Zakłady bukmacherskie tenis ziemny – jak obstawiać?

Home » Obstawianie Sportów » Zakłady bukmacherskie tenis ziemny – jak obstawiać?

Zakłady bukmacherskie tenis ziemny - jak obstawiać?Obstawianie tenisa ziemnego cieszy się gigantyczną popularnością wśród typerów na całym świecie, ale nieprawdą byłoby stwierdzenie, że zakłady bukmacherskie tenis ziemny to najłatwiejszy kawałek chleba pod słońcem. Jeśli zastanawiacie się jak obstawiać tenis ziemny, to w tym artykule podzielimy się z Wami naszymi wieloletnimi doświadczeniami w tej dziedzinie i podpowiemy jak sprawić, żeby w Waszej historii zakładów zaczął dominować kolor zielony.

Obstawianie tenisa ziemnego u bukmachera

W zależności od miejsca na kuli ziemskiej, w którym akurat się znajdujecie, różne będą również preferencje typerów. Przykładowo w USA rekordy popularności biją zakłady na futbol amerykański, w Indiach dominuje krykiet, natomiast w Europie królują zakłady bukmacherskie piłka nożna, jednak tuż za nimi plasują się typerzy, których specjalnością jest obstawianie tenisa ziemnego.

Osoby mające niewielkie pojęcie o zakładach bukmacherskich stwierdzą, że pomiędzy jednymi, a drugimi nie ma większej różnicy – mecz jak mecz, może jedynie piłka jest nieco mniejsza.

Tymczasem zakłady bukmacherskie tenis ziemny to zupełnie inna para kaloszy, a jeśli chcecie się dowiedzieć jak zostać skutecznym typerem, to poświęćcie kilka minut Waszego cennego czasu i przeczytajcie ten poradnik typera do końca, a zdradzimy Wam kilka sekretów, jak obstawiać tenis ziemny.

Zakłady bukmacherskie tenis ziemny – rodzaje kursów

 • 12 – w tenisie nie ma remisów (do tego jeszcze wrócimy), dlatego jedynym zadaniem typera jest wskazanie, czy konkretny mecz padnie łupem gracza X, czy może wygra zawodnik Y (przykładowy zakład – wygra Federer).
 • Zwycięzca seta – właściwie nie ma tutaj zbyt wiele do tłumaczenia. Typer musi wskazać zawodnika, który okaże się górą w danym secie (np. Thiem wygra drugiego seta).
 • Zwycięzca gema – jak wyżej, z tą różnicą, że zakłady dotyczą gemów i obstawia się je głównie na żywo w trakcie meczu (np. Djokovic wygra kolejnego gema).
 • Dokładny wynik – zadaniem typera jest podanie końcowego wyniku (np. Nadal wygra 3:0 w setach).
 • Zakłady na handicapy – bukmacherzy wymyślili zakłady na handicapy po to, aby uatrakcyjnić mecze, w których zdecydowany faworyt mierzy się z totalnym słabeuszem. Wówczas, aby wyrównać szanse obu zawodników bukmacher dodaje outsiderowi na starcie +1,5 seta, więc aby zakład był zwycięski, faworyt musi zwyciężyć różnicą min. dwóch setów (np. Monflis wygra 3:1 w setach).
 • Liczba setów/gemów – zadaniem gracza jest odgadnięcie, czy będziemy świadkami długiego boju, czy może mecz zakończy się błyskawicznie (np. ponad 3,5 seta w meczu/poniżej 8,5 gemów w drugim secie).
 • Pozostałe zakłady bukmacherskie tenis ziemny – najlepsi bukmacherzy internetowi stają na głowie, aby dostarczyć swoim klientom najlepszy możliwy produkt. Stąd też wymyślają coraz to nowe opcje zakładów, a u każdego bukmachera spotkacie się z kursami na inne rynki, chociażby ilość tie-breaków w meczu, ilość asów poszczególnych zawodników, ilość podwójnych błędów serwisowych, no i rzecz jasna długoterminowe zakłady na zwycięzców poszczególnych turniejów.

Obstawianie tenisa ziemnego – wady i zalety

Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdej innej dyscypliny, tak również zakłady bukmacherskie tenis ziemny mają swoje plusy i minusy. Proponujemy Wam błyskawiczny przegląd zarówno jednych, jak i drugich.

Z pewnością sporą zaletą jaką posiada obstawianie tenisa ziemnego jest fakt, że w przeciwieństwie chociażby do piłki nożnej, w tenisie nie ma remisów. A zatem wszystkie zakłady są dwudrogowe, zaś Wasza szansa na sukces rośnie (przynajmniej w teorii) z 33% do 50%.

Kolejny plus jest taki, że o ile w przypadku większości dyscyplin mamy tzw. martwe okresy, tak tenisiści rywalizują właściwie przez okrągły rok, dlatego praktycznie każdego dnia typerzy znajdą coś dla siebie, a gracze, którzy wiedzą jak obstawiać tenis ziemny mogą czerpać w ten sposób regularne profity.

No właśnie. Niewątpliwą zaletą zakładów tenisowych jest to, że oferta każdego szanującego się bukmachera internetowego aż pęka w szwach od kursów na tenis, zaś ilości rynków, czy chociażby transmisji na żywo w livestreamach może pozazdrościć tenisowi praktycznie każda dyscyplina (no może poza piłką nożną).

W kwestii wad to należy zauważyć, że jednak tenis ziemny to sport indywidualny, zaś końcowy wynik nie zależy od całej drużyny, gdzie partnerzy błyskawicznie naprawią błąd mającego słabszy dzień kolegi. W tenisie gracze są zdani sami na siebie i zwłaszcza w przypadku kobiet widoczne są niestety gigantyczne wahania formy.

No właśnie. Wahania formy. Tutaj musimy przejść do ciemnej strony tenisa ziemnego, który jak chyba mało który sport narażony jest na korupcję i ustawianie meczów. Dlaczego? To szalenie proste.
Zawodowe uprawianie tenisa wymaga sporych nakładów finansowych, związanych z ciągłymi podróżami, noclegami, itd., za które zawodnicy płacą z własnej kieszeni. Duże pieniądze zarabia jedynie wąska grupa najlepszych zawodników (pisząc to mamy na myśli Top 100/250). Pozostali gracze występujący na co dzień w turniejach typu challenger ledwie wiążą koniec z końcem, dlatego błyskawiczny zarobek stanowi dla nich sporą pokusę.

Jedynie na to czekają oszuści, którzy non stop kręcą się przy słabiej obsadzonych turniejach proponując graczom spore pieniądze za ustawienie meczu. A samo to jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku chociażby piłki nożnej. Tam wtajemniczonych musi zostać kilkanaście osób, zaś w przypadku tenisa gracz zawsze wytłumaczy swoją niedyspozycję słabszym dniem, a za tydzień nikt nie będzie pamiętał o jego kilkunastu niewymuszonych błędach.

Jak obstawiać tenis ziemny u bukmachera?

 • Konto u kilku bukmacherów – chyba w przypadku żadnego innego sportu nie przydaje się ono tak, jak w tenisie ziemnym. Każdego dnia liczba spotkań i turniejów jest tak gigantyczna, że nawet najlepsi bukmacherzy internetowi nie są w stanie ich wszystkich “ogarnąć” i najzwyczajniej w świecie popełniają błędy. Posiadając środki u kilku bukmacherów z łatwością wykorzystacie to na Waszą korzyść.
 • Ranking – znajomość zawodników i pozycji w światowej hierarchii to absolutna podstawa. Znając dokładny ranking łatwiej będzie Wam ocenić szanse poszczególnych graczy.
 • Aktualna forma – tenis ziemny jest dość specyficzny, gdyż aby być na szczycie, trzeba prezentować równą, wysoką formę przez 365 dni w roku. Potrafi to jedynie garstka zawodników, dlatego warto znać aktualną dyspozycję gracza, w którego chcecie zainwestować swoje pieniądze.
 • Historia spotkań H2H – nie wiedzieć czemu, jedni zawodnicy potrafią grać z pewnymi rywalami o każdej porze i na każdej nawierzchni, podczas gdy styl innych zupełnie im nie odpowiada i przegrywają z nimi mecz za meczem. To bardzo cenna informacja w kontekście postawienia zwycięskiego kuponu i bez trudu odnajdziecie ją w historii dotychczasowych pojedynków bezpośrednich pomiędzy oboma graczami.
 • Rodzaj nawierzchni – jedni gracze zdecydowanie lepiej radzą sobie na mączce, podczas gdy inni doskonale czują się na kortach trawiastych. Sprawdźcie jak obstawiać tenis ziemny na poszczególnych nawierzchniach, a błyskawicznie zauważycie różnicę w jakości Waszych typów.
 • Styl gry tenisisty – jedni zawodnicy posiadają piorunujący serwis i dążą do błyskawicznego rozstrzygnięcia. Inni z kolei nastawiają się na niekończące się przebijanie piłki na drugą stronę i wielogodzinne pojedynki. Znajomość preferowanego stylu gry poszczególnych graczy pozwoli Wam skutecznie typować chociażby ilość gemów w danym secie oraz długość meczu.
 • Psychika – tenis ziemny to sport wymagający nerwów ze stali. Niestety, nie każdy zawodnik może się takimi pochwalić. Sprawdź jak dany gracz radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, a łatwiej odnajdziesz typ ze sporym value.
 • Ranga turnieju – wiadomo, że im ważniejszy turniej, tym wyższe nagrody i większa koncentracja faworytów. Niespodzianek szukaj raczej w mniej prestiżowych turniejach, niż podczas meczów Wielkiego Szlema.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net