Analiza meczu VFL Wolfsburg — Bayern Monachium + typ

Home » Nasze Typy i Analizy » Analiza meczu VFL Wolfsburg — Bayern Monachium + typ

 

W najbliższą sobotę o godzinie 15:30 rozpocznie się ostatnia kolejka tego sezonu w Bundeslidze. Często zdarza się, że takie mecze są decydujące o miejscach w ligowej stawce. Pod kątem obsadzenia swojego kuponu warto jednak przyjrzeć się starciu, które niewiele zmieni, ale może być bardzo atrakcyjne. To mecz Wolfsburga, który plasuje się na 13 pozycji z mistrzem kraju, czyli Bayernem Monachium. Co warto mieć na uwadze obstawiając to spotkanie?

Bayern na mistrzowskiej ścieżce

To już 10 rok, gdy zespół z Bawarii zdobywa mistrzowską paterę. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę siłę składu w porównaniu do reszty ligi. Ostatni mecz tego sezonu jednak może być dla tego klubu okazją, by w przyjemny sposób pożegnać się ze sobą przed wyjechaniem na urlop. To, co może motywować do skutecznej gry to zapewne możliwość ustrzelenia 100 bramek w jednym sezonie. Brakuje do tego 5 trafień. Wydawać się może, że to sporo, ale nieraz już ten klub zadziwiał swoją ofensywną mocą. Dodatkowo Robert Lewandowski nie zwykł marnować okazji do strzelenia gola swojemu następnemu rywalowi.

Skład Bawarczyków może być nieco zaskakujący ze względu na ostatecznie niskie znaczenie tej potyczki. Mimo tego i tak Bayern niemal zawsze stanowi zagrożenie dla rywala ze swojej ligi. Dodatkowo wygrali oni ostatnich 8 meczów z zespołem spod znaku Volkswagena. Nie ma wielu innych przeciwników, którzy byliby tak gościnni dla mistrza Niemiec. 

Średni sezon dla Wolfsburga

VFL to klub, który przed tą kampanią stawiał sobie za zadanie awans do europejskich pucharów. Zadanie jednak dawno zostało spisane na straty. Powodem na pewno mogła być kiepska gra w obronie, szczególnie w pierwszej połowie sezonu. Dodatkowo gracze z Wolfsburga czasem sami dla siebie są zaskoczeniem raz pokonując pewnie przeciwnika, by za tydzień samemu przyjąć srogie lanie. Taka chwiejność formy nigdy nie jest czymś, co pomaga w budowaniu pozycji w ligowej tabeli. 

Dobry sezon ma za sobą doświadczony Max Kruse, który został zimą ściągnięty z Unionu Berlin. Jest to gracz z przeszłością w reprezentacji Niemiec, który jest doskonale znany każdemu fanowi Bundesligi. Podobnie komplementowany jest Lukas Nmecha, który po licznych wypożyczeniach został w końcu wykupiony z Manchesteru City, gdzie rywalizacja dla niego była zbyt wielka. Jest to jeden z zawodników, na którym pewnie będzie opierać się skład jeszcze przez długi czas. W przypadku wygranej w ostatnim meczu sezonu możliwy jest awans o kilka pozycji nawet na 10 miejsce. 

Nasz typ na ten mecz

Często tzw. mecze o pietruszkę wiążą się z tym, że obie strony nie do końca skupiają się na obronie. To może zapewnić ciekawe widowisko. Bayern w tym sezonie dał się poznać jako drużyna nastawiona bardzo ofensywnie, często zapominając o zadaniach w destrukcji. Pewną defensywą nie może pochwalić się również VFL, co skłania do postawienia swoich środków na ilość bramek w tej potyczce. Proponowany typ jest dosyć odważny, ale ma on swoje odzwierciedlenie w statystykach z tego sezonu jak i w wadze tego meczu.

 

Propozycja: VFL Wolfsburg — Bayern Monachium, Każda drużyna zdobędzie 2 goli lub więcej — Tak, kurs: 2,50 w 888starz.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net