Premier League chce wznowić rozgrywki! Powstał już pomysł

Home » Piłka Nożna » Premier League chce wznowić rozgrywki! Powstał już pomysł

Władze Premier League robią wszystko, by dokończyć sezon 2019/20 angielskiej ekstraklasy. Według wyliczeń firmy audytorskiej KPMG Premier League może stracić aż 1,2 mld euro, a angielskie kluby blisko 800 milionów w przypadku zakończenia i anulowania reszty sezonu. Aby tego uniknąć powstał już pomysł wznowienia rozgrywek na początku maja, który będzie omawiany na piątkowej wideokonferencji władz ligi i szefów zespołów. 

Na wznowienie rozgrywek nalegają w szczególności nadawcy telewizyjni, którzy wskutek braku atrakcyjnej oferty tracą abonentów. Tracą na tym jednak wszyscy, bo brak wpływów finansowych z reklam odbije się nie tylko na telewizji, ale i klubach Premier League, których budżety w dużej części zbudowane są na sprzedaży praw do transmitowania meczów.

Wstępne plany władz ligi zakładają wznowienie rozgrywek na początku maja i zakończenie ich 12 lipca. Mecze odbywałyby się w normalnym – cotygodniowym – trybie, rzecz jasna bez udziału kibiców. Problemem może być jednak termin UEFA, która planowała zakończenie ligowych rozgrywek do 30 czerwca. Odwołane Euro 2020 może jednak sprawić, że termin zostanie przesunięty jeszcze o kolejny miesiąc. To otworzyłoby szansę dla większości lig w Europie, m.in. hiszpańskiej La Ligi, której jednym z planów jest powrót na boiska właśnie w pierwszym miesiącu wakacji.

Sprawdź również: pewniaczki

Inna z angielskich koncepcji zakłada skoszarowanie wszystkich klubów w kilku ośrodkach w centralnej Anglii (najpewniej Londyn) i dogranie sezonu w przyspieszonym tempie w sterylnych warunkach. Rozgrywki miałyby się odbywać na kilku okolicznych stadionach, a zawodnicy, sztaby i dziennikarze mieliby poruszać się wyłącznie pomiędzy miejscem rozgrywek a hotelem, w którym byliby zakwaterowani. Podobne pomysły wysnuwali m.in. w Bundeslidze, a także Ekstraklasie (pomysł Rakowa Częstochowa). Jak na ten moment jest to jednak najpewniej wyjście mocno awaryjne, a ligi na pierwszym miejscu stawiają dogranie lig w warunkach jak najbardziej zbliżonych do normalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net