Co najbardziej opłaca się obstawiać u bukmachera?

Home » Początki Obstawiania » Co najbardziej opłaca się obstawiać u bukmachera?

Co warto obstawiać i typować u bukmacherów?

Oferta zakładów dostępna na stronach najlepszych bukmacherów internetowych zawiera zazwyczaj kursy na kilkadziesiąt dyscyplin sportowych. Czy jednak na pewno typowanie wszystkich konkurencji gwarantuje graczowi takie same szanse na ogranie bukmachera w dłuższej perspektywie? Które zakłady opłaca się obstawiać u bukmachera? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jakie zakłady można obstawiać u najlepszych bukmacherów internetowych?

Odwiedzając stronę dowolnego bukmachera internetowego po raz pierwszy w życiu mniej doświadczony gracz może dostać zawrotów głowy. Oferta najlepszych operatorów to bowiem nie tylko kursy na topowe ligi piłkarskie i najbardziej prestiżowe turnieje tenisowe, ale znacznie, znaaacznie więcej!

Dla początkujących typerów może to być lekkim szokiem, jednak w ofercie bukmacherów odnajdą także zakłady m.in. na tak niszowe konkurencje jak szachy, rzutki oraz curling. Mało tego! Na stronach topowych operatorów, takich jak chociażby bukmacher 888starz odnajdziecie kursy na wydarzenia polityczne, teleturnieje telewizyjne, a nawet… pogodę! Jest zatem w czym wybierać.

Obstawianie piłki nożnej – warto, czy nie warto?

Największą popularnością u najlepszych bukmacherów cieszą się rzecz jasna zakłady na piłkę nożną. Oferta piłkarska to kluczowa sekcja na stronie większości operatorów, co z kolei sprawia, że topowe ligi opakowane są przez oddsmakerów naprawdę znakomicie.

To spory handicap dla graczy typujących mecze piłki nożnej. Szeroki wachlarz dostępnych kursów i opcji zakładów na poszczególne mecze powoduje, że w momencie konstruowania kuponu gracz ma gigantyczny wybór (przykładowo – bukmacher 22bet na losowy mecz Premier League wystawia ponad… 1200 kursów!!!).

To z kolei sprawia, że odnalezienie pomyłki bukmachera jest minimalnie łatwiejsze, niż w przypadku sportów, gdzie liczba dostępnych rynków ogranicza się do kilku zakładów na mecz. Z drugiej strony jednak popularność zakładów na piłkę nożną wcale nie jest tak dobrą informacją z perspektywy gracza.

Dlaczego? Chociażby dlatego, że kursy na topowe ligi są błyskawicznie zweryfikowane przez rynek, a co za tym idzie typer ma bardzo mało czasu, aby zagrać zakład ze sporym value. Dlatego tak ważne, aby nie czekać na pozostałych graczy, lecz łapać kursy otwarcia.

Czy opłaca się obstawiać zakłady bukmacherskie na tenis ziemny?

Drugą popularną sekcją na stronach bukmacherów internetowych są zakłady na tenis. Jak prezentuje się opłacalność kursów w przypadku oferty na tę dyscyplinę? Bez cienia wątpliwości obstawianie tenisa ma sporo atutów.

Przede wszystkim przerwy w tenisowym kalendarzu należą do rzadkości, a mecze rozgrywane są praktycznie przez 365 dni w roku. A zatem dostępność. Tenis to także sport znakomicie opakowany przez analityków ustalających kursy dla najlepszych bukmacherów na rynku. Przykładowo – w CampoBet odnajdziecie grubo ponad 100 opcji kursowych na mecz, a poza triumfatorem można także typować handicapy oraz scenariusz w poszczególnych setach i gemach.

Sporą zaletą typowania tenisa jest także fakt, że wszystkie zakłady rozliczane są w sposób 2-drogowy! Nie ma opcji REMIS, a zatem czysto na papierze gracz ma 50% szans na skuteczny typ! Typowanie tenisa posiada jednak przy okazji kilka mankamentów. Niestety, ale sporo z nich dotyczy meczów z udziałem kobiet, które są mało przewidywalne i potrafią zgubić dobrą formę w ciągu jednej doby. To nie jest dobra informacja z perspektywy typerów, którzy obstawiają faworytów.

Zakłady na sporty walki – warto, czy nie warto?

Z każdym rokiem rośnie liczba typerów obstawiających rozmaite sporty walki. O ile jeszcze dekadę wstecz dotyczyły one głównie boksu, tak teraz niczym grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowe federacje MMA, także te organizujące gale freak fightowe z udziałem celebrytów.

Eksperci od typowania MMA mają tę przewagę, że często można wykorzystać insiderską wiedzę na temat poszczególnych gal oraz fighterów. Mając spore doświadczenie w typowaniu MMA typerowi wystarczy niekiedy rzut oka na warunki fizyczne oraz rekord zawodnika, by wiedzieć, że jego rywal będzie bez szans.

Sporym handicapem z perspektywy typerów jest także duża dostępność oferty zakładów. Topowi bukmacherzy jak chociażby 888starz wystawiają kursy nie tylko na największe eventy (UFC lub KSW), ale także mnóstwo niszowych gal freak fightowych, na których będąc ekspertem dość łatwo można odnaleźć wartościowe kursy.

Czy można ograć bukmachera typując sporty motorowe?

Od razu odpowiadamy – oczywiście, że można! Sporty motorowe, jak chociażby żużel lub F1 są o tyle przewidywalne, że poza umiejętnościami zawodnika gigantyczne znaczenie ma także maszyna. Najszybsi kierowcy i żużlowcy posiadają najlepszy sprzęt, a to ogromny handicap nad resztą stawki nie dysponującą środkami na taką inwestycję.

To co jest zaletą typowania sportów motorowych jest zarazem przekleństwem ekspertów od zakładów na wyścigi. Dlaczego? Nawet najlepszy sprzęt jest zawodny, a defekty motocykli lub pęknięte opony zrujnowały już nie jeden kupon bukmacherski.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net