Mundial 2018. Dziesięć drużyn już w 1/8 finału. Kolejne w środę i czwartek

Home » Piłka Nożna » Mundial 2018. Dziesięć drużyn już w 1/8 finału. Kolejne w środę i czwartek

mundial

Dziesięć drużyn jest już pewnych awansu do fazy pucharowej piłkarskich mistrzostw świata, które od 15 czerwca odbywają się na dwunastu stadionach w Rosji. Rozgrywki zakończyły już grupy A,B,C i D, a pozostałe dokończą je w środę i czwartek. 

GRUPA A:

Z kompletem punktów do 1/16 finału awansowała reprezentacja Urugwaju, która nie znalazła pogromcy w grupie A. Półfinaliści mundialu sprzed ośmiu lat w fazie grupowej nie stracili żadnej bramki, a najokazalsze zwycięstwo 3-0 zanotowali przeciw gospodarzom.

Rosjanie w tabeli grupy A zajęli 2. miejsce i zwyciężyli w dwóch pojedynkach, wyraźnie pokonując Arabię Saudyjską (5-0) oraz Egipt (3-1). Trzecie miejsce w grupie niespodziewanie przypadło Arabii Saudyjskiej, która w ostatnim meczu pokonała 2-1 Salaha i spółkę i zgarnęła “honorowe” trzy punkty.

GRUPA B:

Z takim samym dorobkiem punktowym i bilansem bramek rywalizację w grupie B zakończyły reprezentacje Hiszpanii i Portugalii. Obie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie (Hiszpania z Iranem, Portugalia z Marokiem), a same podzieliły się punktami w swoim pierwszym meczu, remisując 3-3.GRUPA B:

Finalnie dzięki większej liczbie zdobytych bramek, z pierwszego miejsca w grupie do 1/8 finału awansowała Hiszpania, która do końca jednak drżała o wynik z Marokiem (strzeliła gola na wagę remisu w doliczonym czasie).

GRUPA C:

Z grupy C do fazy pucharowej mundialu awansowały reprezentacje Francji i Danii, które nie dały szans swoim pozaeuropejskim przeciwnikom.

Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniej kolejki, jednak na Łużnikach w Rosji padł bezbramkowy remis. Wynik ten ustalił kolejność w tabeli, przez co Trójkolorowi po dwóch zwycięstwach i remisie awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie C.

Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Peru i Australia. Piłkarze z Antypodów polegli w starciu z Peruwiańczykami 0-2 na Stadionie Olimpijskim w Soczi.

GRUPA D:

Chorwacja to drugi zespół po Urugwaju, który dotychczas w fazie grupowej zdobył komplet dziewięciu punktów. Podopieczni Zlatko Dalicia nie dali szans Nigerii (2-0) i Argentynie (3-0) i pokonali w pół rezerwowym składzie Islandię 2-1.

Rzutem na taśmę awans do dalszej fazy turnieju wywalczyli Argentyńczycy. Po dwóch spotkaniach Messi i spółka mieli na swoim koncie zaledwie jeden punkt, a do spotkania z Nigerią przystępowali z nożem na gardle. Do 85. minuty w Sankt Petersburgu utrzymywał się remis 1-1, jednak minutę później gola na wagę zwycięstwa i awansu zdobył obrońca Marcos Rojo.

Mundial 2018 – pary 1/8 FINAŁU:

Dzięki kompletnym wynikom w czterech grupach znamy już cztery pary 1/8 finału. Prezentują się one następująco:

URUGWAJ – PORTUGALIA

FRANCJA – ARGENTYNA

HISZPANIA – ROSJA

CHORWACJA – DANIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net