Serwery VPN – co to i jak z nich korzystać?

Home » Obstawianie Bez Podatku » Serwery VPN – co to i jak z nich korzystać?
VPN - użycie

Gdy każdego dnia łączysz się z internetem i przeglądasz różne witryny (w tym i te związane z zakładami bukmacherskimi), w rzeczywistości łączysz się z serwerem swojego dostawcy i dopiero stamtąd przekierowywane są twoje kolejne żądania. VPN to usługa, dzięki której nikt nie jest w stanie śledzić użytkownika, a wszystkie jego dane i działania przesyłane są przez wirtualny, szyfrowany tunel. Jedyne co będzie widoczne dla dostawcy to to, że z takiej usługi korzystasz.

Sprawdź również: najlepszy bukmacher

Serwery VPN – konfiguracja

Istnieją różne możliwości stworzenia takiej sieci, płatne i darmowe (które można stworzyć w domu). Należy jednak mieć na uwadze, że przy korzystaniu z darmowych programów próba zalogowania się na swoje konto u bukmachera może zakończyć się niepowodzeniem, gdyż serwery własne przez bukmacherów są skutecznie blokowane.

Aby stworzyć sieć VPN samodzielnie można posłużyć się jednym z dostępnych online programów (np. OpenVPN). Po instalacji (jako administrator) trzeba pobrać dodatkowo paczkę konfiguracyjną (pod tym adresem: vpnonline.pl/downloads) i wypakować ją do pulpitu. Następnie do folderu config (‘Mój komputer’ -> ‘Dysk C:’ -> ‘Program Files’  -> ‘OpenVPN’ ->’config’) przeciągamy jeden z dwóch folderów, które zostały wcześniej wypakowane.

Następnie należy uruchomić zainstalowany wcześniej program, a na pasku powinna pojawić się nowa ikona, dzięki której będzie można wybrać jeden z dostępnych serwerów. Inne tego typu programy konfiguruje się bardzo podobnie.

Gdy mamy już dostęp do jakiegoś z serwerów VPN, można połączyć się z nim także za pomocą smartfona. W ustawieniach w telefonie w zakładce ‘Sieci zwykłe i bezprzewodowe’ należy znaleźć zakładkę ‘VPN’ i utworzyć sieć VPN z adresem serwera, z którego korzystamy.

Sprawdź również: promocje bukmacherskie

Płatny VPN – prawdziwie skuteczne narzędzie

Znacznie bardziej skuteczną metodą jest skorzystanie z płatnych usług VPN, które oferują utworzenie i skonfigurowanie bezpiecznej sieci. Jest to zdecydowanie wygodniejsza, a przy tym korzystna opcja, gdyż ceny za miesiąc użytkowania jednego z serwerów wahają się już od kilku do kilkunastu złotych za miesiąc użytkowania.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net