Emocje związane z hazardem

Home » Odpowiedzialny Hazard » Emocje związane z hazardem

Uzależnienie od emocji w hazardzieCo tak na prawdę pociąga ludzi w hazardzie. Jedni powiedzą, że możliwość wygrania ‘łatwych pieniędzy’, inni zwrócą uwagę na możliwość odmiany swojego życia poprzez dużą wygraną. Można by jeszcze długo wymieniać i pewnie większość z tych cech jest prawdziwa.

Sprawdź również: 20bet opinie

Ważne jest aby zwrócić uwagę emocje związane z grą. Generalnie są one powiązane z każdą grą hazardową i każdą pozytywną cechą hazardu. Każdy z graczy lubi to przyjemne napięcie podczas gry, gdy czekamy na wynik partii, czy oglądamy mecz, na który postawiliśmy pieniądze. Jednak nie wielu z Nas zdaje sobie sprawę, że to właśnie te przyjemne emocje są siłą napędową prowadzącą do uzależnienia od hazardu. Przymus odczuwania silnego napięcia związanego z grą to jedna z definicji uzależnienia od hazardu. Prowadzi ono do błędnego koła, w którym wygrane zwiększają poczucie mocy i własnej wartości, i skłaniają do dalszej jeszcze intensywniejszej gry. Natomiast przegrane powodują uczucie straty, które trzeba odzyskać poprzez dalszą grę. Dodatkowo prowadzą do spadku poczucia własnej wartości, którą można odbudować tylko poprzez dalszą grę.

Sprawdź również: unibet bonus

Patologiczną należy określić sytuację, w której uzależniony dużo bardziej cieszy się z przegranych niż wygranych. Jednak występuje ona niestety dosyć często. Związane jest to z poczuciem, że po przegranej ‘trzeba się odegrać’, a co za tym idzie dalej będzie przeżywał silne emocje. Wygrane natomiast, nawet bardzo duże potrafił denerwować, jako że zachęcają do zaprzestania gry. Niestety jednak uzależniony gracz niezależnie od szczęścia i stanu swoich finansów nie potrafi poprzestać gry. Nie pomagają namowy partnerów i bliskich. W sytuacji kiedy inne aspekty życia schodzą na drugi plan możemy mówić o uzależnieniu.

Patologiczny hazard – inaczej hazard przymusowy został uwzględniony przez Dziesiątą Rewizję Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10) w rozdziale piątym – ‘Zaburzenia Psychiczne i zaburzenia zachowania’, w podrozdziale – ‘Zaburzenia nawyków i popędów’. ICD-10 podnosi, więc patologiczny hazard do rangi osobnego zaburzenia psychicznego, nadając mu oddzielny numer statystyczny F 63.0, określając jako „zaburzenie polegające na często powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych’.

Sprawdź również: betinia opinie

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w Reloadbet


Bonus 100% do 440 PLN w Spinbetter


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net