Zakłady bukmacherskie siatkówka – jak obstawiać?

Home » Obstawianie Sportów » Zakłady bukmacherskie siatkówka – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie siatkówka - jak obstawiać?Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że zakłady bukmacherskie siatkówka cieszą się większym zainteresowaniem graczy, niż chociażby piłka nożna lub tenis ziemny, jednak i one posiadają spore grono fanów, którzy każdego dnia analizują ofertę zakładów od najlepszych bukmacherów internetowych w poszukiwaniu atrakcyjnych kursów.

Jakie wady i zalety posiada obstawianie siatkówki? Jakie są najpopularniejsze rodzaje zakładów? Jak obstawiać siatkówkę? Poświęć mniej niż 10 minut na przeczytanie tego artykułu, a otrzymasz odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Obstawianie siatkówki u bukmachera

Sprawą zupełnie oczywistą i naturalną jest to, że na co dzień w ofercie bukmacherów online króluje piłka nożna, NBA oraz zakłady bukmacherskie tenis. Nie oznacza to jednak, że swoich fanów nie mają inne sporty, zaś wielu typerów zastanawia się, jak obstawiać siatkówkę.

Mniej doświadczeni gracze robią jednak błąd próbując przełożyć reguły znane im z typowania meczów piłki nożnej lub koszykówki na obstawianie siatkówki. Tymczasem ten rodzaj zakładów rządzi się swoimi prawami, a jeśli poznacie kilka prostych trików, to znacznie łatwiej będzie Wam skonstruować zwycięski kupon. A zatem, do dzieła!

Zakłady bukmacherskie siatkówka – rodzaje zakładów

Zanim w ogóle zabierzecie się za obstawianie siatkówki warto najpierw poznać podstawowe rodzaje zakładów dotyczące tej dyscypliny.

  • Zwycięzca meczu – podstawowy zakład dotyczący siatkówki, w którym zadanie typera polega na wskazaniu drużyny, która okaże się górą w konkretnym spotkaniu.
  • Dokładny wynik – aby kupon był zwycięski gracz musi podać dokładny wynik, jakim zakończy się dany mecz. Jest to zadanie o tyle łatwiejsze, że liczba ewentualnych scenariuszy jest ograniczona (3:0, 3:1, 3:2, 2:3, 1:3, 0:3).
  • Ponad/poniżej – tutaj zakłady mogą dotyczyć albo sumy mały punktów w całym meczu, albo liczby setów, które będą potrzebne do wyłonienia zwycięzcy.
  • Handicapy – ciekawa opcja zakładów, szczególnie dla typerów posiadających sporą wiedzę. Wówczas z łatwością odnajdą oni pomyłki bukmacherów co do wystawionych linii handicapowych dotyczących zarówno małych punktów, jak i przewagi setów na koniec meczu.
  • Zakłady na konkretny zespół – tutaj gracz może wytypować liczbę małych punktów zdobytych przez konkretny zespół lub ilość wygranych setów przez daną drużynę.
  • Zakłady długoterminowe – większość bukmacherów oferuje swoim klientom kursy długoterminowe, w których zadaniem typera jest wskazanie zespołu, który wygra konkretną ligę lub ważny turniej międzynarodowy (np. Igrzyska Olimpijskie).
  • Pozostałe zakłady bukmacherskie siatkówka – tutaj wiele zależy od pomysłowości i inwencji twórczej oddsmakerów tworzących kursy dla poszczególnych bukmacherów internetowych. W zależności od tego znajdziecie kursy np. na wynik po pierwszym, drugim lub trzecim secie, statystyki poszczególnych zawodników oraz zakłady H2H dotyczące liczby punktów zdobytych przez poszczególnych graczy.

Obstawianie siatkówki – wady i zalety

Jednym z największych plusów, jakie naszym zdaniem posiada obstawianie siatkówki jest fakt, że w przypadku typowania zwycięzcy meczu zakład jest dwu-, a nie trzydrogowy. Co to oznacza w praktyce? A no to, że w przeciwieństwie do chociażby zakładów piłkarskich odpada opcja remis, a więc Wasze szanse na powodzenie wzrastają przynajmniej w teorii z 33% do 50%.

Kolejna dobra informacja dla typerów, którzy zastanawiają się jak obstawiać siatkówkę jest taka, że z jednej strony bukmacherzy proponują całkiem przyzwoitą ofertę zakładów, zarówno tę przedmeczową, jak i na żywo (wraz z transmisjami w livestreamach), z drugiej zaś zakłady bukmacherskie siatkówka nie są aż na tyle popularne wśród typerów, aby ci błyskawicznie zweryfikowali ewentualne błędy bukmacherów przy wystawianiu kursów (a te są na porządku dziennym).

Natomiast sporą wadą jest według nas nieprzewidywalność, jaką cechuje się obstawianie siatkówki. I nie mamy tutaj nawet na myśli całych spotkań, lecz końcówek setów. Gracze obstawiający zakłady na żywo muszą być czujni, gdyż przy wysokim prowadzeniu drużyny gubią koncentrację pod koniec poszczególnych setów, zaś równie częstym obrazkiem jest ogrywanie wówczas graczy rezerwowych, co nie pozostaje rzecz jasna bez wpływu na różnicę punktów na koniec danej partii.

Jak obstawiać siatkówkę?

Zastanawiacie się jak obstawiać siatkówkę w ten sposób, aby osiągać profity w dłuższej perspektywie czasu? Trafiliście pod odpowiedni adres! Nie będziemy Wam tutaj jednak przypominać o ogólnych zasadach obstawiania zakładów bukmacherskich (m.in. plan na grę, wiedza o danym sporcie, ustalenie budżetu i rozsądne stawkowanie), lecz damy Wam na tacy konkretne wskazówki pod siatkówkę.

Z pewnością warto zacząć od tego, że dobrze byłoby, gdybyście posiadali konto gracza w kilku firmach bukmacherskich. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, nie jest to na tyle popularny rynek zakładów i kursy nie zostają poddane błyskawicznej weryfikacji przez graczy. Mając środki w kilku serwisach z łatwością odnajdziecie liczne pomyłki bukmacherów i postawicie zwycięski kupon po dobrym kursie.

Kiepskim pomysłem jest obstawianie pierwszych i ostatnich kolejek sezonu zasadniczego w danej lidze. Prezesi klubów wykorzystują przerwę w rozgrywkach, aby dokonać kilku roszad w składzie, dlatego forma i zgranie zespołu na inaugurację stanowi jedną wielką niewiadomą.

Z kolei ostatnie kolejki sezonu zasadniczego są o tyle niebezpieczne z punktu widzenia typera, że część zespołów jest już pewna gry w fazie play-off i nie będzie sobie wypruwała żył w ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej, z kolei siatkarzom innych zespołów nie grozi już ani faza play-off, ani spadek z ligi i od dawna są już myślami na wakacjach. Taka sytuacja nie sprzyja skutecznemu typowaniu wyników.

Wreszcie sporą rolę odgrywa miejsce rozgrywania meczu. Być może siatkówka to nie żużel i gospodarze nie mają aż takiego pola do popisu, jednak układ hali, rozmieszczenie trybun oraz rodzaj oświetlenia bardzo różnią się w zależności od areny i siatkarze często przyznają w wywiadach, że zupełnie nie potrafili zaadaptować się do warunków panujących w danej hali.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net