Gdzie obstawiać w Norwegii? – poradnik dla Polaków

Home » Obstawianie Za Granicą » Gdzie obstawiać w Norwegii? – poradnik dla Polaków

Zakłady bukmacherskie Norwegia

Zakłady bukmacherskie w Norwegii – regulacje prawne

Prawo w Norwegii, dotyczące hazardu i zakładów bukmacherskich jest ściśle sprecyzowane i nie pozostawia żadnych niedopowiedzeń. Zgodnie z przepisami na terenie Norwegii, na dzień dzisiejszy jedynymi legalnymi bukmacherami są Norsk Tipping oraz Norsk Rikstoto, które podlegają spółkom państwa i jako jedyne posiadają licencję na organizowanie zakładów sportowych.

Jednocześnie, od 2010 r. prawo nie zabrania uczestnictwa w zakładach bukmacherskich u zagranicznych operatorów, o ile ci są zarejestrowani poza Norwegią i w Norwegii oferują swoje usługi wyłącznie online. Dzięki temu gracze przebywający na terenie Norwegii mają nieograniczony dostęp do internetowych usług bukmacherskich i mogą korzystać z bogatej międzynarodowej oferty operatorów.

UWAGA. W związku z zakazem nałożonym przez norweskie prawo, banki w Norwegii nie mogą bezpośrednio pośredniczyć w wymianie środków pieniężnych z operatorami zarejestrowanymi poza jej granicami. W związku z tym, gracz przebywający na terenie Norwegii i chcący rozpocząć obstawianie u międzynarodowego bukmachera, musi skorzystać wcześniej z opcji jednego z pośredników – np. portfeli internetowych takich jak Skrill, Neteller czy EcoPayz. Więcej o portfelach internetowych znajdziecie TUTAJ .

Zakłady bukmacherskie w Norwegii – licencjonowani bukmacherzy

Jedynymi bukmacherami w Norwegii posiadającymi licencję Norweskiego Urzędu ds. Hazardu są Norsk Tipping oraz Norsk Rikstoto. W zakłady bukmacherskie w głównej mierze zaangażowany jest jednak Norsk Tipping, który w swojej ofercie oprócz zakładów sportowych, oferuje także gry lotto oraz inne gry hazardowe. W Norsk Rikstoto mile widziani są z kolei sympatycy obstawiania zakładów konnych.

Którego bukmachera wybrać?

Choć zarówno Norsk Tipping jak i Norsk Rikstoto cieszą się niemałą popularnością w Norwegii, gracze przebywający w tym kraju ze względu na bardziej rozbudowaną ofertę i możliwość ominięcia 28-procentowego podatku, wybierają usługi bukmacherów międzynarodowych. Wśród nich największe uznanie zyskali tacy operatorzy jak: Unibet, BET 365, Betsson, Betsafe oraz Nordic Bet.

Pozostali bukmacherzy online popularni w Norwegii:

 • 1xBet
 • ComeOn!
 • LeoVegas
 • Betway
 • MobileBet
 • Casumo

Zakłady bukmacherskie w Norwegii – bukmacherzy stacjonarni

Zgodnie z obowiązującym prawem w Norwegii, legalne zakłady bukmacherskie w punktach stacjonarnych mogą oferować wyłącznie Norsk Tipping i Norsk Rikstoto, czyli bukmacherzy z norweską licencją. Pozostali bukmacherzy, oferujący swoje usługi na terenie Norwegii, mogą być dostępni wyłącznie za pomocą internetu.

Czy w Norwegii warto obstawiać stacjonarnie?

Z punktu widzenia polskiego obywatela i tak i nie. Nie będzie jednak tajemnicą, że obstawianie online będzie miało znacznie więcej zalet od obstawiania w punkcie, którego jedyną przewagą jest anonimowość. Biorąc pod uwagę fakt konieczności znalezienia punktu stacjonarnego i dotarcia do niego, a do tego ograniczonej oferty zakładów względem zakładów online i wysokiego podatku od wygranych w Norwegii, zdecydowanie bardziej atrakcyjne warunki proponują zakłady internetowe.

Podatek w Norwegii – jak wygląda?

Kwestia podatku w Norwegii to kolejny z argumentów za wyborem międzynarodowego bukmachera, działającego w Norwegii internetowo. Obstawiając u legalnych operatorów, trzeba liczyć się z 28-procentowym podatkiem od wygranych, przekraczających 10 tysięcy koron (równowartość 4700 złotych).

Zakłady bukmacherskie w Norwegii – bukmacherzy w Norwegii dostępni na hazardzik.net

W związku z brakiem ograniczeń dla bukmacherów online działających w Norwegii, gracze przebywający na jej terenie, mogą bez przeszkód korzystać z usług większości operatorów, w tym także wszystkich tych, które można znaleźć na naszej stronie hazardzik.net. Wymienieni na liście bukmacherzy (lista dostępna TUTAJ) w stu procentach gwarantują dostępność dla polskich użytkowników i umożliwiają rejestrację na korzystnych warunkach.

Spośród legalnych bukmacherów we Francji, warto szczególnie mocno przyjrzeć się ofercie Unibetu. To międzynarodowy bukmacher, który z powodzeniem działa w wielu europejskich krajach i z otwartymi rękami przyjmuje graczy z Polski. Rejestrując się w Unibet możecie liczyć na atrakcyjny bonus powitalny do 1000 złotych, bogatą ofertę zakładów oraz co najważniejsze – stronę i pomoc supportu w języku polskim.

Bonusy powitalne dla Polaków, rejestrujących się z Norwegii:

 • Unibet – 100% do 50€ / 200 PLN
 • 888starz – 100% do 100 €
 • 22 BET – 100% do 122€
 • 20 BET – 100% do 400 PLN
 • Reloadbet – 100% do 1000 PLN
 • LSBet – 100% do 1000 PLN
 • Betmaster – 100% do 200€

Zakłady bukmacherskie w Norwegii – dostępność dla Polaków

Dzięki otwartości norweskiego rynku, polscy gracze przebywający tymczasowo lub na stałe w Norwegii mają praktycznie nieograniczony dostęp do międzynarodowych bukmacherów online. Spośród bukmacherów, których polecamy najbardziej znajdują się Unibet, 22 BET, 20 BET, 888starz , a także pozostali, których możecie znaleźć TUTAJ (link do strony z bukmacherami). To operatorzy w pełni otwarci dla Polaków, z polską stroną internetową i z możliwością obstawiania w polskiej walucie.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net