Zakłady bukmacherskie MMA – jak obstawiać?

Home » Inne Sporty i Treści » Zakłady bukmacherskie MMA – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie MMA - jak obstawiać?Mieszane sztuki walki szturmem podbiły serca kibiców na całym świecie. Popularność najważniejszych gal MMA w niczym nie ustępuje tej, jaką cieszą się topowe walki bokserskie, a często wręcz ją przebijają. Nie może zatem dziwić fakt, że również zakłady bukmacherskie MMA zajmują jedną z najważniejszych pozycji w ofercie każdego szanującego się bukmachera online.

Przeczytaj nasz poradnik typera, a dowiesz się jakie są rodzaje zakładów, jakie wady i zalety posiada obstawianie MMA oraz podzielimy się naszą wiedzą jak obstawiać MMA w taki sposób, aby czerpać z tego przyjemność i regularne profity.

Obstawianie MMA u bukmachera

Wszystkim nam do niedawna wydawało się, że dominacja boksu, jeśli chodzi o sporty walki jest absolutnie niepodważalna. Tymczasem na rynku pojawił się nowy gracz i z miejsca zaczął bardzo mocno rozpychać się łokciami. Mamy tu na myśli mieszane sztuki walki, czyli po prostu MMA (Mixed Martial Arts).

Kwestią czasu było, kiedy zdobędą one popularność nie tylko wśród kibiców, ale i typerów. Dziś obstawianie MMA umożliwi Wam praktycznie każdy bukmacher internetowy, wiele serwisów oferuje także transmisje na żywo z topowych walk, dlatego jeśli zamierzacie w najbliższym czasie stawiać zakłady na swoich ulubionych fighterów, to być może dobrym pomysłem będzie zweryfikowanie swojej wiedzy na tle ekspertów i przekonanie się, czy faktycznie wiecie jak obstawiać MMA, czy tylko tak Wam się wydaje.

Zakłady bukmacherskie MMA – rodzaje zakładów

  • Zwycięzca – podstawowy zakład dotyczący MMA. Nie trzeba być geniuszem, aby się domyślić, że zadanie gracza polega na wytypowaniu nazwiska zawodnika, który okaże się górą w konkretnym pojedynku. Niektórzy bukmacherzy oferują tutaj kursy dwudrogowe, zaś u innych dostępna jest również trzecia opcja, a mianowicie remis.
  • Ilość rund – aby kupon był zwycięski typer musi przewidzieć liczbę rund potrzebnych do rozstrzygnięcia pojedynku.
  • Sposób zakończenia walki – zadaniem typera jest poprawne określenie scenariusza, jakim zakończy się dana walka (np. na punkty, przez nokaut, itd.).
  • Długość walki – aby zakład był zwycięski gracz musi dokładnie podać rundę, w której zakończy się walka.
  • Pozostałe zakłady bukmacherskie MMA – w tej kwestii wiele zależy od pomysłowości oddsmakerów ustalających kursy dla danego bukmachera. Serwisy stawiające mocno na MMA oferują sporo kursów na rozmaite rynki zakładów dotyczące chociażby przebiegu danego pojedynku, tego czy walka zakończy się w pierwszych 15 lub 30 sekundach lub na przykład kursy na to, czy któryś z fighterów ugryzie swojego rywala.

Obstawianie MMA – wady i zalety

Zakłady bukmacherskie MMA mają swoje plusy i minusy. Warto je poznać, zanim zabierzecie się za obstawianie MMA. A zatem, po kolei.

Niewątpliwą zaletą tego typu zakładów jest stosunkowo mały rynek. Przykładowo, w przypadku piłki nożnej lub tenisa typer musi posiadać aktualne informacje na temat tysięcy zawodników, podczas gdy w przypadku MMA liczba topowych fighterów zamyka się pewnie w okolicach setki. To olbrzymie udogodnienie z punktu widzenia gracza.

Kolejnym niewątpliwym plusem jaki posiadają zakłady bukmacherskie MMA jest bardzo dobra oferta u większości bukmacherów online. Jeszcze kilka lat temu topowe serwisy patrzyły na MMA z przymrużeniem oka, natomiast teraz traktują je na równi z pozostałymi prestiżowymi dyscyplinami i oferują sporo ciekawych rynków zakładów.

Chyba wszyscy zgodzimy się z faktem, że MMA jest szalenie efektownym sportem do oglądania. Nie twierdzimy, że inne dyscypliny takie nie są, jednak w przypadku MMA adrenalina buzuje na maksymalnych limitach. Większość topowych gal jest jednak kodowana, zaś organizatorzy życzą sobie za dostęp do walki opłat pobieranych system Pay Per View. Typerzy mają możliwość upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli najpierw obstawić, a następnie obejrzeć konkretną walkę, zaś na koniec przy odrobinie szczęścia bukmacher jeszcze im za to zapłaci.

Lekki minus dostrzegamy w tym, że wyniki wielu walk, zwłaszcza tych freakowych z udziałem celebrytów, youtuberów, itd., są mało przewidywalne. Trening to jedno, natomiast wejście do klatki to zupełnie inna para kaloszy i wielu mniej doświadczonych zawodników nie wytrzymuje presji i przegrywa z teoretycznie słabszym rywalem.

Jak obstawiać MMA?

Zastanawiacie się jak obstawiać MMA w taki sposób, aby przynosiło to regularne profity? Istnieje kilka trików, które znacznie zwiększą Wasze szanse na obstawienie skutecznego kuponu.

Przede wszystkim nie obstawiajcie każdej walki, lecz skoncentrujcie się na kilku zbliżających się pojedynkach i zdobądźcie tak wiele informacji na ich temat, jak to tylko możliwe. Dowiedzcie się jak wyglądają przygotowania poszczególnych fighterów, sprawdzajcie ich konta w serwisach społecznościowych i analizujcie ich nastawienie mentalne przed zbliżającą się walką. Poznajcie preferowane przez nich style. Jedni fighterzy zdecydowanie lepiej będą się czuli w stójce, podczas gdy specjalnością innych są obalenia i walka w parterze. Wiedza na ten temat może się okazać szalenie cenna.

Kolejna nasza rada dotyczy zakładów na długość walki i sposobu jej zakończenia. Jeśli szukacie nokautów i małej liczby rund, to znacznie większa szansa jest w przypadku zawodników ciężkich. Zazwyczaj mają oni świadomość tego, że przy ich wadze po pewnym czasie odetnie im prąd, więc próbują błyskawicznie zakończyć pojedynek. Odwrotnie w lżejszych kategoriach wagowych. Tam siła ciosu nie jest tak potężna, więc zawodnicy okładają się nawzajem, natomiast te ciosy rzadko robią na nich wrażenie.

Kolejna wskazówka jak obstawiać MMA to posiadanie konta gracza u kilku bukmacherów internetowych. Zwłaszcza w przypadku mniej popularnych walk pomyłki kursowe ze strony bukmacherów są na porządku dziennym i wytrawne oko typera odnajdzie je mgnieniu oka. Aktywne konto i środki u kilku bukmacherów pozwolą Wam wyłapać te najbardziej wartościowe kursy.

Ostatnia, choć z pewnością wcale nie najmniej ważna rada to odrzucenie wszelkich sympatii i sentymentów. Fakt że jakiś fighter wygrał w przeszłości kilka walk nie oznacza wcale, że podobnie stanie się w najbliższym pojedynku, gdyż kluczowe będzie jego nastawienie mentalne oraz praca, jaką włoży w przygotowania. Nawet najlepszy zawodnik nie ma szans ze słabszym rywalem, jeśli zlekceważy swojego przeciwnika i nie zaangażuje się w walkę na 100%.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net