Wimbledon – Jak skutecznie obstawiać?

Home » Obstawianie Sportów » Wimbledon – Jak skutecznie obstawiać?

Wimbledon

Trawa to specyficzna nawierzchnia, a ze względu na swoją szybkość faworyzuje zawodników z szybkim serwisem i ofensywnym stylem gry. To zupełna odwrotność “cegły”, na której przed nieco ponad trzema tygodniami odbywał się wielkoszlemowy Roland Garros, przez co najlepsi w Paryżu niekoniecznie muszą odnieść sukces w Londynie. Jak obstawiać, żeby odnieść sukces na kortach All England Clubu?

Analiza

Zasadniczym aspektem w skutecznym typowaniu tenisa ziemnego jest sporządzenie analizy zawodników w kontekście ich gry na trawie. Jak już wcześniej wspomniano będzie ona faworyzowała tych tenisistów, którzy w swojej grze operują silnym i płaskim podaniem, po którym piłka nisko odbije się od nawierzchni. Idealnym przykładem jest postać Rogera Federera, który posiada wszelkie atuty do tego, by w Londynie wygrać cały turniej. Przykład ten nie jest jednak mocno skomplikowany, a kursy oferowane na zwycięstwo Szwajcara przynajmniej w początkowych rundach z pewnością nie będą choć w małym stopniu opłacalne.

Charakterystyka gracza

Najważniejszym czynnikiem w typowaniu tenisa ziemnego jest poznanie silnych i słabych stron zawodników. Rola serwisu i returnu na trawie odgrywa zdecydowanie większą rolę aniżeli na innych nawierzchniach, gdyż ewentualne przełamanie może być katastrofalne w skutkach. Przygotowując charakterystykę danego gracza czy pojedynku należy porównać upodobania co do nawierzchni oraz preferowany styl gry. Warto zwrócić na prawo i leworęczność, gdyż zawodnikom praworęcznym gra się zdecydowanie trudniej przeciwko leworęcznym aniżeli tym operującym tą samą ręką.

H2H

Kolejnym z aspektów niewątpliwie będzie porównanie historii pojedynków między graczami (im bliższa data ostatniego pojedynku, tym większą rolę odgrywa). Warto również spojrzeć na ranking, jednak z całą pewnością nie powinien być on głównym wyznacznikiem w naszych zakładach. Dużo większą rolę powinien odgrywać ranking ELO, który w porównaniu do rankingów WTA i ATP zestawia zawodników pod względem ich występów przeciwko zawodnikom o różnej klasie umiejętności. Zwycięstwo nad wyżej sklasyfikowanym rywalem dostarcza dużo więcej punktów, podobnie jak porażka z niżej sklasyfikowanym rywalem, która te punkty odbiera. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dużo większe przetasowania i wahania formy występują w tenisie kobiecym, dlatego ich wyniki mogą być dużo bardziej nieprzewidywalne.

Underdogi

W swojej taktyce często można uwzględnić także grę na underdoga. W tego typu zakładach (jak i we wszystkich z resztą ;)) niewątpliwie potrzebna będzie tenisowa wiedza. Gdy zdecydowana większość graczy typuje zwycięstwo jakiegoś zawodnika, automatycznie kursy na jego zwycięstwo maleją, a na przeciwnika rosną. W przypadkach gdy mamy powody przypuszczać, że mecz nie jest stuprocentowo pewny, możemy postawić na doga.

Podobnie możemy postąpić w obstawianiu LIVE, gdy nasz faworyt przegrywa pierwszego seta. Obserwując stan poszczególnych gemów i zauważymy, że były one w miarę wyrównane, możemy postawić na zwycięstwo w secie lub całym meczu naszego faworyta.

Przykłady

Przyjrzyjmy się trzem meczom turnieju rangi Premier w Eastbourne (28.06.2016 r.). Angelique Kerber po przegraniu pierwszego seta z Czeszką Kristiną Pliskovą, wygrała dwa kolejne i zakończyła spotkanie rezultatem 4:6, 6:1, 7:5. Podobnie kończyły się pojedynki między Simoną Halep i Chinką Duan oraz Moną Barthel z Niemiec i Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. W każdym przypadku faworytki przegrywały pierwszą partię, by wygrać mecz w dwóch kolejnych.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net