Bukmacherzy z Cash out – co to jest i czy warto stosować?
Opcja cash out to niewątpliwie jedna z najważniejszych funkcji bukmacherów, z której nie wszyscy jednak aktywnie korzystają. Być może wynika to z niechęci, a być może z niewiedzy – ale czy w wypadku gdy kupon nie idzie po twojej myśli, nie chciałbyś odzyskać choć części włożonego wkładu? To właśnie jedno z głównych zadań cash outu, o którym poświęcony jest poniższy tekst. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyjcie w głąb artykułu!
Cash out – co to jest?
W najprostszych słowach jest to możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu i rozliczenie go, nie czekając na jego zakończenie zgodnie z regulaminowym czasem. Dzięki niemu gracz zyskuje możliwość finansowego zabezpieczenia i ochrony kapitału przed całkowitą utratą. Z opcji cash out można skorzystać również w sytuacji, gdy wynik spotkania sprzyja postawionemu na kuponie, ale gracz w obawie o jego zmianę, decyduje się na zakończenie gry z mniejszym zyskiem.
Na czym to polega?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzięki tej opcji, gracz zyskuje możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu i ograniczenia strat lub zminimalizowania ryzyka porażki. Na czym dokładnie on polega idealnie pokażą poniższe przykłady:
Do każdego przykładu sytuacją wyjściową będzie:
Mecz: FC Barcelona – Real Madryt
Typ: Zwycięstwo Realu Madryt
Kurs: 3,00
Stawka: 100 PLN
Przykład 1
Mecz trwa od 30 minut, a FC Barcelona wygrywa 1:0. Wynik nie jest korzystny dla typu i jego utrzymanie do końca spotkania spowoduje, że gracz straci całą postawioną stawkę. W tej sytuacji bukmacher może zaproponować Cash out w wysokości 65 złotych. Czy obstawiający z niego skorzysta zależy już wyłącznie od niego. W takiej sytuacji gracz oczywiście byłby na minusie, ale zdecydowanie mniejszym aniżeli, gdyby zostawił kupon do końca, a FC Barcelona wygrałaby spotkanie. Inaczej wyglądałaby sytuacja, kiedy losy meczu nagle by się odwróciły, a Real Madryt wygrał spotkanie. Wówczas gracz zamiast wygranej 300 złotych, zostałby z minusem 35 złotych.
Co ważne jednak, jeśli niekorzystny wynik dla postawionego typu utrzymuje się dłuższy moment, wysokość cash outu będzie maleć wraz z upływającym czasem. Niższa będzie kwota możliwej wypłaty, jeśli wynik 1:0 dla FC Barcelony będzie się utrzymywał w 45 czy 60 minucie. Taki rezultat w 75 minucie (lub wyższe prowadzenie FC Barcelony) może z kolei kompletnie wykluczyć już możliwą wypłatę, gdyż szanse Realu Madryt na odrobienie strat będą bardzo małe.
Przykład 2
Zakończyła się pierwsza połowa, a na tablicy wyników widnieje remisowy wynik 1:1. Wynik w dalszym ciągu nie jest korzystny dla typu gracza, ale sytuacja jest mocno otwarta i w drugiej połowie może zdarzyć się wiele. Bukmacher może zaproponować Cash out w wysokości 95 złotych, więc gracz straciły, ale tylko 5 złotych z wyjściowej stawki. O tym, czy zostawić kupon, czy skorzystać z cash outu powinna zadecydować własna obserwacja spotkania. Jeśli grę prowadziła FC Barcelona, a Real Madryt zdobył bramkę z przypadku, może znaczyć, że przyjezdni mają kłopoty i będzie im trudno wyjść na prowadzenie w drugiej połowie. Jeśli jednak to “Królewscy” byli na fali w pierwszej połowie, zgodnie z logiką, mogą pójść za ciosem w drugiej i wygrać spotkanie.
Przykład 3
Za piłkarzami już 70 minut gry, a Real Madryt prowadzi 1:0. Taki przebieg wydarzeń sprzyja typowi i istnieje duża szansa, że gracz odniesie zwycięstwo i wygra 300 złotych. Do końca meczu wciąż pozostaje jednak 20 minut, a jak w wiadomo, sport lubi zwroty akcji, przez co sytuacja na boisku może obrócić się o 180 stopni w ekspresowym tempie.
Bukmacher z cash out w obecnej sytuacji może zaproponować Cash out w wysokości 220 złotych, co oznacza, że gracz może zamknąć zakład i zainkasować 120 złotych zysku. Oczywiście zysk ten nie będzie równy całkowitemu zyskowi, jaki gracz mógłby osiągnąć w przypadku wygranej Realu Madryt w regulaminowym czasie gry, ale wciąż jest to zysk i zabezpieczenie na wypadek, gdyby FC Barcelona nagle zdobyła bramkę i naraziła gracza na całkowitą stratę stawki.
Cash out – od czego zależy wysokość?
Kwota cash outu nie jest stałą wartością i zależy wyłącznie od algorytmu bukmachera. Może się także zdarzyć, że sytuacja kontrolowana jest przez jednego z pracowników zakładu bukmacherskiego i wypadku nagłych zdarzeń (np. czerwona kartka w meczu) ten może znacznie wpłynąć na jego wysokość.
Przyjęło się jednak, że orientacyjna wysokość cash outu zależy od:
- Postawionej stawki
- Współczynnika bukmachera
- Kursu zdarzenia
Jak wspomnieliśmy wcześniej, kwota cash outu jest zmienna w czasie i w zależności od sytuacji na boisku może rosnąć lub maleć. Cash out będzie sukcesywnie rósł jeśli wynik meczu sprzyja postawionemu typowi i gracz ma dużą szansę na wygraną. Maleć będzie z kolei w sytuacji, kiedy wynik meczu nie sprzyja typowi i z każdą kolejną minutą szanse na powodzenie zakładu klienta będą coraz mniejsze.
Cash out – kiedy można z niego skorzystać?
To, że cash out jest dostępny przy większości zdarzeń z oferty, nie znaczy, że gracz zawsze będzie mógł z niego skorzystać. To, kiedy pojawi się taka możliwość, zależy tylko i wyłącznie od bukmachera, a gracz nie ma tę decyzję żadnego fizycznego wpływu.
Można jednak z całą pewnością stwierdzić, kiedy cash out na pewno nie zostanie zaoferowany. Gracz nie otrzyma propozycji możliwej przedwczesnej wypłaty, gdy:
- Na kuponie, składającym się z kilku zdarzeń, znajduje się rozliczone przegrane zdarzenie
- Wynik trwającego spotkania jest niekorzystny, a do jego końca pozostało bardzo mało czasu
Bukmacher z Cash out – czy i kiedy warto korzystać?
Bukmacherzy z Cash out zdecydowanie zrewolucjonizowała funkcjonowania współczesnych zakładów bukmacherskich. Choć obecna jest już od kilku ładnych lat, stosunkowo niedawno stała się absolutną koniecznością wśród liczących się w stawce operatorów. Dlatego, jeśli chcecie z niej korzystać, koniecznie sprawdźcie wcześniej listę bukmacherów z cash out.
O tym, czy warto z bukmachera z cash out, nie trzeba pisać wiele. Opcja wcześniejszej wypłaty szczególnie polecana jest graczom, którzy nie lubią ryzyka i wolą “mieć wróbla w garści niż srokę na dachu”. Funkcja ta przyda się jednak każdemu, a to, że jest dostępna, nie znaczy, że należy korzystać z niej zawsze! Warto mieć jednak formę zabezpieczenia i wyboru czy chcemy ryzykować, czy to ryzyko zminimalizować.
Z cash outu warto skorzystać w momencie, gdy śledzimy dane spotkanie i widzimy, że gra zespołu lub gracza, na który postawiliśmy, zupełnie się nie klei. Jeśli przegrywa on wyraźnie, warto już na początku rozważyć opcję zamknięcia zakładu, kiedy proponowany cash out może być jeszcze na stosunkowo akceptowalnym poziomie. Warto zamknąć zakład również w sytuacji, w której wynik w danym momencie sprzyja typowi, ale sytuacja na boisku niebezpiecznie się zmienia i istnieje mocna obawa, że do końca spotkania wynik może być negatywny. W obu sytuacjach należy się jednak liczyć z konsekwencją, że w razie nagłego zwrotu akcji i końcowego zwycięstwa typowanego zdarzenia, gracz straci część stawki lub osiągnie mniejszą wygraną, jeśli skorzysta z opcji wcześniejszego zakończenia.
Czy Cash out = Cash back?
Cash out to NIE TO SAMO co Cash back! Cash back to innymi słowy zwrot całej postawionej stawki na zdarzenie, które później okazało się przegrane. Bukmacherzy najczęściej oferują Cash backi w formie bonusów lub promocji powitalnych, przez co nie są dostępne non stop. Inaczej jest z Cash outem, który jako funkcja bukmachera może być zaoferowany do praktycznie każdego zdarzenia z oferty.
Bukmacher z Cash out – Zalety
Jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji wśród najpopularniejszych bukmacherów. Jeśli dany operator chce się liczyć na rynku, posiadanie go w swojej ofercie jest więc obowiązkiem, tym bardziej, że to funkcja praktycznie pozbawiona wad! Jedynym negatywnym skutkiem może być przedwczesna decyzja gracza o zakończeniu zakładu, który w finalnym rozrachunku okaże się wygrany. W innych wypadkach gracz tylko zyskuje! Co ciekawe, zyskuje także bukmacher. Mogłoby się wydawać, że operatorzy tracą na oferowaniu cash outu, ale wcale tak nie jest! Zauważmy, że oferowane wcześniejsze wypłaty są niższe od postawionych stawek (w przypadku gdy sytuacja na boisku nie sprzyja typowi), czyli bukmacher dodatkowo zarabia. Z kolei, gdy sytuacja na boisku sprzyja typowi, bukmacher proponuje cash out, ale z wygraną mniejszą od tej, którą gracz uzyskałby po upływie regulaminowego czasu gry. Jeśli więc obstawiający zdecyduje się na wcześniejsze zamknięcie zakładu, a typ okaże się poprawny, bukmacher wypłaci mniejszą wygraną i tym samym zminimalizuje część swoich strat.
Bukmacherzy z cash out – Najczęściej zadawane pytania
Czym są bukmacherzy z Cash-out?
Cash-out to możliwość wcześniejszego zakończenia zakładu w momencie i odebrania wygranej lub odzyskania części stawki. Wysokość Cash-outu zależy w głównej mierze od liczby wygranych już zdarzeń na kuponie, stawki oraz kursów LIVE zakładów, pozostających jeszcze w grze.
Kiedy stosować Cash-out?
Cash-out stosuje się w momencie, gdy mecz nie układa się po myśli gracza i ten chciałby odzyskać część włożonej stawki. Cash-out można stosować również, gdy obecny wynik sprzyja wygranej, ale sytuacja na boisku jest niepewna i bezpieczniej zakończyć kupon z mniejszym zyskiem.
Czy Cash-out jest zawsze dostępny?
Nie, cash-out jest proponowany graczom indywidualnie. Gracz nie ma wpływu na jego wysokość ani moment, w którym zostanie zaproponowany. Warto jednak śledzić zakłady regularnie, gdyż sytuacja w zakładach bywa dynamiczna i może on pojawić się w każdym momencie.