Caroline Woźniacki mistrzynią WTA Finals!

Home » Tenis » Caroline Woźniacki mistrzynią WTA Finals!

Woźnacki WTA Finals 2017

Caroline Wozniacki zwyciężyła kończący sezon turniej Masters w Singapurze! Tenisistka z Danii po dwusetowym boju pokonała Amerykankę Venus Williams, dla której był to trzeci występ w finale nieoficjalnych mistrzostw świata. 37-latka z Kalifornii zwyciężyła w tej imprezie przed 9 laty, gdy zawody odbywały się jeszcze w katarskiej Dosze.

Wozniacki, dwusetowe spotkanie, zakończyła w nieco ponad 90 minut. Po wygraniu pierwszego seta 6:4, Dunka polskiego pochodzenia prowadziła już 5:0 w drugim, po czym pozwoliła zbliżyć się rywalce na odległość zaledwie jednego gema! Doświadczona Amerykanka mogła doprowadzić do wyrównania w drugiej partii, jednak nie wytrzymała presji i poległa przy własnym podaniu.

Dla Wozniacki zwycięstwo w WTA Finals 2017 to największe osiągnięcie w karierze. Była liderka rankingu zwyciężyła w 27 turniejach w grze pojedynczej, wystąpiła także w dwóch wielkoszlemowych finałach US Open (2009 i 2014). W finale Mastersa grała także w 2010 roku. Wtedy poległa jednak po trzysetowej batalii z Belgijką Kim Clijsters.

Zwycięstwo w turnieju Mistrzyń pozwoli Wozniacki zakończyć sezon na trzeciej pozycji w rankingu WTA. Liderką pozostanie Rumunka Simona Halep, która minialnie wyprzedzi Hiszpankę Garbine Muguruzę. Piąta będzie za to przegrana Mastersa – Venus Williams. Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska jest aktualnie 28. rakietą świata. Do końca sezonu jej pozycja nie powinna już ulec diametralnej zmianie.