Webmoney jako alternatywa dla Skrilla i Netellera

Home » Płatności Do Bukmachera » Webmoney jako alternatywa dla Skrilla i Netellera

Webmoney jako alternatywa dla skrilla


AKTUALIZACJA

Z biegiem czasu okazało się, że WebMoney nie przebiło się do zbyt wielu bukmacherów. Aktualnie istnieją lepsze e-portfele, których przegląd możesz zobaczyć tutaj


14 lipca miną dwa tygodnie od wprowadzenia w pełni ustawy hazardowej. Przymus blokady nielegalnych stron zakładów bukmacherskich oprócz dostawców internetowych został nałożony także na banki i operatorów płatności, przez co z polskiego rynku bukmacherskiego znikają tak popularni operatorzy jak Skrill czy Neteller. Czego zatem używać w zamian?

Portfel internetowy Webmoney

Portfelem internetowym wartym uwagi z pewnością jest rosyjski WebMoney, z którego usług korzysta blisko 26 milionów ludzi! Jest globalnym systemem płatności, obsługującym 10 walut i posiadającym niskie opłaty za transakcje pieniężne.

Aby skorzystać z usług Webmoney trzeba zarejestrować się na głównej stronie operatora i dokonać wpłaty na konto – można to zrobić na kilka sposobów: przelew z konta bankowego, gotówka wpłacona z bankomatu, czy wpłata z karty pre-paid. Webmoney oferuje czytelny i łatwy w obsłudze interfejs, lecz nie możliwe jest wyrobienie karty płatniczej.

Z racji tego iż jest to rosyjski operator, dostępny jest głównie w usługach rosyjskich bukmacherów – najbardziej znany 1xbet. Spośród najpopularniejszych bukmacherów międzynarodowych wpłaty i wypłaty za pomocą Webmoney można realizować u: Bwin, Pinnacle, Dafabet, Expekt, Jetbull, Marathonbet i William Hill. Warto dodać, że WebMoney nie jest jednak tak popularnym operatorem płatności u bukmacherów jak Skrill, czy Neteller. Jest obsługiwany przez stosunkowo małą liczbą zakładów bukmacherskich i ma ograniczone możliwości wpłat dla Polaków. Do plusów można zaliczyć niskie opłaty za transakcje oraz małe prowizje (0,8% wartości każdej transakcji).

Webmoney – polska wersja językowa?

Niestety Webmoney nie posiada obsługi w polskiej wersji językowej. Do wyboru mamy język angielski, hiszpański, portugalski, rosyjski i turecki. Pod tym względem przewagę ma ecoPayz, który zapewnia język polski serwisu i aplikacji. Dodatkowo można się z nimi kontaktować po polsku. Jeśli jednak znamy angielski lub rosyjski w takim stopniu, że sobie poradzimy z komunikacją to nie ma przeszkód żeby nie założyć webmoney konto.

Webmoney co to jest?

Każdy z nas miał kiedyś portfel. Ba, większość z nas ma go obecnie. Webmoney konto to taki właśnie portfel, tylko niefizyczny. Nie można go schować do kieszeni czy chociażby wrzucić na pendrive’a. Za to mamy do niego dostęp wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do sieci. Można się do niego zalogować w dowolnym miejscu, nawet na nie swoim urządzeniu. Portfel ten zasilamy środkami z konta bankowego.

Trzymane na nim środki mogą posłużyć do płatności za usługi i produkty w Internecie. A także co najważniejsze do płatności do bukmachera. Więc podsumowując – webmoney, co to? Pośrednik przy płatnościach do bukmachera.

Na chwilę obecną działania Webmoney Polska akceptuje i w żaden sposób nie ogranicza Państwo Polskie. Nie ma za bardzo przesłanek żeby miało to się zmienić w przyszłości.

Gdzie można korzystać z Webmoney?

To póki co jeden z największych minusów tego rozwiązania. O ile ecoPayz akceptują niemal wszyscy zagraniczni bukmacherzy o tyle webmoney jedynie nieliczni. Głównie obsługują go firmy rosyjskie i inne korzystające z ich rozwiązań. Do najważniejszych buków oferujących tego typu płatności zaliczamy 22bet, 1xbet i Betwinner. Jeśli więc zależy nam na grze u któregoś z nich to jak najbardziej możemy wybrać ten system płatności.

Karta kredytowa do konta?

Webmoney oferuje możliwość zamówienia karty kredytowej do swojego konta. Pozwala to na wypłacanie środków ze swojego salda w bankomatach oraz płatności w sklepach. Dzięki temu omijamy nasze konto bankowe przy wypłacie kasy od buka, co jest bez wątpienia dużym atutem. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak wiele czasu zajmuje wysyłka karty. W przypadku ecoPayz jest to od kilku dni do około 2 tygodni. Można przypuszczać, że tu może to być nieco dłużej, jeśli wysyłka będzie prowadzona z Rosji.

 

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net