Limity u bukmacherów – czym są i jak ich uniknąć?

Home » Początki Obstawiania » Limity u bukmacherów – czym są i jak ich uniknąć?

Limity u bukmacherów – czym są i jak ich uniknąć?

Typerzy bukmacherscy obstawiający mecze na kuponach nie mają łatwego życia i wie o tym każdy z Was, kto choć przez moment brał się za typowanie wyników. Wpływ na to mają m.in. limity nakładane przez bukmacherów, przez które wygrane na kuponach nie zawsze będą prezentowały się tak okazale, jak życzyłby tego sobie gracz.

Czym są limity bukmacherskie? Dlaczego nawet topowe firmy internetowe limitują swoich klientów? Kiedy należy spodziewać się limitu na koncie i co zrobić, aby go uniknąć? W naszym najnowszym poradniku typera bierzemy pod lupę każdą z tych kwestii.

Limit u bukmachera – co to takiego?

Rozpoczynamy od kwestii najważniejszej, a mianowicie od tego, czym w ogóle są limity bukmacherskie. Pomimo, że całe zagadnienie może na pierwszy rzut oka wyglądać dość skomplikowanie, to w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Najprościej rzecz ujmując limit u bukmachera to ograniczenie, które określa górny pułap kwoty, jaką gracz może wygrać na kuponie. Wielu mniej doświadczonych typerów sądzi, że limity dotyczą stawek i tak poniekąd jest, gdyż w końcu stawka x kurs dają kwotę ewentualnej wygranej, jednak przyjęło się, że limit dotyczy maksymalnej wygranej na kuponie.

Dlaczego zatem bukmacherzy nakładają limity? Czy nie zdają sobie sprawy, że jest to swego rodzaju strzał w kolano, a niezadowolony gracz wpłaci depozyt u jednego z konkurentów? No cóż, być może tak by się właśnie stało gdyby nie jeden, dość istotny szczegół – limity bukmacherskie są powszechne i stosują je praktycznie wszyscy operatorzy internetowi, nawet ci z czołowych pozycji każdego rankingu.

A robią to z bardzo prostej przyczyny – aby zabezpieczyć swoje interesy i uchronić się przed koniecznością wypłaty jakiejś astronomicznej kwoty, gdyby któremuś z graczy dopisało mega szczęście. To również niestety skuteczny sposób na temperowanie zapędów najlepszych typerów na rynku, którzy po serii wygranych kuponów mogą spodziewać się limitu na koncie.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Generalnie limity bukmacherskie możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są limity nakładane na konkretnego gracza, który zwrócił uwagę pracowników bukmachera na tyle, że ci wzięli pod lupę historię jego zakładów, preferowane ligi oraz system stawkowania i uznali, że muszą ograniczyć kwotę maksymalnej wygranej na kuponie, gdyż w przeciwnym razie naraziłoby to firmę na poważne straty w przyszłości.

Z kolei drugą kategorią limitów bukmacherskich są ograniczenia nakładane nie na poszczególnych graczy, lecz na konkretne zdarzenie (np. mecz piłkarski). Jeśli analitycy bukmachera uznają, że spora rzesza typerów zachowuje się w sposób dość niestandardowy przy okazji jakiegoś zdarzenia (np. obstawia go za stawki nieadekwatnie wysokie do rangi meczu), wówczas takie zdarzenie trafia na czerwoną listę i ŻADEN klient danego bukmachera nie wygra na kuponie więcej, niż określi to limit.

Wysokość limitów bukmacherskich

No dobrze – ktoś powie – ale który limit można uznać za dopuszczalny, a który jest całkowicie nieakceptowalny z punktu widzenia gracza, któremu marzą się regularne wygrane w dłuższej perspektywie? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, gdyż każdy typer jest inny i każdy ma swój unikalny system doboru stawek na kolejnych kuponach.

Efekt tego jest taki, że kwota, która dla jednego gracza będzie spora, dla innego będzie śmiesznie niska, a gra przy takim limicie przestanie być dla niego opłacalna. I na odwrót. Dlatego też nie prosimy traktować poniższych kwot jako czegoś absolutnie sztywnego i niepodważalnego, natomiast poszczególne progi limitów bukmacherskich prezentują się mniej więcej tak jak to przedstawimy za moment.

  • Bardzo niski limit (0€ – 5€) – trudno o bardziej rygorystyczny limit bukmacherski, a dalsza gra na takim koncie właściwie traci sens.
  • Niski limit (0€ – 50€) – typerzy profesjonalni będą musieli rozejrzeć się za nowym bukmacherem, natomiast spore grono mniej zaawansowanych graczy będzie nadal mogło obstawiać zakłady na takim koncie.
  • Średni limit (50€ – 200€) – takie ograniczenia będą odczuwalne dla najostrzej stawkujących typerów, natomiast dla większości graczy nie będą one dokuczliwe.
  • Wysoki limit (200€ – 1000€) – taki limit to bardzo często marzenie większości profesjonalnych typerów zarabiających regularnie na zakładach.
  • Bardzo wysoki limit (1000€ – …) – jeśli macie taki właśnie limit, a właściwie jego brak, to są dwa wyjaśnienia – albo jesteście beznadziejnymi typerami i bukmacher w ogóle nie zaprząta sobie Wami głowy, albo tyle co rozpoczęliście przygodę z daną firmą i nie daliście się jeszcze poznać z dobrej strony.

Jacy gracze są szczególnie narażeni na limity bukmacherskie?

Skoro wiemy już czym są limity bukmacherskie i które z nich są akceptowalne, a które całkowicie zabiją przyjemność z gry w danym serwisie oraz przede wszystkim możliwość czerpania regularnych profitów z zakładów, to czas najwyższy aby sprawdzić, jaki rodzaj typerów jest szczególnie narażony na zlimitowanie konta i konieczność rozejrzenia się za innym operatorem internetowym.

Zastanawiacie się, czy należycie do tego grona? A może lada dzień powinniście spodziewać się limitu na swoim koncie gracza? Kilka poniższych kryteriów powinno nieco rozjaśnić Wam w głowie.

Jeśli na swoich kuponach obstawiasz WYŁĄCZNIE niszowe ligi i rozgrywki (np. stanową ligę piłkarską w Australii), a jeśli przy okazji wychodzi Ci to całkiem nieźle, to możesz być pewien, że wcześniej lub później (zazwyczaj wcześniej) trafisz na radar bukmachera i zabawa przestanie być opłacalna.

Druga kategoria typerów budzących podejrzenia bukmachera to gracze przesadnie często grający surebety. Każdego dnia w ofercie nawet topowych serwisów online można odnaleźć dziesiątki pomyłek kursowych, a jeśli będziesz zbyt często z nich korzystał, to Twoje konto zostanie zlimitowane.

Trzecia grupa to gracze posiłkujący się płatnymi typami od ekspertów, od których aż roi się w Internecie. Dzieje się tak dlatego, że nagle z niewiadomych przyczyn spora rzesza typerów obstawia w tym samym momencie jakiś kompletnie niszowy mecz na drugim końcu świata, co jest ewidentnym dowodem na to, że wszyscy oni dostali pewny cynk od płatnego eksperta sprzedającego swoje typy.

Wreszcie, jakkolwiek kiepsko to zabrzmi, bukmacherzy nie przepadają za dobrymi, skutecznymi typerami, którzy regularnie osiągają profity na swoim koncie. Będąc jednak zupełnie obiektywnym trudno się tej niechęci dziwić, gdyż bukmacher to firma jak każda inna, a jej celem jest wypracowanie zysku, a nie gwarantowanie satysfakcji swoim klientom.

Jak uniknąć limitów u bukmachera?

Co zatem ze swej strony może uczynić gracz, aby do maksimum przedłużyć okres bycia niewidzialnym i nie trafienia na radary bukmachera? Żaden z poniższych sposobów nie gwarantuje 100% skuteczności, jednak przy odrobinie szczęścia pozwoli Wam cieszyć się grą za solidne stawki przez kilka tygodni/miesięcy dłużej.

  • Nie graj zbyt często surebetów – regularne obstawianie zakładów arbitrażowych to najlepszy sposób na zlimitowanie konta.
  • Nie graj za “dziwne” stawki – spore podejrzenia pracowników bukmachera budzą za każdym razem dziwne stawki na kuponie. Np. stawka 29,44€ może (choć wcale nie musi) sugerować, że obstawiasz surebety, a taką stawkę wyliczył Ci kalkulator zakładów arbitrażowych.
  • Obstawiaj wielokrotne kupony AKO – nie twierdzimy, że gracz powinien obstawiać wyłącznie niekończące się taśmy, jednak jeśli raz na jakiś czas obstawi kupon AKO, to uśpi czujność bukmachera.

Limity u bukmachera – FAQ

Limit na koncie u bukmachera – co to jest?

W największym skrócie limit bukmacherski to górny pułap wygranej, jaką na kuponie może osiągnąć konkretny typer lub maksymalna wygrana możliwa w przypadku konkretnego zdarzenia.

Kiedy mogę spodziewać się limitu u bukmachera?

Na limity narażeni są przede wszystkim gracze regularnie wygrywający spore kwoty, obstawiający tzw. surebety oraz typujący wyniki mało popularnych wydarzeń (np. niszowych lig piłkarskich).

Co powinienem robić, aby uniknąć limitów bukmacherskich?

Istnieje kilka sposobów, aby przynajmniej przez jakiś czas uniknąć limitów na koncie i cieszyć się grą za wysokie stawki. Szczegóły znajdziesz w tekście powyżej.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net