System bukmacherski stawkowanie procentowe

Home » Bonusy i Promocje » System bukmacherski stawkowanie procentowe

Każdy, kto obstawia wydarzenia sportowe stara się jak najbardziej zmaksymalizować zyski oraz zabezpieczyć swój kapitał. Nie da się jednak cały czas wygrywać, więc czasami warto wspierać się systemami bukmacherskimi. Gdy są one odpowiednio stosowanie i dobrane do stylu gry użytkownika mogą pomóc skutecznie obstawiać. Jednym z nich jest metoda stawkowania procentowego. Jak sama nazwa wskazuje dotyczy ona dokładnie stawek, które ustalane są w tym przypadku procentowo od kapitału. Na czym dokładnie polega ta strategia?

Stawkowanie procentowe — zasady

Stawkowanie procentowe to prosta metoda polegająca na ustaleniu wykorzystywanej stawki jako konkretnej wartości procentowej liczonej od budżetu przeznaczonego na grę. Co istotne sama jej wielkość za każdym razem zmienia się, ponieważ bierze się pod uwagę bieżące finanse. Mogą one oczywiście zmieniać się zależnie od wyników ostatniego zakładu. Jeśli początkowe środki na grę to 100 zł, a stawka ma wynosić 2% to pierwszy kupon przyjmowany będzie z wartością wynoszą oczywiście 2 zł. Jeśli okaże się on wygrany, to zysk trafia do budżetu i stawka na kolejną grę liczona jest jako procent od aktualnego, teraz zwiększonego kapitału. Tak samo wygląda sytuacja, gdy zakład zakończy się niepowodzeniem. Wtedy ogólne fundusze będą maleć, więc środki obliczone na następny zakład również.

Ten sposób może okazać się idealny dla początkujących jak i dla doświadczonych graczy. Ci pierwsi cały czas będą mieć odpowiednią kontrolę nad środkami, które nie zostaną wydane zbyt szybko. Ta zaleta strategii może okazać się też warta uwagi dla osób, które na ogół zbyt szybko pozbywają się kapitału. Doświadczeni zaś będą czuć się odpowiednio zmotywowani do wyszukiwania zwycięskich typów, ponieważ powodzenie w zakładach nagradzane jest wyższą stawką na następne gry.

Czasami w stawkowaniu procentowym można znaleźć podobieństwa do innego z systemów, a mianowicie to tzw. płaskiej stawki. W tej metodzie kwotę na pojedynczy kupon ustala się jednorazowo i nie zmienia się pod wpływem modyfikacji, którym ulega budżet na skutek wygranych i przegranych zakładów. Można więc stwierdzić, że środki na grę obliczane procentowo są bardziej dostosowane do obecnego stanu finansów.

Plusy i minusy stawkowania procentowego

Bezdyskusyjną zaletą tego sposobu wyliczania stawki jest niewątpliwie zabezpieczenie budżetu. Jeśli określenie odpowiedniej wartości procentowej zostanie wykonane rzetelnie na podstawie umiejętności gracza to kapitał może wystarczyć na naprawdę długo. Tym bardziej że będzie on cały czas powiększany dzięki wygranym zakładom. Ten rodzaj stawkowania może więc być tak samo skuteczny dla różnych graczy niezależnie od poziomu zaawansowania.

Każdego obstawiającego czasem dopada słabsza passa i przed jej konsekwencjami obronić mogą częściowo stawki ustalane procentowo. Ze względu na topniejący budżet środki są coraz mniejsze, więc trzymając się cały czas reguł pozostawia się sporą część kapitału nienaruszoną. Osoby, które jednak liczą na szybki zysk mogą czuć się nieusatysfakcjonowane tą metodą. Jeśli wygrane nie są bardzo pokaźne to trudno jest zwiększyć znacznie stawkę i to nią wpływać na kurs kuponu. Minusem może być też konieczność czekania na rozliczenie poprzedniego zakładu, by móc postawić kolejny, ze względu na konieczność wyliczenia odpowiednich środków na grę.

Jak szybko stawkowanie procentowe przynosi rezultaty?

Decydując się na tę strategię warto dać sobie pewien czas, ponieważ trudno jest oceniać skuteczność stawkowania procentowego po np. 2 czy 3 zakładach. Można od razu na samym początku ustalić ilość kuponów lub konkretny termin, do którego będzie się testować tę metodę. W każdym razie trzeba pamiętać, że stawkowanie ma na celu skrupulatne pilnowanie budżetu, tak, by ten był zabezpieczony i jednocześnie wystarczył na wiele zakładów. Warto więc przetestować stawkowanie procentowe, ponieważ to jeden z prostszych systemów, który może przysłużyć się każdemu graczowi niezależnie od stażu.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net