Valuebet – Podstawa poważnej bukmacherki

Home » Początki Obstawiania » Valuebet – Podstawa poważnej bukmacherki

VALUEBET to jedno z najpopularniejszych i najważniejszych pojęć w zakładach bukmacherskich. Jeżeli poważnie interesujesz się bukmacherką, a twoje gry nie ograniczają się jedynie do weekendowych tasiemców, musisz znać to pojęcie! Co to jest, jak go szukać i jak wykorzystywać? O tym, w poniższym artykule…

co to jest valuebet

Valuebet – Co to jest?

W tłumaczeniu z języka angielskiego – „value” to wartość. Valuebet z kolei to zakład, który w mniemaniu typera ma większą wartość, aniżeli wartość wystawiona przez bukmachera. W uproszczeniu: szukanie „valuebetów” to szukanie takich zdarzeń, do których kursy zostały wystawione nieumiejętnie – kurs jest za wysoki, a szanse drużyny (zawodnika) oszacowane za nisko. Mówi się wtedy, że znaleziony zakład ma „value” (wartość) i nazywa się go „valuebetem”.

Valuebet – Jak go szukać?

Wartość „value” obliczamy ze wzoru:

P * k = VALUE

Gdzie: p – szacunkowa procent szans na sukces zdarzenia, podzielony przez 100
k – kurs wystawiony na to zdarzenie przez bukmachera

Gdy obliczona wartość jest większa od 1, mamy do czynienia z valuebetem. Grając takie zakłady, w dłuższej perspektywie możemy spodziewać się zysku.

O ile wartość k jest stała, wartości p nie da się oszacować dokładnie – wynik zdarzeń sportowych jest nieprzewidywalny. Dysponując dodatkową wiedzą i posługując się statystykami, na bazie kilku kryteriów można jednak oszacować przybliżone szanse zdarzenia na odniesienie sukcesu. Warto pamiętać, że zawsze pozostanie margines błędu, który finalnie zadecyduje o tym, czy nasze szacunki okazały się trafne.

Jak szacować wartość zdarzeń?

Nikt nie jest w stanie stuprocentowo poprawnie ocenić szans danego zdarzenia na wygraną, jednak istnieje szereg metod, które pomagają przy wstępnej selekcji i analizie zdarzeń w kontekście „valuebetów”.

Tabele i statystyki – Wykorzystywana głównie przez początkujących typerów. Opiera się na szacunku szans na postawie zdobytych punktów, bramek, wygranych u siebie itp. Metoda ta mimo, że podstawowa i wykorzystywana przez wszystkich, jest mocno niedokładna i nie może być jedynym wyznacznikiem w naszych szacowaniach.

Przewidywarki wyników – ulepszona wersja poprzedniej metody, bowiem liczona za pomocą specjalnych algorytmów przez komputer. Opiera się na suchych wynikach, dlatego także nie jest to metoda dokładna. Posiada jednak małą przewagę, gdyż obliczy szanse danej drużyny znacznie szybciej i mimo wszystko nieco dokładniej.

Typy – darmowe/płatne – Trzeba pamiętać, że nie każdy typer – to dobry typer! Jeśli już decydujesz się na korzystanie z czyichś typowań, powinieneś wziąć na tapetę kilka aspektów, dzięki którym wyselekcjonujesz grupę kilku najwartościowszych graczy. Korzystaj z usług graczy, którzy udostępniają historię swoich typów, a ich yield (procentowy stosunek sumy wygranych pieniędzy do sumy zainwestowanych pieniędzy) przekracza 8%. Najlepsi gracze operują yieldem na poziomie 10-25 %. Jeśli ktoś oferuje ci wyższy, musisz się mu dokładniej przyjrzeć…

Dostęp do informacji o klubach i zawodnikach – Szczególnie na portalach społecznościowych, kluby i zawodnicy często dzielą się pierwszym składem, kontuzjami, czy innymi sytuacjami, mogącymi mieć wpływ na wynik. Śledząc informacje na bieżąco, możesz ubiec oddsmakerów i zagrać swój typ po wyższym kursie.

Spadki kursów – Metoda stosowana szczególnie przez zawodowych graczy. Gdy spadki są zauważalne, gracze ci grają typy od razu lub szukają kolejnych informacji nt. tego spotkania.

 

UWAGA! Przed dogłębną analizą nie zaleca się konfrontowania pierwszych przemyśleń z kursami bukmacherów. Może to podświadomie wpłynąć na finalny rezultat i zaprzeczenie realnych szans zdarzenia na sukces.

Valuebet – Podsumowanie

Podsumowując, valuebety są podstawą zarabiania na zakładach bukmacherskich. Najłatwiej znaleźć je w niższych oraz egzotycznych ligach – bukmacherzy mniej się na nich skupiają i wystawiając kursy, biorą pod uwagę jedynie podstawowe informacje lub kopiują je od konkurencji. Warto pamiętać jednak, że jest to inwestycja długoterminowa. Poprawne opanowanie techniki szukania valuebetów zajmuje od 6 do nawet 24 miesięcy.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net