję dodatnią to remis daje nam połowę wygranej, a wygrana całą pulę.

Handicap -0.5/+0.5 – Nic innego jak zwycięstwo danego teamu w przypadku -0.5, lub remisu lub wygranej w przypadku +0,5.

Handicap -0.75/+0.75 – Opcja minusowa daje nam połowę wygranej w przypadku jednobramkowego zwycięstwa i pełną wygraną w przypadku większej przewagi bramkowej.
Opcja z plusem daje nam pełną wygraną w przypadku remisu lub zwycięstwa naszego teamu, lub połowę zwrotu przy przegranej jedną bramką.

Handicap -1.0/+1.0 – Pierwsza opcja to zakład że nasza drużyna wygra z przewagą minimum dwóch bramek. Jeśli jednak zwycięstwo będzie nieznaczne (jednobramkowe) to otrzymujemy zwrot. Dodając natomiast jedną bramkę mamy ten komfort, że jeśli nasz zespół przegra jednym golem to otrzymujemy zwrot. Pełna pula w przypadku wygranej lub remisu.

Handicap -1.25/+1.25 – Tutaj jest równie prosto. Faworyt wygrywa dwoma bramkami lub więcej – zgarniamy wszystko. Zwycięża jednym oczkiem – otrzymujemy zwrot połowy stawki.
Jeśli dodamy 1.25 to w przypadku gdy nasz underdog przegra np. 1:0, 2:1 otrzymujemy połowę wygranej.

Reszta wyższych handicapów działa analogicznie do mniejszych z tym, że różnica między zespołami jest jeszcze większa. Warto dodać, że azjany ćwiartkowe mogą być zapisywane w inny sposób. Na przykład handicap +0.25 czasem widzimy w postaci 0.0, +0.5, handicap -0.75 jako -0.5, -1.0, opcja +1.25 to z kolei -1.0, -1.5. Jest to bardzo proste i liczymy, że każdy to zrozumie – w końcu nie samym 1X2 człowiek żyje 😉

Sprawdź również: betmaster opinie

Azjatyckie sumy goli

Czym jest opcja over i under (powyżej/poniżej) każdy wie, więc nie ma sensu tego tłumaczyć. Jednak, nie każdy wie jak rozliczane są overy lub undery ćwiartkowe. Właśnie to spróbujemy wam w najłatwiejszy możliwy sposób wyjaśnić.

Przykłady:

Over 2.0  – Dwie bramki = zwrot. Więcej = wygrana.
Over 2.25 – Dwie bramki = połowa zwrot, połowa przegrana. Więcej bramek = typ wchodzi
Over 2.75 – Dwa gole = przegrana, trzy gole = połowa wygrana, połowa zwrot, więcej bramek = pełna pula.

Under 2.0 – Dwa gole = zwrot. Mniej bramek = zwycięstwo
Under 2.25 – Dwie bramki = połowa zwrot, połowa wygrana. Mniej goli = typ wchodzi.
Under 2.75 – Trzy trafienia w meczu = połowa zwrot, połowa przegrana. Dwie bramki lub mniej = pełna wygrana.

W przypadku overów i underów ćwiartkowych podobnie jak w przypadku handicapów istnieje inna forma zapisu i działa ona na tej samej zasadzie. Over 2.25 to over 2.0, 2,5.  Under 2.75 to under 2.5, 3.0.

Sprawdź również: betinia bonus

Handicap europejski i azjatycki – jak je odróżnić?

Pierwszą i najprostszą różnicą pomiędzy nimi jest ilość możliwych wariantów. Handicap azjatyckie to te, które posiadają dwa warianty zdarzeń. Europejskie z kolei posiadają 3 warianty zdarzeń. Problem z ich rozróżnieniem może występować w przypadku pełnych liczb. Jeśli w handicapie występuje połówka np. 0,5 ; 1,5 ; 2,5 to mamy pewność, że jest to azjatycki handicap.

Funkcjonalnie główną różnicą między nimi jest rozliczenie sytuacji, gdy wynik pokrywa się z handicapem. Przykładowo:
Wynik 0:1 przy handicapie: Handicap 1 (+1) lub Handicap 2 (-1)
Wynik 3:1 przy handicapie: Handicap 1 (-2) lub Handicap 2 (+2)
W przypadku handicapu azjatyckiego otrzymamy zwrot postawionych środków. W wariancie europejskim zakład będzie przegrany.

Zazwyczaj wariant europejski ma również nieco inny zapis niż handicapy azjatyckie. Dobrze widać to na obrazku poniżej:

handicap europejski

Przeanalizujmy kilka przykładów:
Handicap europejski 1:0 W1 oznacza, że drużyna 1 wygra w meczu mając na starcie dodatkowy gol. Wszelkie wygrane lub remisy zapewniają tu zwycięstwo.
Handicap europejski 0:3 X oznacza, że po dodaniu drużynie 2 trzech goli mecz zakończy się remisem. Mecz powinien zakończyć się wynikami 3:0, 4:1 lub 5:2.
Handicap europejski 1:0 W2 oznacza zwycięstwo drużyny 2 przy dodaniu drużynie 1 dodatkowego gola. Wygrany kupon zapewnią nam takie wyniki jak 0:2, 1:3, 0:3, 1:3.

Co to jest handicap azjatycki?

Odpowiedź na pytanie co to jest handicap azjatycki najlepiej udzielić na przykładzie:

handicap azjatycki

Powyższe zestawienie prezentuje nam ofertę handicapów na przykładowy mecz. Aby stwierdzić czy postawiony przez nas kupon będzie wygrany należy ostateczny wynik zmienić o wartość handicapu. Przykładowo przy Handicapie 1 (-1,5) odejmujemy 1,5 gola od ilości strzelonej przez drużynę 1. Wygląda to tak:

2:0 → 0,5:0
2:1 → 0,5:1
0:0 → -1,5:0

Choć niektóre z tych wyników wyglądają nieco dziwnie to sprawa jest jasna. Jedne są większe od drugich i jeśli postawiliśmy na drużynę z wyższym ostatecznym wynikiem to mamy wygrany kupon.

Specyficznie rozlicza się azjatyckie handicapy gdy wyjdzie na wynik remisowy. Przykładowo dla opcji Handicap 1 (+1) przy wynikach 0:1, 1:2 lub 2:3. Ostatecznie zamienią się one na 1:1, 2:2 i 3:3. W takiej sytuacji azjatyckie handicapy kończą się zwrotem środków. Kupon zostaje rozliczony po kursie 1.0. Jeśli był to kupon wielokrotny to kurs tego zdarzenia zmienia się na 1.0 i zostaje uznany za wygrany (nie powoduje porażki kuponu).

Azjatycka liczba goli – praktyczne przykłady

Sprawa wygląda podobnie jak w przypadku handicapów azjatyckich. Mamy tu dwa warianty i mogą wystąpić sytuacje równego wyniku z sumą. Przykładowo:
Suma powyżej 3 przy wynikach 1:2, 3:0, 2:1, 0:3 będzie oznaczała dla nas zwrot środków. Kupon zostanie rozliczony po kursie 1.0.
Suma poniżej 1 dla wyników 1:0 i 0:1 podobnie.
Sytuacja dużo prostsza jest przy handicapach typu Suma poniżej 1.5. Dla takiego wyniki 0:0, 1:0 i 0:1 oznaczają wygraną. Wszelkie inne – przegraną.

Europejska liczba goli – praktyczne przykłady

Wariant europejski jest nieco inny niż azjatycka suma goli. Tu mamy do dyspozycji 3 warianty zdarzeń. Nie mamy także sum połówkowych typu Powyżej 0,5. Poniżej przykład od bukmachera 22bet:

Suma powyżej 1 (3-drogowo) – zakład jest wygrany w przypadku gdy w meczu padną minimum 2 gole. Przy braku bramek i przy 1 golu zakład będzie przegrany.
Suma dokładnie 2 (3-drogowo) – tu wygrywamy przy wynikach 1:1, 2:0 oraz 0:2, czyli przy 2 bramkach w meczu. Wszelkie inny wyniki oznaczają przegraną.
Suma poniżej 5 (3-drogowo) – zakład jest wygrany w przypadku gdy w meczu padną maksymalnie 4 gole. Brak bramek, 1 gol, 2, 3 lub 4 dadzą nam wygraną. 5 i więcej już nie.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net