Zakłady bukmacherskie pływanie – jak obstawiać?

Home » Inne Sporty i Treści » Zakłady bukmacherskie pływanie – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie pływanie - jak obstawiać?Czy zakłady bukmacherskie pływanie to najważniejsza pozycja w ofercie każdego bukmachera? Oczywiście, że nie. Natomiast uwierzcie nam na słowo, że podczas najważniejszych imprez międzynarodowych obstawianie pływania cieszy się sporą popularnością wśród typerów.

Ilu z Was jednak tak naprawdę może powiedzieć o sobie, że wie jak obstawiać pływanie? Ilu z Was wie na co warto zwrócić uwagę i jakie są najczęstsze błędy typerów. Przeczytajcie nasz poradnik typera, a podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami w tej kwestii.

Obstawianie pływania u bukmachera

Generalnie na co dzień w ofercie najlepszych bukmacherów internetowych królują zakłady na angielską Premier League, Ligę Mistrzów, ewentualnie polską Ekstraklasę. Jednak raz na jakiś czas do głosu dochodzą typerzy, których specjalnością jest obstawianie pływania i to dla nich przeznaczony jest ten artykuł.

A konkretniej kierujemy go do graczy, którzy stawiają kupony podczas przykładowo Igrzysk Olimpijskich, natomiast nie do końca wiedzą, jak obstawiać pływanie. Na co zwrócić uwagę? Jak zostać skutecznym typerem? Jakie wady i zalety ma obstawianie pływania? Przekonajmy się.

Zakłady bukmacherskie pływanie

  • Zwycięzca – mamy rzecz jasna na myśli zwycięzcę konkretnego biegu, a nie całych zawodów (do tych drugich przejdziemy nieco później). Zadanie typera nie wymaga szerszych wyjaśnień i polega na wskazaniu zawodnika, który okaże się najszybszy w danym biegu.
  • Top 3 – tutaj margines błędu jest nieco większy, jednak co zrozumiałe kursy również zauważalnie lecą w dół. Aby kupon był zwycięski typer musi wskazać nazwiska trzech pływaków, którzy ukończą bieg na podium.
  • H2H – w przypadku tego zakładu bukmacher paruje ze sobą dwóch zawodników, zaś zadanie typera polega na tym, aby wskazać tego, który ukończy zawody na wyższej pozycji.
  • Zakłady długoterminowe – najlepsi bukmacherzy oferują kursy na kilka miesięcy przed najważniejszymi imprezami (Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy). Znając aktualne realia i formę poszczególnych zawodników typer może postawić kupon ze sporym value.
  • Pozostałe zakłady bukmacherskie pływanie – nie jest to standard u każdego bukmachera, jednak najlepsze serwisy oferują również sporo innych rynków zakładów (m.in. rekordy oraz kursy na przebieg poszczególnych wyścigów – np. zawodnik X będzie prowadził po pierwszej długości basenu).

Obstawianie pływania – wady i zalety

Jak to w życiu bywa obstawianie pływania ma swoje wady i zalety. Jednym z największych plusów jest mała popularność tego typu zakładów wśród typerów i co by nie mówić, niewielka wiedza bukmacherów na ten temat, którzy – jakkolwiek to zabrzmi – regularnie się mylą przy wystawianiu kursów. Typer, który zdobędzie sporo informacji i będzie ekspertem ma wielką szansę na odnalezienie wartościowych kursów i postawienie kuponu ze sporym value.

Jeśli na co dzień obstawiacie chociażby zakłady bukmacherskie piłka nożna to będziecie musieli przyzwyczaić się do znacznie słabszej oferty. Ta w odróżnieniu od najbardziej popularnych dyscyplin nie jest tak rozbudowana, a liczbę rynków zakładów na poszczególne zdarzenia można policzyć na palcach jednej ręki.

Kolejna niezbyt dobra informacja dla graczy zastanawiających się jak obstawiać pływanie jest taka, że po pierwsze jest to sport indywidualny (a przez to bardziej przypadkowy, niż chociażby piłka nożna), zaś po drugie pływanie należy do ścisłego topu niechlubnego rankingu dyscyplin, w których zawodnicy najczęściej zostają przyłapani na dopingu.

To sprawia, że obawiając się strat bukmacherzy pobierają znacznie wyższą marżę niż ma to miejsce chociażby w przypadku topowych lig piłkarskich, gdzie ryzyko oszustwa jest minimalne oraz ustawiają znacznie niższe limity przyjmowanych stawek, dlatego nie liczcie na to, że rozbijecie bank u bukmachera jednym kuponem dotyczącym pływania.

Jak obstawiać pływanie?

Nasze podstawowe sugestie nie będą się znacząco różniły od tych dotyczących obstawiania pozostałych dyscyplin. A zatem zanim zabierzecie się za typowanie wyników pływania u bukmachera zdobądźcie sporą wiedzę na ten temat, obserwujcie poszczególnych zawodników i porównujcie statystyki. Ustalcie również rozsądny budżet i system stawkowania, co pozwoli Wam osiągać regularne profity w dłuższej perspektywie czasu.

Kolejna rada dla typerów zastanawiających się jak obstawiać pływanie jest taka, że wyścig wyścigowi nierówny. Nawet najszybszy zawodnik inaczej potraktuje eliminacje w mistrzostwach kraju, a inaczej finał Igrzysk Olimpijskich. Nawet na tych najważniejszych zawodach nie warto stawiać non stop na zdecydowanych faworytów po niskich kursach. W eliminacjach nie muszą oni dawać z siebie 100%, gdyż doskonale wiedzą, że i tak awansują do finału, zaś najwięcej sił pragną zachować na najważniejszy wyścig.

No właśnie. Zmęczenie. Istnieją pływacy, którzy startują tylko na swoich koronnych dystansach. Są jednak i tacy, którzy dobrze czują się na różnych dystansach oraz stylach i startują kilkanaście razy w ciągu kilku dni. Obstawiając zakłady bukmacherskie pływanie pamiętajcie, że z każdym startem będzie rosło ich zmęczenie i wcale nie muszą wygrywać wszystkich biegów, nawet jeśli są faworytami.

W końcu (chociaż wcale nie jest to najmniej istotna wskazówka) miejcie z tyłu głowy, że pływanie to sport indywidualny i podczas najważniejszych imprez na zawodnikach, szczególnie w momencie startu, ciąży gigantyczna presja. Przykładowo – jakiś pływak przygotowywał się przez cztery lata do igrzysk, a teraz wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu kilkudziesięciu sekund. To sprawia, że nawet najszybsi zawodnicy nie wytrzymują ciśnienia i nie demonstrują 100% swojego talentu w najważniejszym momencie.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net