Obstawianie “challenge’y”

Home » Typowanie » Obstawianie “challenge’y”

Czym jest challenge (czyt. czelendż)?

Obstawianie Challengy

Challenge jest to sposób gry, który polega na obstawieniu serii zakładów, z których stawką kolejnego jest wygrana z poprzedniego. To rodzaj łańcucha zakładów, którego założeniem jest osiągnięcie jakiegoś określonego celu. Kluczowe w challenge’u jest „ogrywanie” cały czas stawki początkowej. Choć po paru krokach mamy już jej wielokrotność, to w momencie przegranej będziemy stratni jedynie tą pierwszą stawkę. Ciekawym przykładem takiej gry jest opisany tutaj System Piętnastka.

Założenia w challenge’ach

Grając w ten sposób dobrze jest na początku przyjąć pewne założenia. Albo ustalić „na sztywno” ile kroków będziemy grać. Albo do jakiej kwoty dążymy. Przykładowo może to być 25 → 500 zł, 10 → 100 zł czy nawet 50 → 200 zł. Po przekroczeniu wybranej kwoty lub po określonej ilości kroków bezwzględnie kończymy i cieszymy się wygraną. Bez podjęcia takich ustaleń nie będziesz wiedział kiedy się zatrzymać. W pierwszym przykładzie planujemy pomnożyć początkową stawkę 20 razy. Czyli aby wyjść na plus mamy aż 20 podejść. W ostatnim sukcesem powinno się zakończyć przynajmniej co czwarte podejście.

Sprawdź również: bukmacherzy promocje

Jak grać challenge?

Ten sposób gry można stosować zarówno w grze przedmeczowej jak i live. Najważniejszą zasadą jest wybieranie zdarzeń naszym zdaniem „najpewniejszych”. Każdy błąd oznacza koniec i trzeba zaczynać zabawę od początku.

Duże znacznie ma także poziom granych kursów. Przykładowo jeśli postanowiliśmy grać zdarzenia ze średnim kursem 1,2 to po serii 9 udanych zakładów pomnożylibyśmy początkową stawkę 5 razy. Dla pomnożenia stawki 10 razy potrzebujemy serii aż 13 zakładów. Przy średnich kursach 1.5 pomnożenie razy 5 osiągamy już przy 4 zakładach, a seria 8 sukcesów pomnaża początkową stawkę aż 25 razy. Nie trzeba oczywiście grać zdarzeń na jednym poziomie. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie serii od zakładów z kursami wyższymi, bo wtedy jeszcze przegrana nie boli tak bardzo. Gdy jesteśmy już coraz bliżej celu warto ograniczyć ryzyko.

Sprawdź również: bukmacherzy zagraniczni

Challenge vs zakłady kombinacyjne

Jak pewnie zauważyłeś istnieje duże podobieństwo pomiędzy challegem i zakładami kombinacyjnymi. Podstawowa różnica jest jednak taka, że challenge możemy dowolnie rozciągnąć w czasie i grać nawet jednego „pewniaka” tygodniowo. A w przypadku zakładów live daje nam to możliwość połączenia wielu meczy odbywających się w różnym czasie. Zapewnia to możliwość łączenia ze sobą lepszych typów, a nie tylko tych dostępnych na tą chwilę.

Podsumowanie

Obstawianie w ten sposób ma wiele zalet, z których największą jest „ogrywanie” przez cały czas 1 niedużej stawki. Problem w tym, że aby w ten sposób coś wygrać potrzeba konkretnej serii sukcesów. Jeśli przytrafia Ci się taka skuteczność to zdecydowanie warto żebyś spróbował, a być może wyjdziesz na tym dużo lepiej, niż na zwykłym stawkowaniu.

Sprawdź również: zagraniczny bukmacher bez depozytu

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net