Custom bet – wszystko co musisz wiedzieć

Home » Typowanie » Custom bet – wszystko co musisz wiedzieć

Custom bet – wszystko co musisz wiedzieć

Czasami zdarza się, że w ofercie bukmachera brakuje zdarzeń, które chciałoby się dołączyć do swojego kuponu. Co w takiej sytuacji? Niektórzy z bukmacherów oferują możliwość skorzystania z tzw. custom bet. Jest to konstruowanie własnych zakładów. Dzięki temu podczas obstawiania można wykorzystać swoją wyobraźnię do tego, by grać w ulubiony i oryginalny sposób. Co trzeba wiedzieć o custom bet oraz, gdzie szukać takiej opcji?

Co to jest custom bet?

Po pierwsze warto dowiedzieć się czym dokładnie jest custom bet. Bukmacherzy, którzy posiadają taką opcję w ofercie dają graczom możliwość stworzenia niestandardowego zakładu, czyli takiego, którego brakuje w ofercie. Czasami zdarza się, że różne wariancje tego systemu noszą inne nazewnictwo jak np. bet builder.

Dodanie do swojej oferty tego rodzaju zakładów to wyjście naprzeciw oczekiwaniom graczy. Najczęściej jednak przed możliwością zagrania bukmacher daje sobie odpowiedni czas na weryfikację tego czy propozycja klienta może zostać zaakceptowana. Jest to standardowa procedura, która ma na celu wyeliminować ewentualne nadużycia lub po prostu zakłady, które mogą być nieopłacalne dla bukmachera.

Custom bet w praktyce

Jak wygląda typowanie custom bet w praktyce? Najczęściej bukmacherzy w celu skorzystania kierują graczy do specjalnego formularza. Da się w nim łatwo dodać wszystkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia, czyli jego datę, rozgrywki, ale też dane klienta oraz na końcu opis zakładu, który ma zostać zaakceptowany. Zazwyczaj na podstronie dotyczącej zakładów niestandardowych można przeczytać, z jakim wyprzedzeniem należy wysłać formularz. Operatorzy dają sobie czas na szczegółowe rozpatrzenie tego, czy opłaca im się dodać propozycję klienta do oferty.

Głównym czynnikiem decydującym jest to, by zakład faktycznie był niestandardowy. Co ważne nie musi on koniecznie dotyczyć sportu. Jeśli bukmacher posiada w swojej ofercie wydarzenia kulturalne lub polityczne to custom bet także może dotyczyć tej kategorii. W tym przypadku wymyślenie konkretnego zdarzenia będzie nawet łatwiejsze, ponieważ nie trzeba przedzierać się przez setki rynków, które znajdują się na stronie firmy w przypadku np. piłki nożnej.

Dla kogo jest custom bet?

Korzystanie z custom bet będzie szczególnie interesujące dla osób, które potrzebują nowych wrażeń. Samodzielne tworzenie zakładu daje możliwości, jakich dotąd nie było. Dzięki temu klienci, którzy chwilowo stracili motywację do gry mogą na dłużej pozostać u danego bukmachera. I jest to jeden z powodów, dla których operatorzy powinni dodawać tę opcję.

Jest to również doskonała okazja dla osób, które dobrze czują się w przewidywaniu tego, co nieoczywiste. Można więc postawić na niespodziewanego króla strzelców rozgrywek lub wytypować naprawdę rzadko spotykany wynik w różnych dyscyplinach.

Gdzie obstawiać custom bet?

Bukmacherzy zagraniczni, którzy przyjmują graczy z Polski na tę chwilę nie oferują typowego custom bet. Niektórzy z nich jak np. 888starz polecają jednak śledzić na bieżąco informacje zamieszczane na stronie. Możliwe więc, że sytuacja zmieni się z czasem i niektóre z zakładów bardziej ochoczo będą spoglądać na możliwość tworzenia zakładów przez graczy. Tym bardziej że jest to ciekawy sposób na zachęcenie klientów do założenia konta.

Custom bet a bet builder

Zdarza się, że jako custom bet rozumiany jest też popularny bet builder. Jest to jednak nieco inne rozwiązane, które polega na tworzeniu zakładów przez graczy. Jest to łączenie już istniejących zakładów w jeden. Przykładem może być obstawienie jednocześnie zwycięzcy meczu, tego, że obie drużyny strzelą gola oraz konkretnego strzelca gola. Wszystko to, jako jeden zakład. Dzięki temu kurs zdecydowanie się zwiększa. Dodatkowo dzięki temu omija się niemożliwość łączenia typów z jednego wydarzenia na kuponie. Bet builder jest więc nieco inną opcją niż custom bet, ale to nie oznacza, że jest ona niewarta uwagi.

Bet builder w Unibet

Bukmacherem, który oddaje w ręce graczy tworzenie niestandardowych zakładów jest Unibet. Jest to bet builder. Co ważne na tę chwilę system ten dostępny jest jedynie dla piłki nożnej i rynków przedmeczowych. Unibet dba jednak o graczy i daje możliwość jego tworzenia nawet w przypadku mniej popularnych rozgrywek.

Dzięki tej opcji można połączyć kilka popularnych zakładów w jeden typ o zdecydowanie bardziej kuszącym kursie. Dodatkowo skład jednego zakładu może tworzyć aż do 12 kombinacji. Zatem nawet najbardziej wybredni gracze będą mogli stworzyć typ, który będzie idealnie skrojony dla nich. Warto pamiętać, że w przypadku bet buildera nie da się skorzystać z funkcji cash-out.

Bet builder w Rabona

Rabona to bukmacher, który posiada świetną ofertę na piłkę nożną. Dodając do tego funkcję bet builder fani tej dyscypliny będą usatysfakcjonowani. Szybkie wyliczanie kursu oraz kilkanaście różnych rynków dla najpopularniejszych wydarzeń nakłaniają do przetestowania tej opcji w Rabonie. Maksymalna liczba selekcji to 6. Powinna ona spokojnie wystarczyć do zbudowania bardziej interesującego kursu niż w przypadku standardowego zakładu.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net