Najłatwiejsze i najprostsze ligi piłkarskie do typowania

Home » Piłka Nożna » Najłatwiejsze i najprostsze ligi piłkarskie do typowania

Najprostsze ligi piłkarskie do typowania

Każdy, kto zajmuje się zakładami bukmacherskimi, stara się znaleźć takie wydarzenia, które wydają się najprostsze do wytypowania. Nic w tym dziwnego. Idealne do obstawiania wydają się te spotkania, które nie potrzebują szczegółowej analizy. Pytanie tylko, czy faktycznie takie ligi, czy rodzaje zakładów istnieją. Jednej odpowiedzi zapewne nie ma, ale bardzo możliwe, że dla konkretnych graczy znajdą się takie rodzaje typów, które mogą prowadzić do sukcesu przez krótszą drogę.

Ofensywna liga włoska

Już dawno temu nieaktualny stał się osąd mówiący, że Serie A to liga, gdzie liczy się tylko to, by nie stracić bramki. Dziś wygląda to już zdecydowanie inaczej. Potwierdza to stała średnia śmiało przekraczająca 2,5 bramki na mecz już od kilku sezonów. To daje pewne możliwości graczom, którzy lubią obstawiać nie tylko typowo na zwycięzcę meczu. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie u bukmachera kursów na typ zakładający, że oba zespoły strzelą gola, oraz że padnie więcej niż 2,5 gola.

Nierzadko zdarza się, że takie typy okazują się zwycięskimi jeszcze przed upłynięciem pierwszej połowy. Jako że w niedzielę zazwyczaj kilka spotkań odbywa się o tej samej godzinie (15:00), można w dość szybki sposób zamknąć swój kupon. Dodatkową możliwością na zwiększenie ewentualnej wygranej jest obstawienie spotkań live, gdy po około 15 minutach od ich rozpoczęcia nie padła żadna bramka. W tym czasie kurs na ilość zdobytych goli w meczu zdąży wzrosnąć, a dodać do kuponu można zazwyczaj więcej niż jedno takie wydarzenie.

Ligi z wyraźnym faworytem

W ostatnich latach zdecydowanie częściej zdarza się sytuacja, że mistrz danego kraju zbliża się, a nawet przekracza 100 zdobytych punktów w sezonie. Taką sytuację można zaobserwować np. w angielskiej Premier League. Obecnie to istna liga bogaczy, gdzie składy najlepszych zespołów oparte są na każdej pozycji o dwóch klasowych zawodników. Więc to, że w Manchesterze City czy Liverpoolu wypadnie dwóch lub trzech czołowych graczy, często nie ma znaczenia. Co to daje osobie, która para się zakładami bukmacherskimi? Szerokie możliwości zakładów na wydarzenia z taką drużyną.

Najczęściej sam typ na wygraną zdecydowanego faworyta jest związany z niskim kursem. Niewiele zmienia nawet dodanie go do kuponu, który jest już pełen wydarzeń. Natomiast dobrą okazją może być obstawienie, że dana drużyna wygra pierwszą połowę. Szczególnie wtedy, gdy takie spotkanie Dawida z Goliatem ma miejsce przed innymi ważnymi meczami faworyzowanej drużyny. Wtedy zazwyczaj w pierwszych 30 minutach meczu drużyna z czołówki ligi próbuje wywalczyć przewagę, która pozwoli dokończyć mecz już na niższym tempie. To bardzo dobra opcja na obstawienie meczu, który wydaje się na pierwszy rzut oka nieopłacalny.

Szczegółowa analiza kluczem do sukcesu

To, co pozwala na skuteczne typowanie meczów to dokładna znajomość sytuacji, w której znajdują się drużyny rozgrywające mecz, który widnieje na kuponie. Zaznajomienie się ze statystykami oraz wszelkimi niuansami może mieć różne podłoże. Można wykorzystać tę wiedzę, która i tak jest zdobywana bez względu na to czy się obstawia mecze, czy nie. Niemal każdy, kto zajmuje się zakładami bukmacherskimi, posiada swoją ulubioną drużynę. To zaś zazwyczaj łączy się z tym, że każda, choćby mało znacząca wiadomość o zespole nie może przejść bez echa. Można te fakty wykorzystać w obstawianiu meczów ulubionej drużyny.

Poza tym warto rozpatrzeć też obstawianie tych lig, na których temat dostępne są najszersze informacje. Można tak powiedzieć o najlepszych ligach Europy oraz o rodzimej Ekstraklasie. W przypadku zagranicznych lig warto też sięgać do tamtejszych źródeł, które są jeszcze bliższe zespołom z danego kraju. Zakłady bukmacherskie ostatecznie są popularne dosłownie wszędzie. Internet jest pełen stron ze szczegółowymi statystykami. Często nawet niewielu zdaje sobie sprawę, jak dokładne dane mogą wynikać z gry pojedynczego zawodnika.

Dobrym rozwiązaniem jest również wcześniejsza obserwacja ligi, którą chce się obstawiać. Obecnie nie ma zazwyczaj trudności w znalezieniu transmisji danych spotkań. Często są one dostępne również na stronach internetowych zakładów bukmacherskich, więc można mieć wszystko w jednym miejscu. Takie zapoznanie się przez kilka kolejek spotkań daje już całkiem szerokie pojęcie o tym co warto obstawiać i co może nawet ważniejsze, za co się nie zabierać. W świecie każdego gracza istnieją zespoły, które nigdy nie trafiają do kuponu. Jeśli jakaś drużyna kilka razy powoduje niepowodzenie kuponu, nie pozostaje się takiemu zabiegowi dziwić.

Podsumowanie

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jaką ligę najlepiej obstawiać. To zależy od wielu czynników, choćby od tego, które z rozgrywek ciekawią gracza na tyle, by poświęcić im więcej czasu niż tylko ten skupiony na dodaniu meczów do kuponu. Czasami zakłady bukmacherskie to nie tylko znajomość sportu, ale również umiejętność analizowania, która zwiększa szansę na zwycięstwo. I choć w idealnym świecie od razu po zobaczeniu danego meczu w rozpisce u bukmachera powinna zapalić się lampka, to nawet jeśli tak się dzieje, warto dać sobie chwilę na choćby krótką analizę.

Na końcu warto też pamiętać, że nawet jeśli przydarzy się gorsza passa przy obstawianiu ligi, która wydaje się dobrze znana, nie oznacza to, że trzeba całkowicie zmieniać swój sposób grania. Trzeba mieć na uwadze, że to sport, czyli wydarzenie, które dzieje się na żywo i na które wpływa wiele niezależnych, często zaskakujących czynników jak np. czerwona kartka. Ostatnią rzeczą, o której warto pomyśleć to szybkie odegranie. O wiele większą szansę na sukces daje dokładne, chłodne przemyślenie tego co warto obstawić następnym razem.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net