Jak obstawiać na US Open?

Home » Tenis » Jak obstawiać na US Open?

Obstawianie US Open

Wielkimi krokami zbliża się ostatni w roku turniej Wielkiego Szlema – US Open. Zmagania na kortach Flushing Meadows są wielką szansą na odniesienie sukcesu i zbicie ogromnej fortuny nie tylko tenisistów, ale i graczy bukmacherskich! Jak obstawiać, by po amerykańskim szlemie być na plusie?

Na co zwracać uwagę?

Amerykańskie korty twarde (i nie tylko) charakteryzują się tym, że są najbardziej uniwersalne na świecie. Oznacza to to, że nie ma jedynego typa zawodnika, który miałby większe szanse na odniesienie sukcesu szczególnie na tej nawierzchni. Takimi z pewnością byliby potężnie serwujący i niezwykle ofensywni na nawierzchni trawiastej (gdzie piłka odbija się najniżej) oraz cierpliwi i świetnie wyszkoleni technicznie na nawierzchni ziemnej (gdzie piłeczka odbija się najwyżej).

Sprawdź również: bukmacherzy bez podatku

Charakterystyka – bez niej się nie obędzie

Przed przystąpieniem do typowania, warto stworzyć choć minimalną charakterystykę danego zawodnika. Powinna się składać głównie z: warunków fizycznych zawodnika, siły i celności serwisu, preferencji nawierzchni czy stylu gry. Mimo, że korty twarde nie premiują zbytnio żadnego ze styli, nieco większe szanse mają tu zawodnicy, operujący mocnym serwisem i ofensywną postawą. Nie jest to reguła, przez co gracze usposobieni defensywą i regularnością także nierzadko osiągają tu sukcesy.

W tym przypadku warto kierować się formą i stabilnością zawodnika w ostatnich tygodniach. Zwróć uwagę, że przed US Open organizowana jest seria wysokopunktowanych turniejów, zaliczanych do cyklu US Open Series. Zmagania w Stanford, Toronto, Montrealu, Cincinnati czy Winston-Salem stanowią idelany przedsmak zmagań w Nowym Jorku i stanowią spory zastrzyk wiedzy o formie zawodników. Ważne, że walczą oni na nawierzchniach bardzo zbliżonych do tych, na których walczyć będą w najważniejszym turnieju września.

Taśmy w pierwszych rundach – za drobne wszystko można 😉

Turnieje wielkoszlemowe cechuje również fakt, że jednego dnia (szczególnie w początkowych fazach turnieju) odbywają się dziesiątki spotkań na kilkunastu kortach obiektu. Mimo, że wraz z upływem kolejnych rund system ten nie spełnia już większych oczekiwań, to szczególnie w pierwszej rundzie warto stworzyć “taśmę”, składającą się tylko i wyłącznie ze zdecydowanych faworytów. Mimo, że takie kursy nie będą przekraczały @1,30, to przy sporym nagromadzeniu, mogą stworzyć ciekawy kupon. Zakłady te lepiej zawierać w przypadku turnieju mężczyzn, gdyż kobiety są znacznie bardziej nieprzewidywalne i statystycznie częściej przegrywają w pierwszej rundzie, grając jako faworytki.

Sprawdź również: 22bet

Spoglądając do kilku edycji wstecz, można zauważyć, że w pierwszej rundzie odpada średnio 5 rozstawionych zawodników (2016 – 6, 2015 – 3, 2014 – 4, 2013 – 9). I w tym przypadku warto przed postawieniem meczu sporządzić krótką analizę ich formy i bezpośrednich spotkań z przeciwnikiem (im bliższe spotkanie na tej samej nawierzchni do bieżącej daty, tym większy wyznacznik dyspozycji zawodnika w porównaniu do rywala).

Analizując mecze, warto również zwrócić uwagę na takie parametry jak: psychika gracza (zdolność do przegrywania meczów po kłótniach z sędziami), miejsce i ranga turnieju (podczas zmagań w turniejach o niższej randze, często topowi zawodnicy mają skłonność do częstszego przegrywania meczów – nie w przypadku US Open), czy informacje o przebytych kontuzjach.

Sprawdź również: unibet opinie

Podczas zbierania informacji o zawodnikach, warto korzystać m.in. z tych stron internetowych:

www.atpworldtour.com – oficjalna strona rozgrywek ATP (skupia dane o zawodnikach, ich występach, statystki oraz dane turniejowe)

www.wtatennis.com – oficjalna strona rozgrywek WTA (posiada nieco mniej szczegółowe statystyki, co do występów kobiet w porównaniu do strony ATP)

www.tennisexplorer.com – strona ze statystykami

www.tennisprediction.com – strona ze statystykami

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net