Obstawianie na “spadki” – co to jest?

Home » Na Luzie » Obstawianie na “spadki” – co to jest?

 

Wielu z Was zapewne słyszało w żargonie bukmacherskim pojęcie gra na “spadki”, ale nie wszyscy do końca wiedzą na czym to polega. Ten styl gry wymaga dosyć sporych nakładów pieniężnych i zimnej krwi, aczkolwiek przynosi bardzo wymierne korzyści w szybkim czasie.

POJĘCIE “SPADKI” I GDZIE ONE WYSTĘPUJĄ?

Samo pojęcie nie ma zbyt skomplikowanej definicji i można je po części utożsamiać ze spadkami giełdowymi. Popularne spadki występują na którejś z opcji spotkania. Spadek jednego kursu np. over 2,5 gola powoduje spadek opcji zależnych ( over do przerwy, czy overy drużynowe ). Niekiedy bukmacherzy zapominają zmienić opcji zależnych i można znaleźć całkiem ciekawą opcję do obstawienia.

Zobacz również: profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

DLACZEGO KURSY SPADAJĄ?

Przyczyn spadków kursów może być mnóstwo, ale my wyróżniamy przede wszystkim trzy rodzaje – insider oraz masówka.

Insider – inaczej informacja z wewnątrz klubu. Z reguły jest to bardzo ważna i kluczowa informacja, mająca wpływ na przebiegu wydarzeń podczas spotkania ( nastawienie graczy, kłopoty finansowe, kontuzje, zmiana trenera, czy po prostu ustawienie meczu ). Insider może pochodzić od zawodników, trenera, działaczy klubu bądź osób bardzo blisko związanych z zespołem.

Masówka – jest to tzw. public bet – zakład, który został nagłośniony w internecie, na forach bukmacherskich bądź innych możliwych miejscach. Źródłem masówki są zazwyczaj plotki. Tutaj należy uważać, bo bardzo często efekt public beta ma zupełnie inny scenariusz niż zakładają obstawiający.

Typerzy – bardzo popularni płatni typerzy podając typ na dane spotkanie sami w sobie powodują spadek kursu, z racji tego, że mnóstwo pieniędzy idzie na zdarzenie przez nich podane. Przy odpowiednio szybkim postawieniu możemy bez żadnego ryzyka zarobić pieniądze na spadku.

GDZIE OBSERWOWAĆ RUCHY KURSÓW?

Stron, gdzie możemy obserwować ruchy kursów jest mnóstwo, lecz do najbardziej popularnych na pewno zaliczymy giełdę – betfair oraz stronę oddsportal. Różnica jest zasadnicza, ponieważ na stronie betfair możemy zaobserwować ile pieniędzy jest położone na dane zdarzenie, natomiast oddsportal obrazuje nam tylko ruchy kursów.

JAK WYKORZYSTYWAĆ SPADKI?

Wyrafinowani gracze zarabiają krocie na spadkach. Gra na spadki można po części przyrównać do gry pod cash-out. Spadki kursów można wykorzystywać zakładając się na nie z bukmacherem, a gdy linie spadną bądź wzrosną po prostu sprzedać. Robiąc cash-out przed meczem nie narażamy się na niepowodzenie, ponieważ spadki zagwarantowały nam pieniądze przed rozpoczęciem zdarzenia. Naturalnie najlepszym bukmacherem do gry na spadki jest bet365, który ma wyśmienity cash-out.

Drugim sposobem na wykorzystywanie spadków jest zagranie popularnych surebetów. Jeżeli zauważamy, że kurs leci w dół na zdarzenie, które postawiliśmy możemy zagrać w odpowiednim momencie kontre typu, tak aby powstał surebet. Surebet gwarantuje nam pewny zysk na zakładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net