Zasady gry w Texas Holdem

Home » Kasyna » Zasady gry w Texas Holdem

Zasady gry w pokera można przyswoić naprawdę szybko. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o zasady gry w texas holdem. Jest to najpopularniejsza odmiana pokera. Łatwo można go odszukać na stronach internetowych kasyn. Postaramy się objaśnić reguły, by nie skrywały tajemnic przed osobami, które dopiero chcą wejść w pokerowy świat.

Texas holdem – zasady podstawowe

Celem gry jest stworzenie silnego układu pięciu kart. Zasady gry w texas holdem są specyficzne ze względu na to, że w ręce posiada się tylko dwie karty. Pięć innych kart jest wspólnych i znajdują się one na stole. Każdy układ, który zakładałby użycie sześciu lub siedmiu kart jest błędny. Należy również pamiętać, że w przypadku remisu kolory nie są brane pod uwagę. Taka sytuacja rozstrzygana jest dzięki kickerowi. Jest to piąta karta, której wysokość rozstrzyga to, kto jest zwycięzcą.

Jakie są układy kart w texas holdem?

Układy kart są takie same jak w większości rozgrywek pokerowych. Ich hierarchia jest następująca (od najsilniejszego):

 • Poker królewski,
 • Poker,
 • Kareta,
 • Full,
 • Kolor,
 • Strit,
 • Trójka,
 • Dwie pary,
 • Para,
 • Wysoka karta.

Zasady gry w texas holdem – najważniejsze pojęcia

Żeby poznać zasady gry w texas holdem, konieczne jest zapoznanie się z kilkoma terminami. Jest to niezbędne, by móc rozumieć wszystkie komunikaty otrzymywane przy stole.

Dealer

Jest to osoba rozdająca karty. W texas holdem zasady mówią jednak, że rola ta wędruje wśród graczy. Potencjalnie jest to najlepsza pozycja przy stole. Dealer zagrywa jako ostatni, więc wie, co zrobili inni. Grając online warto pamiętać, że funkcja dealera jest umowna. Karty rozdawane są wtedy przez system lub przez krupiera.

Ciemne

Inaczej zwane blindami ciemne są wpłatami, których dokonują gracze przy stole. Miejsce mają małe ciemne i duże ciemne (small blind i big blind). Pierwsza z nich, czyli small blind dokonywana jest przez gracza siedzącego po lewej stronie od dealera. Niepisane zasady gry w texas holdem mówią, że duża ciemna powinna być dwa razy większa od małej.

Texas holdem zasady rozgrywki

Po opłaceniu blindów następuje rozdanie kart. Każdy z zasiadających przy stole otrzymuje po dwie własne karty. Nie są one pokazywane reszcie osób.

Pierwsza licytacja

Zanim na stole pojawią się karty następuje okazja do pierwszych pokerowych decyzji dla wszystkich uczestników. Rozpoczynającym licytację jest gracz na lewo od dużego blinda. Może on wykonać następujące czynności:

 • Pas – rezygnacja z dalszej gry w tym rozdaniu poprzez odrzucenie kart;
 • Call – jest to sprawdzenie. W tym celu gracz musi wpłacić kwotę równą dużej ciemnej’
 • Raise – przebicie to zagranie co najmniej dwukrotności dużej ciemnej.

Kolejni gracze mogą dokonać takich samych decyzji.

Flop

Po zakończeniu licytacji, czyli tzw. preflopa następuje wyłożenie kart wspólnych. W pierwszej kolejności są to trzy karty, które tworzą flopa. Mogą one współtworzyć układ wraz z własnymi kartami. Ich zestawienie jest dowolne. W texas holdem zasady pozwalają więc na stworzenie układu np. tylko z kart ze stołu.

Po wyłożeniu flopa grę rozpoczyna zawodnik po lewej stronie od dealera. Ma on możliwość zaczekania lub zagrania. Kolejni gracze mogą również zaczekać (jeśli nikt przed nim nie zagrał), przebić, spasować lub sprawdzić.

Turn i river

Po kolejnej licytacji na stół położona została czwarta karta zwana turn. Po niej następuje licytacja na identycznych zasadach jak po flopie. Po tym pojawia się river, czyli piąta wspólna karta i ponownie licytacja identyczna z poprzednią.

Showdown

Po ostatniej licytacji aktywni gracze pokazują karty. Łączna pula żetonów trafia do tego, który posiada najsilniejszy układ składający się z pięciu kart. Standardowo jako pierwszy karty odsłania gracz, który został sprawdzony. Jeśli taka sytuacja nie miała miejsce to czyni to pierwsza osoba od lewej strony dealera. Podczas gry online system wskazuje, który zawodnik okazał się zwycięzcą. Powszechnie uważa się, że reguły gry są proste do zrozumienia. Najwięcej czasu zajmuje opracowanie odpowiedniej strategii.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net