Jerzy Brzęczek na dłużej z reprezentacją Polski. Poprowadzi Polskę na EURO2021

Home » Piłka Nożna » Jerzy Brzęczek na dłużej z reprezentacją Polski. Poprowadzi Polskę na EURO2021

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przedłużeniu kontraktu z selekcjonerem reprezentacji Polski, Jerzym Brzęczkiem. Nowa umowa ma obowiązywać do końca 2021 r., a w przypadku awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze, zostanie przedłużona o kolejny rok. 

Źródło: PZPN

Od dłuższego czasu trwały spekulacje na temat losów Jerzego Brzęczka z piłkarską reprezentacją Polski. Choć przedłużenie kontraktu, w związku z przełożeniem na przyszły rok mistrzostw Europy, wydawało się formalnością, nie brakowało głosów o słabym stylu gry Polaków w eliminacjach i oddaniu pola nowemu szkoleniowcowi. PZPN zaufał jednak obecnemu trenerowi, który spełnił zapisane w umowie założenia i doprowadził dumę narodową do mistrzostw Europy. 

Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki – powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek po podpisaniu nowego kontraktu. 

Zobacz też: zagraniczny bukmacher bez depozytu

Ważna klauzula

Kontrakt Brzęczka będzie obowiązywał do końca 2021 r., zatem planowo według rozkładu międzynarodowych rozgrywek, Brzęczek poprowadzi reprezentację na przyszłorocznym Mistrzostwach Europy i części meczów w ramach eliminacji do MŚ w 2022 r. w Katarze. – Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku. Mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji – powiedział Prezes PZPN, Zbigniew Boniek. W nowej umowie jest jednak klauzula, która umożliwia rozwiązanie kontraktu z Brzęczkiem w sierpniu 2021 r. Wtedy kończy się kadencja Bońka na stanowisku Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a sam Boniek chciał, by nowe władze mogły podjąć nowe decyzje. 

EURO 2021

Przypomnijmy, że w związku z pandemią Covid-19 na świecie, planowane w czerwcu i lipcu Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostały przełożone na przyszły rok. Planowo zmagania mają odbyć się w 12 krajach Europy. Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą jednego z barażów. Mecze w ramach fazy grupowej Biało-Czerwoni będą rozgrywać w Dublinie i Bilbao.

Sprawdź również: 1xbet opinie

 

Źródło: PZPN

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net