Zakłady bukmacherskie lekkoatletyka – jak obstawiać?

Home » Inne Sporty i Treści » Zakłady bukmacherskie lekkoatletyka – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie lekkoatletyka - jak obstawiać?

Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że zakłady bukmacherskie lekkoatletyka zajmują najważniejszą pozycję w ofercie topowych bukmacherów online, natomiast przynajmniej raz na cztery lata oczy kibiców na całym świecie zwrócone są na zmagania najlepszych zawodników w danej konkurencji, zaś co drugi fan bierze się za obstawianie lekkoatletyki.

Jednak ilu z nich tak naprawdę ma o tym jakiekolwiek pojęcie? Jak sądzicie? Czy Wy wiecie jak obstawiać lekkoatletykę? Przeczytajcie ten poradnik typera, a szybko przekonacie się, że jakość Waszych typów będzie coraz lepsza.

Obstawianie lekkoatletyki u bukmachera

W ofercie najlepszych bukmacherów prym wiedzie piłka nożna, tenis ziemny, a także koszykówka i pozostałe sporty drużynowe. Nie bez powodu jednak lekkoatletyka nazywana jest królową sportu, zaś najważniejsze imprezy oglądają i obstawiają miliony graczy na całym świecie.

Powód? Szeroko rozumiana lekkoatletyka to najbardziej naturalny sport świata. Utożsamia bowiem wszystko to, czym od zarania dziejów trudnił się człowiek. Bieganie, skakanie, rzut oszczepem, zapasy – to były czynności, którymi zajmował się wówczas na co dzień każdy dorosły mężczyzna. Nie może zatem dziwić fakt, że planując rozegranie pierwszych starożytnych Igrzysk Olimpijskich kilka tysięcy lat temu wymyślono takie, a nie inne konkurencje.

I mimo że na co dzień większość z Was kompletnie nie interesuje się lekkoatletyką, to jednak podczas najważniejszych imprez, Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata z przyjemnością postawicie kupon u bukmachera. Pytanie brzmi, czy wiecie jak obstawiać lekkoatletykę?

Podstawowe zakłady bukmacherskie – lekkoatletyka

 • Zwycięzca – podstawowy i najbardziej naturalny zakład, jaki przychodzi nam do głowy, jeśli chodzi o obstawianie lekkoatletyki. Zadaniem typera jest wskazanie zawodnika, który okaże się najlepszy w danych zawodach.
 • Top 3 – aby kupon był zwycięski typer musi poprawnie wskazać trzech zawodników, którzy zajmą miejsca na podium podczas danych zawodów.
 • H2H – jeden z ciekawszych i chętniej wybieranych przez graczy zakładów. Zadanie typera polega na wskazaniu zawodnika, który uplasuje się na wyższej pozycji na koniec zawodów. Bardzo często bukmacherzy zestawiają w parach zawodników o podobnym rankingu, dzięki czemu kursy są bardzo atrakcyjne, zaś bezpośrednia rywalizacja wywołuje dodatkowe emocje u typerów.
 • Zakłady długoterminowe – popularny i całkiem opłacalny zakład. Gracz musi ze sporym wyprzedzeniem przewidzieć rozstrzygnięcia końcowe w danej imprezie, a im wcześniej to uczyni, tym na wyższy kurs i wyższą wygraną może liczyć.
 • Klasyfikacja medalowa – przed każdymi Mistrzostwami Świata oraz Europy topowi bukmacherzy internetowi oferują swoim klientom zakłady, w których zadaniem typera jest wskazanie kraju, którego reprezentanci okażą się górą w klasyfikacji medalowej.
 • Pozostałe – bukmacherzy oferują całą masę zakładów specjalnych na poszczególne dyscypliny – np. ilu zawodników ukończy bieg, ile razy zostanie strącona poprzeczka podczas konkursu skoku wzwyż, czy pobity zostanie rekord świata, itd.

Obstawianie lekkoatletyki – wady i zalety

Oczywiście, podobnie jak w przypadku pozostałych dyscyplin, tak samo zakłady bukmacherskie lekkoatletyka mają swoje wady i zalety. Sporym plusem jest to, że wbrew pozorom nie obserwujemy tutaj zbyt wielu niespodzianek (zwłaszcza w zawodach najwyższej rangi) i zazwyczaj zdecydowani faworyci stają na wysokości zadania.

To co jest zaletą, jest jednocześnie sporą wadą. Kursy proponowane przez bukmacherów na faworytów są przeważnie mizerne i mało opłacalne, dlatego trudno będzie Wam osiągać spore profity stawiając wyłącznie na najlepszych zawodników.

Kolejny argument jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie lekkoatletyka również można poczytać zarówno za zaletę, co wadę. Co to takiego? Mamy na myśli niewielkie zainteresowanie najlepszych bukmacherów internetowych królową sportu. Poza najważniejszymi imprezami bukmacherzy proponują rzecz jasna kursy na mniejsze mitingi i turnieje, jednak oferta zakładów nawet nie zbliża się do tej, na jaką mogą liczyć typerzy specjalizujący się na co dzień w zakładach bukmacherskich piłka nożna.

Dla jednych z Was będzie to argument na minus, a dla innych spora zaleta i szansa na ogranie bukmachera. Kiepska oferta oznacza również nieco słabszą wiedzę bukmachera, a mniejsze zainteresowanie typerów sprawia, że kursy nie są tak dobrze zweryfikowane przez pozostałych graczy, dzięki czemu na porządku dziennym są pomyłki bukmacherów pozwalające odnaleźć zakład ze sporym value.

Kolejny aspekt, który należy brać pod uwagę obstawiając lekkoatletykę jest taki, że jest to jednak sport indywidualny, a końcowy wynik w dużej mierze zależy od dyspozycji dnia, która zwłaszcza w przypadku pań jest często dość nieprzewidywalna.

Jak obstawiać lekkoatletykę?

Skoro poznaliśmy już wszystkie podstawowe aspekty obstawiania lekkoatletyki, to chyba śmiało możemy przejść do konkretów. A zatem – jak obstawiać lekkoatletykę? Przekonajmy się.

 • Ranga zawodów – pierwsza rada, jeśli zamierzacie zabrać się za obstawianie lekkoatletyki, to nie inwestujcie zbyt wiele w zakłady dotyczące mniej ważnych zawodów. Im wyższa ranga, tym większa szansa na to, że wyniki będą bardziej przewidywalne i łatwiej będzie Wam postawić zwycięski kupon.
 • Miejsce zawodów – zupełnie nie wiedzieć czemu, natomiast jedni zawodnicy doskonale radzą sobie na otwartych stadionach, zaś kompletnie zawodzą podczas zawodów rozgrywanych w hali. I na odwrót. Czemu tak się dzieje? Tego nie wie nikt. Jednak jeśli zastanawiacie się jak obstawiać lekkoatletykę, to z pewnością warto mieć to kryterium z tyłu głowy.
 • Okres sezonu – zasada jest prosta. Im bliżej wielkiej imprezy (IO, MŚ, ME) tym forma najlepszych zawodników idzie w górę. Dlatego stawianie na faworytów w momencie, kiedy najbliższa prestiżowa impreza odbędzie się za kilkanaście miesięcy nie jest najlepszym pomysłem.
 • Niespodzianki – stara maksyma typerów, którzy na obstawianiu lekkoatletyki pozjadali zęby brzmi, że niespodzianek należy szukać w eliminacjach, a nie w finałach. Jako przykład weźmy biegi – do finałowego biegu o medale kwalifikuje się ośmiu zawodników z najlepszym czasem. Zdecydowany faworyt niekoniecznie będzie wypruwał sobie żyły w eliminacjach, dlatego warto wówczas stawiać na biegaczy o niższym rankingu.
 • Doping – czarna strona królowej sportu. Prawdopodobnie żaden inna dyscyplina (może poza kolarstwem) nie jest tak narażona na oszustwa związane z dopingiem, jak lekkoatletyka. Inwestując własne pieniądze w zakłady warto mieć to z tyłu głowy.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net