Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

Home » Początki Obstawiania » Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

W naszym najnowszym poradniku typera postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się procesowi weryfikacji konta u bukmachera internetowego. Dlaczego firmy bukmacherskie wymagają przesłania dodatkowych danych? O jakich informacjach mowa? Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera internetowego? Przekonajmy się!

Weryfikacja konta u bukmachera – co to jest?

Proces zakładania konta u bukmachera i wypełnianie kolejnych stron formularza rejestracyjnego to jeden z najmniej lubianych przez graczy momentów w trakcie ich przygody z internetowymi zakładami sportowymi. Nikt z nas-typerów nie lubi podawać zbyt wielu danych osobowych i najchętniej od razu wpłacilibyśmy depozyt i obstawiali pierwsze kupony.

Niestety, proces rejestracji jest w tym celu nieodzowny, a jakby tego było mało, czasami bukmacher może zażyczyć sobie dodatkowej weryfikacji danych. Celowo piszemy czasami, gdyż w niektórych serwisach taka procedura jest standardem, podczas gdy inni bukmacherzy kompletnie nie zaprzątają sobie nią głowy.

O co tyle hałasu? Na czym polega weryfikacja konta u bukmachera? W największym skrócie weryfikacja konta to konieczność przesłania bukmacherowi dokumentów, które potwierdzą dane osobowe w trakcie rejestracji. Inna nazwa weryfikacji konta gracza u bukmachera to procedura KYC, od ang. Know Your Customer (poznaj swojego klienta).

Oczywiście proces weryfikacji danych osobowych nie jest do końca wymysłem samych bukmacherów (chociaż bez wątpienia leży również w ich interesie i chroni ich przed oszustami), lecz jest wymuszany odgórnie, przez międzynarodowe zapisy i regulacje prawne dotyczące hazardu w Internecie.

Jakie dane należy przesłać bukmacherowi w trakcie weryfikacji konta?

Bukmacher może poprosić o dodatkowe informacje w dowolnym momencie. Czasami dzieje się to tuż po rejestracji konta, innym razem podczas polecenia wypłaty wygranych środków, a jeszcze kiedy indziej w momencie nabrania podejrzeń co do uczciwości typera. Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, może się również zdarzyć i tak, że gracz latami będzie cieszył się ofertą danego bukmachera i ani razu nie zostanie poproszony o podanie jakichkolwiek informacji oraz weryfikację danych.

A co w momencie, kiedy zostanie? Jakich danych będzie wymagał bukmacher i jakie dokumenty będzie zmuszony przesłać typer? To zależy od polityki bukmachera, natomiast najczęściej są to m.in.:

Dokumenty potwierdzające tożsamość gracza

Tego typu weryfikacja ma na celu potwierdzenie danych osobowych gracza, spośród których jedną z najważniejszych jest jego pełnoletność. Udział w internetowych zakładach sportowych mogą brać udział jedynie osoby, które ukończyły 18. rok życia, a przesłanie skanu (ewentualnie wyraźnego zdjęcia) dowodu osobistego lub paszportu dowodzi pełnoletności gracza.

Dokumenty potwierdzające adres zamieszkania gracza

Przesłanie tego typu dokumentów ma na celu przeciwdziałanie wyłudzeniom bonusów powitalnych, gdyż bardzo często gracze zakładają fikcyjne konta na wszystkich możliwych domowników zamieszkujących to samo gospodarstwo domowe, co jest surowo zakazane. Aby weryfikacja konta była możliwa gracz będzie zmuszony przesłać aktualny rachunek za czynsz lub media, na którym widoczna jest data dokumentu oraz adres zamieszkania.

Dokumenty potwierdzające źródło pochodzenia środków finansowych na grę

Ten etap weryfikacji konta ma na celu wykluczenie prawdopodobieństwa prania brudnych pieniędzy. Bukmacherzy z niskimi prowizjami to znakomity sposób dla mafii na przepuszczenie każdej sumy pieniędzy pochodzących np. z handlu narkotykami (wystarczy obstawić zakłady przeciwstawne i pogodzić się z utratą 1 lub 2% całości środków w wyniku potrąconej marży). Aby temu zapobiegać bukmacherzy proszą o podanie źródła finansowania zakładów, a żeby to zrobić należy przesłać skan lub zdjęcie wyciągu rachunku bankowego należącego do gracza.

Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

Aby nie być gołosłownym postanowiliśmy na własnej skórze przekonać się, ile trwa proces weryfikacji danych na stronach topowych bukmacherów internetowych. W tym celu wzięliśmy pod lupę proces rejestracji konta u kilku operatorów z czołowych pozycji naszego rankingu bukmacherów i mamy głęboką nadzieję, że wyniki naszego testu nieco rozjaśnią Wam w głowie, a w przyszłości będziecie doskonale wiedzieli, czego spodziewać się podczas weryfikacji konta.

  • Bukmacher Campo Bet – firma wymaga od swoich nowych klientów zweryfikowania danych osobowych tuż po rejestracji, a czas oczekiwania na odpowiedź pracowników bukmachera rzadko kiedy przekracza 3 dni (zazwyczaj jest znacznie krótszy). Jakich danych wymaga bukmacher Campo Bet podczas weryfikacji? To zależy, ale zazwyczaj jest to skan lub zdjęcie dowodu osobistego, kopia rachunku za czynsz lub media potwierdzająca adres zamieszkania podany w trakcie rejestracji, a także wyciąg z rachunku bankowego.
  • Bukmacher Reload Bet – jeszcze mniej, bo zaledwie 24 godziny dają sobie na weryfikację danych osobowych pracownicy bukmachera Reload Bet. Firma żąda przesłania kolorowego skanu lub zdjęcia dowodu osobistego oraz paszportu i… to wszystko. Jedynie w wyjątkowych okolicznościach klienci bukmachera Reload Bet są proszeni o przesłanie innych dokumentów, jednak taka procedura należy do rzadkości.
  • Bukmacher 888starz – czas oczekiwania na pozytywną weryfikację konta w 888starz zależy od kilku czynników, natomiast warto zaznaczyć, że nie jest on obowiązkowy, a bukmacher weryfikuje dane jedynie wybranych klientów. Jeśli pracownicy 888starz poproszą o przesłanie skanów dokumentów drogą mailową (zazwyczaj jest to dowód tożsamości, aktualny rachunek za czynsz lub media oraz wyciąg z konta w banku), wówczas wiadomość zwrotna pojawia się na skrzynce gracza w ciągu maksymalnie 72 godzin (zazwyczaj jest to czas znacznie krótszy). W przypadku dalszych wątpliwości bukmacher może poprosić gracza o wzięcie udziału w wideokonferencji, a o jej skutkach zostanie poinformowany w trakcie 5 dni roboczych.

Dlaczego bukmacherzy żądają weryfikacji konta? Podsumowanie

W idealnym świecie bukmacherzy nie wymagaliby ani procesu rejestracji konta, ani tym bardziej weryfikacji danych osobowych. Gracz logowałby się po prostu na swój profil, zgarniał bonus powitalny i… tyle by go widzieli! Bukmacherzy doskonale zdają sobie jednak sprawę z takiego obrotu spraw, dlatego żądają przebrnięcia zarówno przez pierwszy, jak i bardzo często przez drugi proces. Dlaczego?

Jeśli dokładnie czytaliście nasz artykuł to już zdążyliście poznać odpowiedź na wyżej zadane pytanie. Gdybyście jednak na moment odlecieli myślami i podczas czytania zastanawiali się już nad pewniakami na kolejny kupon, to poniżej prezentujemy Wam w skrócie główne powody, dla których bukmacherzy internetowi wymagają dokonania weryfikacji danych osobowych.

  • Przeciwdziałanie rejestrowaniu wielu kont przez tego samego gracza
  • Przeciwdziałanie wyłudzaniu bonusów powitalnych
  • Potwierdzenie pełnoletności gracza
  • Potwierdzenie pochodzenia źródeł finansowania zakładów
  • Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy
  • Uniemożliwienie rejestracji graczom pochodzącym z krajów nieakceptowanych przez bukmachera

Weryfikacja konta u bukmachera – FAQ

Na czym polega proces weryfikacji danych u bukmachera internetowego?

Weryfikacja u bukmachera polega na przesłaniu dokumentów potwierdzających dane osobowe podane przez gracza w trakcie rejestracji konta.

Jakich dokumentów wymagają bukmacherzy podczas weryfikacji konta?

To zależy od operatora, natomiast najczęściej są to skany dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowodu lub paszportu), rachunku za czynsz lub media oraz wyciągu z konta bankowego.

Czy weryfikacja danych u bukmachera jest obowiązkowa?

Nie, zależy wyłącznie od polityki danej firmy. Niektórzy bukmacherzy wymagają dokonania weryfikacji tuż po założeniu konta, inni proszą gracza o dokumenty w późniejszym okresie, a u jeszcze innych cały proces jest zupełnie zbędny.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net