Koronawirus paraliżuje Europę! Gdzie jeszcze grają?

Home » Piłka Nożna » Koronawirus paraliżuje Europę! Gdzie jeszcze grają?

Z powodu pandemii koronawirusa coraz więcej piłkarskich rozgrywek wstrzymuje swoje zmagania. Na placu boju spośród lig europejskich zostały już tylko turecka i białoruska, która w czwartek zainauguruje nowy sezon. We wtorek z kolei wstrzymano rozgrywki w Rosji, których powrót przewidziano nie wcześniej niż 10 kwietnia. 

Jeszcze w ostatni weekend piłkarzy widziano na boiskach w Serbii, Ukrainie, Turcji, Rosji i na Węgrzech, ale większość z nich wzięła już przykład z reszty Europy i zatrzymała rozgrywki ligowe. Jako ostatni – we wtorek – na specjalnym posiedzeniu w Rosji, przedstawiciele tamtejszych zespołów zdecydowali o wstrzymaniu Primier Ligi do minimum 10 kwietnia. W związku w Europie grają już tylko w Turcji (przy pustych trybunach) oraz na Białorusi, gdzie nie ma zakazu imprez masowych, a w czwartek ma ruszyć nowy sezon (Białorusini grają systemem wiosna – jesień). 

Zobacz też: bukmacher zagraniczny

We wtorek przełożono także największą piłkarską imprezę czterolecia – Mistrzostwa Europy. UEFA w porozumieniu z 55 federacjami krajowymi zdecydowała o przeniesieniu Euro na przyszły rok. Decyzja ta pozwoli wyłonić ostatnich czterech uczestników mistrzostw (marcowe baraże zostały przełożone na czerwiec) oraz dokończyć rozgrywki we wszystkich europejskich ligach i pucharach 

Jak sytuacja wygląda w pięciu najlepszych ligach Europy? Przynajmniej do końca marca nie zagrają w Hiszpanii, do 2. kwietnia przerwano rozgrywki w Niemczech, a do 3. kwietnia w Anglii. Do odwołania nie zagrają z kolei we Francji i Włoszech, które na ten moment są największym skupiskiem koronawirusa na Starym Kontynencie. W polskiej Ekstraklasie rozgrywki przerwano także do 31. marca, ale należy się z liczyć z tym, że terminy te mogą ulec wydłużeniu. 

Jakie sporty nie wstrzymały swoich wydarzeń?

Zdecydowana większość sportów zdecydowała się na przerwanie lub wręcz odwołanie wydarzeń sportowych. Nie odbędą się m.in. pierwsze wyścigi sezon 2020 w Formule 1, przynajmniej do czerwca na światowe korty nie wyjdą tenisiści, a zmagania w NBA i NHL odroczono na czas nieokreślony.

Sprawdź również: 1xbet bonus

Co ważne nie zmienił się na ten moment termin letnich Igrzysk Olimpijskich, które w lipcu i sierpniu mają odbyć się w Tokio. Na ten moment przygotowania idą zgodnie z planem, a organizatorzy nie przewidują zmiany terminu lub odwołania imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net