Gdzie obstawiać w USA? – poradnik dla Polaków

Home » Obstawianie Za Granicą » Gdzie obstawiać w USA? – poradnik dla Polaków

Zakłady bukmacherskie USA

Zakłady bukmacherskie w USA – regulacje prawne

14 maja 2018 r. Sąd Najwyższy w USA uchylił ustawę federalną z 1992 r., blokującą wszystkim stanom w USA rozwój rynku hazardowego, w tym zakładów bukmacherskich. Dzięki tej decyzji od 2018 r. hazard w USA nie jest już uznawany za nielegalny, a każdy stan ma prawo do jego legalizacji we własnym zakresie. Wcześniej w związku z niekorzystnymi przepisami na graczy nakładano surowe ograniczenia, a ci byli zmuszeni do korzystania z usług operator ów w “ szarej strefie”. Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Obecnie hazard (w tym zakłady bukmacherskie) jest w pełni legalny w 19 stanach USA: Arizona, Colorado, Connecticut, District of Columbia, Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Tennessee, Wirginia, Wirginia Zachodnia, Wyoming. W tych miejscach sytuacja prawna jest w pełni uregulowana, a ich mieszkańcy mogą bez przeszkód korzystać z usług bukmacherów – tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Co z obstawianiem w pozostałych stanach?

Ze względu na podział administracyjny kraju i pozostawienie decyzji co do legalizacji hazardu poszczególnym stanom doszło do sytuacji, w której o legalności zakładów bukmacherskich decydują w praktyce… granice administracyjne poszczególnych jednostek. W teorii mieszkańcy Nowego Jorku nie mają możliwości zawierania zakładów, ale wystarczy, że przemieszczą się kilkanaście kilometrów do stanu New Jersey i mogą robić to w pełni legalnie. W większości przypadków nie ma bowiem znaczenia z jakiego kraju / stanu pochodzi dany użytkownik, a jedynie w jakim stanie znajduje się podczas obstawiania.

W praktyce w stanach, w których hazard nie jest jeszcze zalegalizowany (w większości trwają rozmowy lub zaawansowane prace nad legalizacją) dopuszcza się możliwość obstawiania u zagranicznych operatorów online tak jak np. w Kalifornii. Mimo że nie ma tam fizycznych (naziemnych) punktów bukmacherskich, mieszkańcy Kalifornii nie ponoszą odpowiedzialności za obstawianie w internecie.

Zakłady bukmacherskie w USA – licencjonowani bukmacherzy

Ze względu na skomplikowaną sytuację prawną z hazardem w USA, o której pisaliśmy w poprzedniej części, licencjonowani bukmacherzy różnią się w zależnoś ci od stanu. Najpopularniejsi operatorzy w całym kraju (w stanach, w którym hazard jest zalegalizowany) to: Draft Kings, PointsBet czy FanDuel – bukmacherzy typowo amerykańscy. Wysokie miejsce zajmuje także popularny na całym świecie BET 365. Operator ten nie oferuje jednak swoich usług graczom z Polski, a w USA jest dostępny jedynie w stanie New Jersey.

Polskiego gracza powinna ucieszyć jednak wieść, że w USA istnieje możliwość obstawiania Unibecie, który przyjmuje rejestracje polskich użytkowników i jest coraz bardziej popularny wśród graczy w Stanach Zjednoczonych. Na ten moment Unibet jest w pełni legalny w sześciu stanach: New Jersey, Pensylwania, Virginia, Iowa, Arizona i Indianie, ale polscy gracze, mając wcześniej zarejestrowane konto, mogą próbować zalogować się do Unibetu z dowolnego miejsca w kraju.

Lista licencjonowanych bukmacherów w stanie New Jersey:

 • BetMGM
 • FanDuel
 • PointsBet
 • DraftKings
 • 888sport
 • Bet365
 • Caesars
 • FOX Bet
 • Golden Nugget
 • Hard Rock
 • Resorts
 • SugarHouse
 • theScore
 • Tipico
 • TwinSpires
 • Unibet
 • William Hill
 • WynnBet

Lista legalnych bukmacherów w Stanach Zjednoczonych może się różnić w zależności od poszczególnych stanów.

Zakłady bukmacherskie w USA – bukmacherzy stacjonarni

Działalność stacjonarnych zakładów bukmacherskich w USA podobnie jak w przypadku zakładów internetowych jest uzależniona od prawa, obowiązującego w poszczególnych stanach. Co ciekawe, niektóre z nich umożliwiają swoim mieszkańcom obstawianie w punktach stacjonarnych, blokując jednocześnie możliwość obstawiania online. Taka sytuacja ma miejsce w trzech stanach: Nowy Jork, Mississipi oraz Maryland.

Stacjonarne punkty bukmacherskie znajdziecie z pewnością w jednostkach, gdzie hazard jest już w pełni zalegalizowany – przypominając są to: Arizona, Colorado, Connecticut, District of Columbia, Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Wirginia, Wirginia Zachodnia, Wyoming. Jedynym wyjątkiem jest stan Tennessee , który swoim mieszkańcom umożliwił wyłącznie obstawianie online.

Warto zaznaczyć, że stacjonarne zakłady bukmacherskie za oceanem różnią się nieco od tych, które możemy spotkać w Polsce. Przede wszystkim jest ich znacznie mniej (maksymalnie kilka/kilkanaście w jednym mieście), a część z nich przypomina bardziej ekskluzywne bary lub kasyna, aniżeli małe punkty usługowe, które znamy z naszego kraju. Jeden z przykładów amerykańskich bukmacherów stacjonarnych znajdziecie poniżej.

Bet MGM, źródło: playusa.com

Punkty jak powyżej oferują w szczególności bukmacherzy typowo amerykańscy tacy jak Bet MGM, FanDuel, Pointsbet czy DraftKings. W formie mniejszych punktów usługowych można znaleźć z kolei m.in. brytyjskiego – William Hilla.

Zakłady bukmacherskie w USA – bukmacherzy dostępni na hazardzik.net

Spo śród bukmacherów na stronie hazardzik.net w Stanach Zjednoczonych skorzystacie m.in. z usług Unibetu. To międzynarodowy operator, który w USA legalnie jest dostępny w sześciu stanach: New Jersey, Pensylwania, Virginia, Iowa, Arizona i Indianie. Mając zarejestrowane wcześniej polskie konto w Unibet można obstawiać na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Zakłady bukmacherskie w USA – dostępność dla Polaków

W przypadku obstawiania online u amerykańskich bukmacherów (stricte amerykańskich – takich jak Draft Kings czy Fan Duel) wymagana będzie rejestracja, podczas której konieczny jest stały adres zamieszkania oraz numer ubezpieczenia społecznego w Stanach Zjednoczonych. To numer, który polscy obywatele otrzymają w przypadku posiadania “ zielonej karty”, zezwolenia na osiedlenie się lub potwierdzonego pobytu czasowego.

Podobnie sytuacja ma się m.in. z brytyjskim bukmacherem William Hill, który ze względu na ograniczenia prawne w Polsce nie oferuje swoim usług Polakom. W przypadku pobytu w USA (w stanach, w których William Hill jest akceptowany) wyjątkowo zezwala jednak na rejestrację także i polskim użytkownikom.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net