ME 2018 Piłka ręczna: Zapowiedź półfinałów

Home » Piłka Ręczna » ME 2018 Piłka ręczna: Zapowiedź półfinałów


XIII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej wkroczyły w decydującą fazę turnieju. W piątek zostaną rozegrane dwa mecze półfinałowe oraz spotkanie o 5 miejsce. Wygrane zespoły z poszczególnych półfinałów powalczą o złoto, natomiast przegrani stoczą bój o brązowy medal.

MECZ O 5 MIEJSCE : CHORWACJA – CZECHY (15:30)

Spotkanie to naszym zdaniem ma jednego i wyraźnego faworyta- gospodarzy. Chorwaci będą szukać w tym pojedynku zwycięstwa na pocieszenie, ponieważ na pewno walka o 5 miejsce nie satysfakcjonuje w tym kraju nikogo. Czesi celować będą w najwyższy wynik w historii występów na ME. Mecz ten będzie doskonałą okazją dla Ondreja Zdrahali do umocnienia się na pierwszej lokacie w klasyfikacji najlepszego strzelca turnieju. Bardzo dużym minusem naszych sąsiadów jest krótka ławka rezerwowych. W przeciwieństwie do Chorwatów, Czesi nie posiadają wartościowych zmienników na każdej z pozycji. Największą siłę rażenia Czechów można zauważyć w drugiej linii, gdzie niepozorni zawodnicy bombardują bramkę przeciwników. O wiele więcej atutów po swojej stronie posiadają gospodarze. Ich zawodnicy grają w czołowych klubach europejskich. “Armaty” w drugiej linii oraz fenomenalni skrzydłowi są gwarancją jakości. Większe doświadczenie, umiejętności oraz atut własnej publiczności powinien przeważyć o pewnym zwycięstwie Chorwatów w tym pojedynku.

PÓŁFINAŁ : FRANCJA – HISZPANIA (18:00)

Francuzi to najlepsza drużyna na świecie w piłce ręcznej i są zdecydowanym faworytem w tym pojedynku. Trójkolorowi mają w swoich szeregach wielu utalentowanych i utytułowanych graczy. Poważnym wzmocnieniem jest powrót do zdrowia Luki Karabaticia, który wrócił do gry w spotkaniu ze Szwedami. Didier Dinart ma jednak problem z rozgrywającymi, ponieważ przed turniejem z gry wypadli Nyokas oraz Accambray, natomiast N’guessan doznał kontuzji podczas meczu z Białorusią. Jedynym nominalnym lewym rozgrywającym został więc Nikola Karabatić. Hiszpanie nie grają na tych mistrzostwach swojego najlepszego turnieju. Przeplatają dobre mecze, bardzo słabymi. Na zakończenie fazy grupowej kontuzji doznał podstawowy bramkarz – Perez de Vargas. Jednak to nie koniec szokujących wiadomości z obozu Hiszpanów. Na mecz z Francją do kadry został włączony legendarny zawodnik- Arpad Sterbik. Weteran może dać Hiszpanom drugi oddech i być ich tajną bronią podczas jednego z najważniejszych meczów tego turnieju. Spodziewamy się tutaj mimo wszystko bardzo zaciętego i wyrównanego spotkania ze zwycięstwem obecnych mistrzów świata.

PÓŁFINAŁ: SZWECJA- DANIA (20:30)

Spotkanie, które elektryzuje nie tylko całą Skandynawię, lecz również każdego fana handballu. Mecz ten może mieć bardzo wiele scenariuszy. Szwedzi, dzięki Francuzom wywalczyli miejsce w półfinale, natomiast Duńczycy zagwarantowali je sobie już w przedostatniej kolejce. Obie drużyny mają bardzo zbliżone umiejętności, jednak Duńczycy posiadają w swoich szeregach geniusza- Mikkela Hansena. Zawodnik ten może w pojedynkę odwrócić losy spotkania. Zespoły skandynawskie słyną z twardej gry w obronie oraz budowania systematycznej przewagi. Szwedzi nie mają w swoim składzie wyraźnego lidera. Lagergren, Gottfridsson, Jeppson czy słynny bombardier Jakobsson są zawodnikami o bardzo wysokich umiejętnościach, lecz nie jesteśmy pewni czy któryś z nich mógłby wziąć ciężar gry na siebie. W tym półfinale również skłaniamy się ku teoretycznym faworytom, czyli Duńczykom. Są oni obecnie w lepszej dyspozycji i mają większe umiejętności personalne niż Szwedzi.

Bardzo bogatą ofertę na te spotkania przygotował dla nas Betrally. Jeżeli ktoś nie ma konta tam to polecamy założyć, a jest świetna ku temu okazja, ponieważ nasza redakcja zorganizowała konkurs o którym pisaliśmy w tym poście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net