Najważniejsze i niezbędne narzędzia typera

Home » Typowanie » Najważniejsze i niezbędne narzędzia typera

Najważniejsze narzędzia dla typera

Dla wielu osób gra u bukmachera to czysta rozrywka i sposób na relaks. Spotkanie ulubionego klubu wzbogacone postawionym kuponem to nie lada emocje, szczególnie, jeśli owy kupon okaże się zwycięski. Niektórzy jednak typy bukmacherskie traktują o wiele bardziej poważnie, poświęcając na analizy długie godziny. Jak dobrze przygotować się do utworzenia kuponu i z jakich narzędzi korzystać przy długofalowej grze?

Podstawa podstaw, czyli orientowanie się w nadchodzących rozgrywkach

Świat sportu jest niezwykle rozległy. Praktycznie co dzień czeka na typerów kilkadziesiąt spotkań w najważniejszych rozgrywkach, nie wspominając już o niszowych ligach czy dyscyplinach. By zawsze być na bieżąco i nie przegapić żadnego interesującego meczu, warto korzystać z portali, które gromadzą informacje o nadchodzących widowiskach. Najpopularniejsze strony tego typu dają dostęp do kalendarza spotkań kilkunastu dyscyplin, a po przejściu do zakładki danego pojedynku, odnaleźć można masę statystyk – aktualną formę, kontuzje graczy, wyniki H2H, a niekiedy nawet predykcje użytkowników.

Sporo informacji mogą również przynieść strony WWW, traktujące o danej lidze rozgrywek. Najświeższe wiadomości, obszerne wywiady, zapowiedzi i predykcje ekspertów – ogrom informacji w jednym miejscu! Tego typu portale powinny również posiadać obszerną garść statystyk związanych z poszczególnymi zawodnikami oraz klubami.

Kalkulatory typera

Traktując grę u bukmachera na serio i chcąc dobrze panować nad swoimi finansami, typerzy mogą zdecydować się na używanie kilku pomocnych kalkulatorów. Dzięki nim można oszacować nie tylko bilans zysków i strat, ale też wyliczyć marżę bukmachera, zamienić kursy na inną jednostkę czy pomóc w wyborze optymalnej stawki dla długoterminowego obrotu kapitałem.

Tabelka w programie Excel

Tabelka w programie Excel – kilka minut pracy wystarczy, by stworzyć swój własny, prosty kalkulator. Układając odpowiednią tabelę w najpopularniejszym programie biurowym, typer może panować nad swoim bilansem zysków i strat, a także obserwować, jakie dokładnie ligi, drużyny czy dyscypliny przynoszą mu największy zysk.

System Kelly’ego

System Kelly’ego – kalkulator oparty o ten system pomoże wykonać nieco skomplikowane działanie, które jest wypadkową kapitału, prawdopodobieństwa wygranej oraz kursu na dany kupon. Zaawansowani gracze mogą skorzystać z tego właśnie sposobu i postarać się określić, jaka dokładnie kwota będzie odpowiednia dla tego zakładu.

Kalkulator zakładów systemowych

Kalkulator zakładów systemowych – fani typowania wielu spotkań na jednym kuponie mogą uraczyć się tego typu aplikacją. Kalkulator zakładów systemowych podzieli „taśmę” na kilka mniejszych grup, dzięki czemu ryzyko całkowitej przegranej zostanie zminimalizowane, a szanse na wygraną staną się nieco większe, niż w przypadku jednego długiego kuponu AKO.

Kalkulator marży

Kalkulator marży – wydaje ci się, że operator bukmacherski, u którego grasz, nieco zbyt dużo zabiera do siebie? Dzięki wprowadzeniu do kalkulatora podstawowych kursów na dane spotkanie możesz w prosty i szybki sposób dowiedzieć się, jaką mniej-więcej marżę przyjmuje twój bukmacher. Jeśli będzie ona zbyt duża, możesz pokusić się o zmianę operatora lub częściowe zrezygnowanie z jego usług.

Zawsze na bieżąco z ofertą bukmacherów

Kolejne narzędzie, szczególnie przydatne dla osób, które grają na wysokich stawkach, to porównywarka oferty bukmacherów. Porównywanie kursów można przeprowadzić manualnie, osobiście wędrując po portalach lub przy pomocy odpowiednich aplikacji. Te znaleźć można najczęściej w formie stron WWW.

Nieodłączne z porównywaniem kursów u poszczególnych operatorów jest również posiadanie w ich usłudze konta. Nic bowiem po znalezieniu najkorzystniejszej oferty, jeśli nie będzie można z niej skorzystać. Co więcej, praktycznie każdy operator bukmacherski posiada sowite bonusy na start, które mogą pomóc w zmaksymalizowaniu zysku.

Śledź transmisje na żywo

Setki tabel i tysiące cyfr nigdy nie będą przedstawiać tego, co dokładnie działo się na boisku. Podchodząc poważnie do predykcji, warto nie tylko zgłębiać statystyki, ale też przyjrzeć się poszczególnym spotkaniom na żywo. W dobie sieci Internet, serwisów streamingowych oraz rozwijających się portali bukmacherskich, nie jest to wcale takie skomplikowane!

Najprostszym, choć nieco ograniczonym sposobem, jest wybór oferty transmisji na żywo, udostępnionych na portalu WWW bukmachera. Ten, podpisując umowy partnerskie, może otrzymać prawa do transmitowania danych rozgrywek na swojej stronie.

Zdecydowanie więcej do powiedzenia mają różnego rodzaju serwisy streamingowe. Największe stacje telewizyjne już od długiego czasu dostępne są w sieci po uiszczeniu drobnego, miesięcznego abonamentu. Przy ich pomocy niemal w każdym miejscu na Ziemi masz możliwość obejrzenia dziesiątek spotkań na żywo, co powinno dać ci świeży pogląd na typowanie.

Najbardziej tradycyjnym ze wszystkich sposobów jest oczywiście śledzenie rozgrywek w telewizji. Wykupienie pakietu sportowego u jednego z operatorów otworzy dostęp do co najmniej kilkunastu kanałów w wysokiej jakości, gdzie na żywo transmitowane są różnego rodzaju sporty – od piłki nożnej, przez curling, na jeździe konnej kończąc.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net