Zakłady bukmacherskie kolarstwo – jak obstawiać?

Home » Inne Sporty i Treści » Zakłady bukmacherskie kolarstwo – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie kolarstwo - jak obstawiać?Być może zakłady bukmacherskie kolarstwo nie są najważniejszą pozycją w ofercie każdego bukmachera internetowego, natomiast mają swoich wiernych fanów, którzy wiedzą (a przynajmniej tak twierdzą) jak obstawiać kolarstwo w taki sposób, aby przynosiło ono systematyczne wygrane. W tym artykule przeczytacie jakie są rodzaje zakładów oraz jakie wady i zalety posiada obstawianie kolarstwa.

Obstawianie kolarstwa u bukmachera

Czy obstawianie kolarstwa jest wśród typerów równie popularne, co chociażby zakłady bukmacherskie piłka nożna? Oczywiście, że nie! Czy oferta proponowana przez topowych bukmacherów internetowych na zakłady bukmacherskie kolarstwo jest porównywalna z tą, na jaką mogą liczyć typerzy specjalizujący się w tenisie lub NBA? Oczywiście, że nie!

Natomiast podczas najważniejszych wyścigów w roku, takich jak Giro d’Italia czy Tour de France gracze chętnie obstawiają rozstrzygnięcia w całym wyścigu, jak również na poszczególnych etapach. Ilu z Was wie jednak jak obstawiać kolarstwo z powodzeniem w dłuższym okresie czasu? Przekonajmy się.

Zakłady bukmacherskie kolarstwo – rodzaje zakładów

Zanim podpowiemy Wam jak obstawiać kolarstwo sprawdźmy najpierw, jakie rodzaje zakładów oferują swoim klientom najlepsi bukmacherzy internetowi.

  • Zwycięzca – podstawowy rodzaj zakładu. Zadanie typera polega na wskazaniu nazwiska kolarza, który okaże się najszybszy w danym wyścigu.
  • Zakłady na poszczególne etapy – najbardziej prestiżowe wyścigi w kolarskim kalendarzu trwają nawet po kilka tygodni. Dlatego bukmacherzy oferują również zakłady na zwycięzców poszczególnych etapów. Znając charakterystykę danego odcinka i walory poszczególnych kolarzy można łatwo odnaleźć wartościowy kurs ze sporym value.
  • H2H – bukmacher zestawia poszczególnych zawodników w pary, zaś typer musi wybrać kolarza, który okaże się szybszy w danym wyścigu lub etapie. Zazwyczaj bukmacher tak paruje kolarzy, aby prezentowali oni zbliżony poziom, przez co zakład staje się atrakcyjniejszy, a kursy oscylują ok. 1.80.
  • Pozostałe zakłady bukmacherskie kolarstwo – w tym miejscu kluczowa jest pomysłowość poszczególnych bukmacherów i ich zainteresowanie samym kolarstwem. Jeśli bukmacherowi zależy, aby uchodzić za takiego, który ma bogatą ofertę zakładów na kolarstwo to zaproponuje kursy na mnóstwo ciekawych zakładów specjalnych (np. czasy poszczególnych etapów oraz przewagę lidera nad pozostałymi kolarzami).

Obstawianie kolarstwa – wady i zalety

Dobra wiadomość dla typerów, którzy planują obstawianie kolarstwa jest taka, że nie jest to wcale tak popularny rynek zakładów, jak ma to miejsce chociażby w przypadku piłki nożnej. Co za tym idzie wiedza bukmacherów stoi na znacznie niższym poziomie, a doświadczony typer błyskawicznie odnajdzie pomyłki kursowe.

Sporą zaletą jest również fakt, że faworyci rzadko zawodzą. Na sukces lidera pracuje cały team kolarzy, którzy umiejętnie rozprowadzają peleton w taki sposób, aby ich kolega miał nieco łatwiejsze zadanie. Niestety wiąże się to z tym, że na wygraną zdecydowanych faworytów bukmacherzy oferują dość kiepskie kursy.

Właściwie na tym kończą się plusy. Co do minusów to należy wspomnieć w tym miejscu o dość słabych kursach oraz niskich limitach, za jakie będziecie mogli postawić swój kupon. Skąd biorą się te obawy firm bukmacherskich?

To proste. Chyba żaden inny sport nie jest tak narażony na oszustwa związane z nielegalnym dopingiem. Władze kolarskich federacji robią co mogą, jednak na nic się to zdaje i praktycznie w każdym wyścigu na dopingu przyłapany zostaje jakiś kolarz. To sprawia, że bukmacherzy niechętnie akceptują kupony za wysokie stawki, więc jeśli nadal macie ochotę na obstawianie kolarstwa, to musicie się pogodzić z tym, że nie ogracie bukmachera na potężną kwotę.

Jak obstawiać kolarstwo?

Dobrze. Poznaliśmy już najbardziej popularne rodzaje zakładów, wiemy jakie wady i zalety posiada obstawianie kolarstwa, a teraz przyszła pora sprawdzić czy da się ograć bukmachera i jak obstawiać kolarstwo?

Przede wszystkim nie macie czego szukać, jeśli na początku nie zdobędziecie solidnej wiedzy na temat poszczególnych kolarzy, ich mocnych oraz słabych stron, a także preferowanego stylu jazdy (jedni zawodnicy są typowymi sprinterami, podczas gdy inni znacznie lepiej czują się podczas samotnych górskich ucieczek).

Warto nakreślić również sensowną strategię na grę, ustalić budżet oraz systemy stawkowania przy konkretnych scenariuszach, aby w przypadku czarnej serii kilku nietrafionych kuponów z rzędu nie angażować większości budżetu w jeden kupon.

Dobrze byłoby również posiadać konto gracza u kilku bukmacherów. Zakłady bukmacherskie kolarstwo nie są tak popularnym rynkiem jak chociażby piłka nożna i bukmacherzy regularnie mylą się przy wystawianiu kursów. Posiadając konto w kilku firmach z łatwością wykorzystacie ten fakt obstawiając zakład po najwyższym możliwym kursie, a przy odrobinie szczęścia znajdziecie surebeta.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej kursy na zwycięstwo murowanych faworytów są zazwyczaj śmiesznie niskie, dlatego warto szukać sprawców potencjalnych sensacji wśród kolarzy z drugiego szeregu. Ryzyko niepowodzenia jest wówczas oczywiście nieco wyższe, ale i kursy znacznie bardziej okazałe.

Bardzo dobrą alternatywą są wspomniane przed momentem zakłady H2H. Przynajmniej w teorii mamy w ich przypadku 50% szans na powodzenie, zaś kursy na poziomie 1.80/1.90 sprawiają, że przy wysokiej skuteczności trafionych typów taka metoda obstawiania kolarstwa może być skuteczna w dłuższej perspektywie czasu.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net