Analiza meczu Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets + typ

Home » Nasze Typy i Analizy » Analiza meczu Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets + typ

W nocy z piątku na sobotę o godzinie 03:30 rozpocznie się trzeci mecz 2. serii play-off w NBA. Naprzeciwko siebie staną ekipy Minnesoty Timverwolves i Denver Nuggets. Ci drudzy to aktualni mistrzowie. Obecny stan rywalizacji do 2-0 dla popularnych Minny. Jest to więc doskonała okazja dla tej drużyny, by przed własną publicznością dokonać sweepa na obecnym mistrzu. Czy jest to możliwe i jak obstawiać ten mecz?

Czy Minnesota zwiększy przewagę?

Mecz numer 2 to spora przewaga Timberwolves na każdym etapie meczu i to już od samego początku. Zespół ten nie był wyraźnym faworytem przed rozpoczęciem serii. Trzeba pamiętać, że w Nuggets gra świeżo okrzyknięty MVP sezonu 2023-24 Nikola Jokic. Jest on gotów w każdym spotkaniu pochwalić się triple-double. Minnesota to jednak dobra obrona. Dba o nią Rudy Gobert, który na stałe zagościł na liście najlepszym defensorów NBA. 

Dodatkowo w sobotę pierwszy raz drużyna ta będzie mogła liczyć na swoich kibiców. Można więc stwierdzić, że będzie to mecz z największą presją w tych play-offs. Ewentualne prowadzenie 3-0 niemal zapewni awans w którymś z następnych meczów. Wspomniany Francuz Gobert prawdopodobnie jednak nie będzie dostępny na ten mecz. To oznacza, że szczelna defensywa może mieć znaczny problem pod koszem. Tym bardziej, że Jokic dobrze sobie radzi zarówno pod koszem, jak i dalej od niego.

Czy doświadczenie mistrza zwycięży?

Ewentualny wynik 3-0 w meczach po 3 starciu na niekorzyść mistrza NBA trzeba byłoby okrzyknąć sporą niespodzianką. Powodem, dla którego może się tak stać jest niepewny występ Jamala Murraya. Jeśli on nie zagra drużyna gości będzie mieć trudność w rozgrywaniu piłki. Dodatkowo rozgrywający jest bardzo skuteczny w tzw. sytuacjach clutch. Czyli m.in. w oddawaniu rzutów w ostatnich minutach meczu.

Naszym zdaniem wiodącą postacią będzie Nikola Jokic. Możliwe, że nie jest to szokujące jednak nieobecność Goberta sprawi, że Serbowi będzie po prostu łatwiej. W związku z tym będzie mógł sobie pozwolić na swoje ekwilibrystyczne podania oraz rzuty z wielu pozycji. Trudno uwierzyć, by Denver pozwoliło sobie łatwo wydrzeć wygraną w tym meczu. Tak doświadczona drużyna doskonale wie, co może oznaczać przegrywanie 3-0 w serii.

Nasz typ na ten mecz 

Naszym typem jest postawienie na gości z Denver. Zachęca do tego kurs, który u większości bukmacherów nie spada poniżej 2.50. My wybieramy Unibet, gdzie możemy postawić na Nuggets z kursem 2.63. Naszym zdaniem Denver Nuggets zrobi dosłownie wszystko, by wygrać ten mecz i spróbować jeszcze odwrócić losy starcia. Co prawda w doskonałej dyspozycji jest Anthony Edwards, ale Jokic ma jakościowych pomocników. Mowa tu o Michaelu Porterze Jr. i Aaron Gordonie. Kluczowa będzie ich pomoc w zbiórkach. W tej dziedzinie Minnesota ma pewną przewagę i to pomimo potencjalnego braku Goberta. 

Denver może wznieść się na wyżyny i pewnie wygrać następny mecz. I to pomimo tego, że mecz odbędzie się na wyjeździe i być może bez Murraya.

Propozycja: Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets, 1×2: 2, kurs: 2,63 w Unibet. 

 

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net