Jak zacząć obstawiać mecze? Poradnik krok po kroku

Home » Typowanie » Jak zacząć obstawiać mecze? Poradnik krok po kroku

Jak zacząć obstawiać mecze?

Każdy kiedyś zaczyna. Nikt nie urodził się z patentem na ogrywanie bukmachera, a każdy typer stawiał swoje pierwsze kroki. Niektórzy gracze robią to po omacku, a inni postanawiają wykorzystać doświadczenia i błędy popełnione przez nieco starszych kolegów po fachu. Jeśli należycie do tej drugiej grupy, to ten poradnik typera powstał z myślą o Was!

Początki muszą być trudne? Niekoniecznie!

Nieprawdą będzie stwierdzenie, że internetowe zakłady sportowe to najłatwiejszy kawałek chleba pod słońcem, jednak również nie jest tak, że bukmachera nie da się ograć. Jest to jak najbardziej możliwe, natomiast żeby tak się stało należy wystrzegać się błędów popełnianych przez większość mniej doświadczonych typerów.

Jak zacząć obstawiać mecze? Przede wszystkim najpierw należy dowiedzieć się na czym w ogóle polegają zakłady, w jaki sposób powstają kursy i od czego uzależniona jest wygrana na kuponie. Później należy wybrać odpowiedniego bukmachera internetowego i dokonać wpłaty depozytu, a dopiero wówczas można brać się za typowanie kuponów.

Pierwsze kroki typera – jak wybrać bukmachera?

Trudno myśleć o obstawianiu meczów, jeśli nie posiada się konta u żadnego bukmachera internetowego. Jasne, można pójść do punktu naziemnego i tam obstawić swój kupon, jednak znacznie wygodniejsze z punktu widzenia gracza jest typowanie wyników na stronach bukmacherów internetowych.

Taka strategia pozwala nie tylko zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku, ale niesie za sobą szereg innych korzyści. Konto u kilku bukmacherów internetowych to bowiem gwarancja obstawiania swoich kuponów po najwyższych możliwych kursach, a kolejna kwestia to możliwość korzystania z bonusów i promocji.

Topowi bukmacherzy internetowi regularnie obdarowują swoich klientów darmowymi środkami na dalszą grę, dzięki czemu budżet gracza nigdy nie powinien świecić pustkami.

Sprawdź listę topowych bukmacherów internetowych

Jak zacząć obstawiać mecze? Wpłać pierwszy depozyt

Sama rejestracja konta na stronie wybranego bukmachera internetowego nie wystarczy. Aby mieć możliwość obstawiania meczy gracz musi zasilić swój budżet, czyli wpłacić depozyt. Na szczęście jest to bajecznie proste i bukmacherzy oferują mnóstwo bezpiecznych opcji płatniczych do wyboru, a cały proces nie potrwa dłużej niż kilka minut.

W trakcie wpłacania pierwszego depozytu warto pamiętać o ważnej kwestii, a mianowicie o bonusie na start. Większość bukmacherów oferuje swoim nowym graczom powitalną promocję od pierwszego depozytu i zazwyczaj jest to najbardziej atrakcyjny bonus na stronie danego serwisu. Minus jest taki, że można z niego skorzystać tylko raz, a nie wykorzystując go podczas pierwszego depozytu darmowe środki przepadną bezpowrotnie.

Jak postawić pierwszy kupon u bukmachera?

A zatem, gracz zarejestrował konto u wybranego bukmachera i wpłacił pierwszy depozyt, więc jest gotowy do tego, aby rozpocząć obstawianie zakładów. Jak to jednak zrobić i skąd wiadomo, którą opcję wybrać, skoro na stronie bukmachera migocze tak wiele kursów?! Co one właściwie oznaczają i skąd wiadomo, który kupon okaże się skuteczny i zagwarantuje graczowi atrakcyjną wygraną?

Kursy bukmacherskie odpowiadają ryzyku i rachunkowi prawdopodobieństwa, jakimi według analityków zatrudnionych przez bukmachera obarczone jest dane zdarzenie. Niższy kurs oznacza większą szansę na zwycięski typ, jednak należy mieć świadomość, że również wygrana kwota nie będzie się wówczas prezentowała tak okazale. Wyższy kurs to z kolei spore ryzyko niepowodzenia, ale jeśli kupon okaże się prawidłowy, wówczas także wygrana będzie bardzo atrakcyjna.

Chcąc obstawić dowolny kupon na stronie bukmachera wystarczy wybrać interesujący mecz i kliknąć na kurs obok pożądanego zakładu, a następnie w panelu kuponu podać stawkę, za którą chcemy zagrać kupon i zatwierdzić go klikając button POSTAW ZAKŁAD. W tym momencie kończy się rola typera, a wszystko znajduje się w rękach (lub nogach) zawodników, których mecz obstawił gracz.

Rodzaje zakładów bukmacherskich

Trudno będzie myśleć o ograniu bukmachera bez wiedzy na temat poszczególnych dyscyplin oraz informacji odnośnie aktualnych wyników, formy konkretnych drużyn, itd. Absolutną koniecznością jest natomiast poznanie podstawowych rodzajów zakładów i sposobów ich rozliczania.

Każda odrębna dyscyplina będzie posiadała swoje opcje zakładów i inne będą kursy w przypadku meczów piłkarskich, a inne dla tak popularnych ostatnio e-sportów. Generalnie można jednak wyróżnić kilka rodzajów zakładów, których znajomość jest absolutną podstawą już w pierwszych dniach obstawiania kuponów.

Zakłady można podzielić według momentu typowania wyniku. W tej kategorii wyróżniamy kursy przedmeczowe oraz na żywo i jak nietrudno się domyślić, zakłady typu pre-match należy postawić przed pierwszych gwizdkiem sędziego, natomiast typy LIVE można dodawać już w trakcie spotkania, w zależności od przebiegu boiskowych wydarzeń.

Inna kategoria zakładów wynika z liczby typów na kuponie i według tego podziału mamy pojedyncze zakłady SOLO oraz wielokrotne kupony AKO. Pierwszy rodzaj wydaje nam się dosyć oczywisty, natomiast w przypadku zakładów wielokrotnych gracz może umieścić na kuponie dowolną ilość zdarzeń, a ewentualna wygrana będzie iloczynem wszystkich kursów oraz stawki, więc w przypadku sporej liczby trafionych typów może być naprawdę atrakcyjna.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net