Podatek od wygranej u bukmacherów

Home » Płatności Do Bukmachera » Podatek od wygranej u bukmacherów

Bukmacherzy zarejestrowani w rajach podatkowych w dużej mierze odeszli z Polski kilka lat temu. Przyczyniło się do tego wprowadzenie ustawy hazardowej. Mimo tego niektóre z firm stają się dostępne dla graczy z Polski. Doskonale one wiedzą, że klienci z Polski poszukują zaufanego operatora, który nie będzie nakładać dodatkowych podatków od wygranych. Pora więc rozwikłać ile tak naprawdę musi wynosić podatek od wygranych u bukmachera.

Ile wynosi podatek od wygranej?

Według prawa obowiązującego w Polsce w przypadku wygranej wyższej niż 2280 zł obowiązuje podatek wielkości 10%. Co ważne nie jest to podatek od stawki, który wynosi 12%. Może być on często mylony, ponieważ grając w polskich firmach od razu stawka jest pomniejszana. Trzeba więc pamiętać, że chcąc grać jawnie i jednocześnie wygrywając spore sumy trzeba odliczyć od nich dodatkowe 10%. Niewątpliwie może to zniechęcić, szczególnie osoby, które próbują zarobić na zakładach bukmacherskich.

Najczęściej zagraniczne serwisy będą zarejestrowane w tzw. rajach podatkowych. Oznacza to, że potrącenie 10% od wygranych powyżej 2280 zł nie będzie obowiązywać, bo jest to polski przepis. Warto też pamiętać, że ewentualne odnotowanie w zeznaniach podatkowych informacji o wygranej zdecydowanie zainteresuje Urząd Skarbowy, który pewnie dokładnie prześledzi wszelkie dane o przychodach.

Czy da się ominąć podatek od wygranej?

Na szczęście istnieje kilka metod, które mogą pomóc w uwolnieniu się od wspomnianego podatku. Wiążą się one z grą u zagranicznych bukmacherów. Są oni zarejestrowani w krajach, które nie wymuszają naliczania kosztów po stronie gracza. Dodatkowo korzystając z bezpiecznych metod płatności nie trzeba zgłaszać przychodów, które mogłyby wzbudzić zainteresowanie Urzędu Skarbowego.

Warto więc w tym przypadku zacząć od początku i zawsze logować się do zagranicznych bukmacherów na własnych urządzeniach takich jak laptop lub telefon. Bezpieczniejsze będzie również pominięcie wpłat za pomocą konta bankowego. Przyjść z pomocą mogą liczne portfele internetowe. Tym bardziej, że niektóre z nich posiadają opcję wyrobienia karty jak np. Jeton. Bukmacherzy także stają naprzeciw graczom i często oferują możliwość wpłat w kryptowalutach. Jest to kuszące rozwiązanie, bo daje anonimowość.

Czasami konieczną, ale zawsze bezpieczną opcją jest skorzystanie z VPN. Jest to łączenie się z siecią, które zapewnia prywatność. Może to pomóc również odwiedzać strony bukmacherów, które są zablokowane dla osób zamieszkujących Polskę. Najczęściej korzystanie z VPN wiąże się z płatnością za tę usługę, która zazwyczaj jest po prostu abonamentem. Miesięczny koszt jest różny i zależny od usługodawcy, ale nie powinien przekraczać 50 zł.

Jak znaleźć bukmachera bez podatku od wygranej?

Najlepiej przed wyborem bukmachera prześledzić opinie na jego temat. Dodatkowo na stronie internetowej wszystkie firmy przekazują informację o tym, gdzie są zarejestrowane oraz skąd pochodzi licencja. Ta informacja powinna odpowiedzieć na pytanie czy można grać bez podatku. Często wykorzystywanym krajem do rejestracji jest Curacao i tyczy się to niejednego bukmachera.

Gra bez podatku w 20bet

Gracze, którzy liczą na spore zyski na pewno zainteresują się propozycją bukmachera 20bet. Jest to serwis, który zachęca do korzystania już od momentu wejścia na stronę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ duże znaczenie dla twórców witryny miała intuicyjność podczas korzystania z niej. Dodatkowo dostępnych jest wiele metod płatności wśród których królują portfele internetowe. Wpłat dokonywać można też poprzez Paysafecard. Jest to doładowanie, które da się wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest depozyt u niektórych bukmacherów jak np. 20bet. Sporą zaletą tych zakładów jest również prosty sposób weryfikacji. Służy do tego czytelny formularz. Jego wypełnienie od razu w pełni daje możliwość dokonywania wypłat.

Unibet znowu dostępny dla Polaków

Udostępnienie strony zakładów poprzez Unibet dla graczy z Polski to doskonała wiadomość. Większość typerów obstawiających jeszcze przed 2017 doskonale pamięta to, że był to serwis, który już wtedy prężnie działał w Polsce. Do tego tak samo jak kiedyś również teraz zbiera pozytywne opinie. Do zalogowania nie jest konieczne korzystanie z VPN. Jest to dobra nowina dla osób, które niekoniecznie chcą uczyć się internetowych nowinek (choć zdecydowanie warto). Co pewien czas Unibet zmienia adres strony, tak by nie była ona blokowana. Trzeba więc docenić tego operatora za sprytne rozwiązania, które sprawiają, że ilość klientów przybywa.

Reloadbet z bezpiecznymi płatnościami

Bukmacher Reloadbet to operator, który możliwe, że w wielu rankingach stoi nieco za tymi popularniejszymi jednak coraz bardziej zyskuje w oczach graczy, którzy cenią sobie anonimowość. Jest tak dzięki nawiązaniu współpracy z wieloma portfelami internetowymi i innymi usługami znanymi w sieci. Mowa tu np. o Neosurf, MiFinity, eZeeWallet. Korzystając z takich sposobów depozytów i wypłat można cieszyć się sporą anonimowością. Grając u zagranicznych bukmacherów jest to wręcz konieczność. Co warte odnotowania Reloadbet znany jest również ze świetnej oferty live, co może zachęcić wielu.

Czy gra bez podatku od wygranej jest bezpieczna?

Zachowując wszelkie środki ostrożności i anonimowości można cieszyć się bezpieczną grą u zagranicznych bukmacherów. Stosując więc wszystko to, co zostało wspomniane nie trzeba obawiać się konsekwencji. Warto też pamiętać, że zakłady bukmacherskie, które otwierają się na Polaków również chcą czynić wszystko, by ci pozostali u niego jak najdłużej. Tylko takie działanie może przynieść korzyści obu stronom.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net