Jak i gdzie obstawiać zakłady na żużel?

Home » Obstawianie Sportów » Jak i gdzie obstawiać zakłady na żużel?

Jak i gdzie obstawiać zakłady na żużel?

W naszym najnowszym poradniku typera bierzemy pod lupę speedway. Wyścigi żużlowe odbywają się w wielu krajach, jednak to Polska jest uznawana za nieoficjalną ojczyznę speedwaya. Popularność czarnego sportu wśród kibiców przekłada się również na zainteresowanie typerów, a my postanowiliśmy sprawdzić, jak i gdzie obstawiać zakłady na żużel.

Obstawianie żużla – rodzaje zakładów

Każdy kraj ma swoją firmową konkurencję, a w stwierdzeniu, że Polacy kochają żużel nie ma cienia przesady. O ile w pozostałych państwach popularność speedwaya w ostatnich sezonach jakby nieco spadła, tak u nas stadiony żużlowe są ciągle pełne, a polska PGE Ekstraliga nie bez przyczyny uznawana jest za najlepszą żużlową ligę na świecie.

Nie może zatem dziwić fakt, że zakłady na żużel stanowią ważny element oferty topowych bukmacherów internetowych. Z pewnością obstawianie speedwaya nie jest tak popularne jak zakłady na piłkę nożną, tenis ziemny lub koszykówkę, jednak i czarny sport ma spore grono aktywnych typerów.

Jakie zakłady na żużel są dostępne w ofercie topowych bukmacherów internetowych? Pomysłowość oddsmakerów jest całkiem spora, a poniżej prezentujemy kilka najciekawszych rynków zakładów żużlowych.

 • Zwycięzca meczu lub turnieju – podstawowy zakład na triumfatora meczu ligowego lub żużlowca, który okaże się zwycięzcą turnieju indywidualnego.
 • Suma punktów – zadanie typera polega na tym, aby wskazać, czy suma punktów danego zawodnika będzie wyższa, czy niższa od linii zaproponowanej przez bukmachera.
 • Pojedynki H2H – bardzo popularne zakłady, w których należy wskazać zawodnika, który w danej parze zdobędzie więcej punktów w całych zawodach.
 • Handicapy – aby zakłady były ciekawsze, a kursy atrakcyjniejsze bukmacherzy proponują handicapy, tzn. lepszym zawodnikom odejmują kilka punktów na starcie, a pula wędruje na korzyść teoretycznego outsidera. Dzięki temu szanse obu stron zakładu są bardziej wyrównane, a sam zakład staje się ciekawszy.

Gdzie obstawiać żużel?

Skoro wiemy już jakie są rodzaje zakładów żużlowych dostępnych w ofercie topowych bukmacherów internetowych, to czas najwyższy aby przekonać się, które serwisy posiadają solidną ofertę zakładów na speedway. Okazuje się bowiem, że kursy na czarny sport nie są czymś oczywistym na stronie każdego operatora, dlatego tym bardziej należy doceniać tych, którzy wystawiają swoje kursy na żużel.

 Zakłady na żużel u bukmachera 888starz

Przeglądając bukmacherów oferujących zakłady na żużel nie sposób nie wspomnieć o firmie 888starz. Serwis posiada fenomenalną ofertę zakładów na mecze w polskich ligach, nie tylko PGE Ekstralidze, ale również 1. lidze żużlowej.

Bukmacher wystawia kilkadziesiąt opcji kursowych na mecz, a zakłady od 888starz nie dotyczą wyłącznie samego wyniku meczu, ale i rozmaitych scenariuszy w trakcie spotkania oraz osiągnięć poszczególnych rajderów. Oto kilka przykładowych zakładów na żużel z oferty bukmachera 888starz.

 • Handicapy punktowe na wynik meczu
 • Handicapy punktowe na poszczególnych zawodników
 • Handicap po X wyścigach
 • Suma punktów poszczególnych zawodników
 • Suma wygranych gospodarzy/gości
 • Suma podwójnych wygranych

Wszystko to razem wzięte składa się na obraz bukmachera z solidną ofertą zakładów na żużel, a konto w tym serwisie powinien mieć każdy szanujący się fan czarnego sportu.

Zakłady na żużel od bukmachera Campobet

Na nieco inne rynki zakładów postawili włodarze bukmachera Campobet, natomiast eksperci od speedwaya również nie opuszczą strony tego operatora z pustymi rękami. W trakcie naszych testów nie odnaleźliśmy kursów ani na ligi polskie, ani na żadne inne, natomiast do dyspozycji graczy jest sporo zakładów na najpopularniejsze turnieje międzynarodowe.

Jakie turnieje żużlowe można obstawiać na stronie bukmachera Campobet? Odnaleźliśmy m.in. długoterminowe kursy na prestiżowe turnieje z cyklu Grand Prix, European Championship oraz młodzieżowe Grand Prix 2, dlatego eksperci od speedwaya z górnej półki powinni być zadowoleni ofertą zakładów Campobet.

Jak ograć bukmachera na zakładach na żużel?

Przechodzimy do kluczowej kwestii, a mianowicie do tego, jak skutecznie obstawiać żużel. W jaki sposób typować zawody speedwaya w ten sposób, aby było to opłacalne w dłuższej perspektywie? Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia kuponu? Oto kilka wskazówek wynikających z naszych osobistych doświadczeń.

 • Ranga zawodów ma olbrzymie znaczenie – najlepsi zawodnicy mobilizują się na najpopularniejsze turnieje, natomiast podczas mniej prestiżowych zawodów dochodzi do wielu niespodzianek.
 • Forma i zmęczenie zawodników – topowi żużlowcy biorą udział w kilku zawodach w trakcie tygodnia, dlatego ci najmocniej eksploatowani w ostatnim okresie mogą czuć się przemęczeni.
 • Własny tor to spory atut – żużel to nie piłka nożna, a znajomość własnego toru to naprawdę spory handicap na korzyść gospodarzy. To sprawia, że czasem warto pokusić się o wytypowanie triumfu gospodarzy po atrakcyjnym kursie, nawet jeśli przed meczem są stawiani w roli underdoga.
 • Pola startowe różnią się od siebie – w trakcie typowania żużla na żywo warto zwrócić uwagę na to, jak prezentują się statystyki wygranych z poszczególnych pól startowych. Niektóre pola “niosą” znacznie lepiej, a startujący z nich żużlowiec ma spore szanse na powodzenie w kolejnej gonitwie.
 • Nie warto spieszyć się z typowaniem – obstawianie wyników zawodów na kilka dni przed startem pierwszego biegu jest dość ryzykowne. Żużel to jedna z najbardziej kontuzjogennych konkurencji pod słońcem, a w trakcie kilku dni kluczowi zawodnicy mogą doznać urazu podczas innych zawodów.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net