Lekkoatletyka – trudna do grania, czy łatwa wygrana?

Home » Inne Sporty i Treści » Lekkoatletyka – trudna do grania, czy łatwa wygrana?

Obstawianie lekkoatletyka

Piłka nożna, tenis, hokej i koszykówka należą do najczęściej obstawianych sportów internetowych zakładów bukmacherskich. Ich oferta często wykracza jednak dużo dalej, a jedną z możliwości są zakłady lekkoatletyczne.
Jak skutecznie wygrywać w  “królowej sportu” i jak szeroki wachlarz zakładów oferują polscy bukmacherzy? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w tym artykule!

Sprawdź również: Unibet

Nie będę odkrywcą, pisząc, że oferta zakładów na lekkoatletykę u polskich bukmacherów nie jest za bogata. Ogranicza się głównie do wytypowania zwycięzcy lub lepszego z pary (h2h) danej konkurencji. Większość z nich pojawia się w czasie wielkich imprez jak Mistrzostwa Świata czy Europy, Igrzysk Olimpijskich i mityngów z cyklu Diamentowej Ligi.

Wśród legalnych w Polsce bukmacherów zakłady lekkoatletyczne (stan podczas Drużynowych ME w Lille) w swojej ofercie mają: LVBet, ForBet oraz STS. O ile LVBet i STS tworzą pary spośród startujących zawodników, a gracz musi udanie wytypować jej zwycięzcę, to ForBet oferuje zakłady overovo-underowe, gdzie trzeba pokryć jedną z zaproponowanych przez bukmachera opcji na osiągnięty czas, długość, czy wysokość.

By skutecznie obstawiać i wygrywać na lekkoatletyce, niewątpliwie trzeba wykazać się powszechną wiedzą w jej zakresie. Niezbędne w typowaniu (dość przewidywalnej dyscypliny) okażą się światowe i europejskie listy, skupiające najlepsze wyniki wszystkich zawodników w danym sezonie. Warto wtedy zwrócić uwagę także na datę osiągnięcia takiego rezultatu, która im bliżej bieżącej daty może sugerować o zwyżkującej dyspozycji lekkoatlety. Na uwadze należy mieć także takie aspekty jak miejsce i rangę rozgrywania danych zawodów oraz cele zawodnika na sezon. Nie ma bowiem tajemnicy w fakcie, że zdecydowana większość atletów szczyt formy przygotowuje na odbywające się w lipcu/sierpniu imprezy mistrzowskie.

Sprawdź również: bukmacher bez podatku

Bądźcie jednak ostrożni w typowaniu czasów biegów średniodystansowych, gdyż głównie na imprezach mistrzowskich mogą (nie muszą!) być nieco słabsze niż “wyśrubowane” z pacemakerem na mityngu. To wyjątek w rodzinie lekkoatletów, gdzie wszyscy inni poza medalami walczą także o bicie rekordów życiowych i najlepszych wyników w sezonie.

Podsumowując, ze względu na dynamizm sportu i nieporównywalną do innych sportów liczbą konkurencji, lekkoatletyka nie jest najbardziej rozbudowanym sportem pod względem dostępnych rynków, jednakże znawcy i pasjonaci królowej sportu z pewnością znajdą ciekawe do zagrania zakłady.

Sprawdź również: promocje bukmacherów

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net