Ustawa hazardowa – zmiany w prawie i nowe konsekwencje!

Home » Obstawianie Bez Podatku » Ustawa hazardowa – zmiany w prawie i nowe konsekwencje!

nowa ustawa hazardowa

Nowa/stara ustawa hazardowa jest już z nami jakiś czas. Co wprowadza i jakie kary grożą za jej nieprzestrzeganie? Tego dowiecie się poniżej…

 

Wprowadzona ustawa na celu ma przede wszystkim zlikwidowanie “szarej strefy” internetowego hazardu w postaci zagranicznych podmiotów, niepłacących w Polsce podatków. Zyskać mają bukmacherzy z polską licencją Ministerstwa Finansów, o którą ubiegać się mogą także i zagraniczni bukmacherzy, jednak warunkiem jest horrendalny 12-procentowy podatek, który odprowadzany jest z każdego zakładu dokonanego u legalnego bukmachera. To właśnie ten aspekt w głównej mierze decydował o tym, że polscy gracze woleli grać za granicą, a co za tym idzie zarabiać większe pieniądze, bowiem według zdecydowanej większości, gra z podatkiem w Polsce jest praktycznie nieopłacalna.

 

Od 1 lipca polscy użytkownicy zagranicznych stron bukmacherskich nie mają dostępu do witryn z rejestru domen blokowanych. Teoretycznie znajdują się tam wszystkie strony hazardowe, nie spełniające warunków polskiego prawa. Blokowaniem domen mają zająć się dostawcy internetu, którzy pod groźbą ogromnych kar z pewnością wywiążą się ze swojej roli należycie. Czy istnieje jednak sposób by do zakazanych stron się dostać? Oczywiście, pisaliśmy o tym TUTAJ (Zmiana serwerów DNS na Google) I TUTAJ (usługi VPN).

Kary dla graczy

Warto przy tym temacie przytoczyć kary, którymi grozi Ministerstwo Finansów dla niezdyscyplinowanych graczy. Są to w głównej mierze kary finansowe w poczet których wchodzą: zainwestowane oraz wygrane pieniądze oraz grzywna do 3 200 000 zł! W praktyce oznaczać to będzie grzywny od kilkuset do max. kilku tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że aby zostać skazanym na taką karę trzeba być złapanym na gorącym uczynku – czyli urząd musi określić, gdzie i kiedy grałeś. Bez tak dokładnych danych z pewnością będą chcieli wcześniej pójść na ugodę i zaoferują dobrowolną grzywnę. Dlaczego? Bo w sądzie by przegrali, co pokazała już jedna wygrana przez gracza sprawa ze Szczecinka.

Jak grać przy nowych regulacjach?

Powstaje zatem pytanie, czy warto ryzykować konflikt z prawem i obstawiać w korzystniejszych warunkach, czy podporządkować się nowej ustawie, ale grać na nieco mniej korzystnych zasadach. W przypadku gdy jesteś graczem rekreacyjnym, a bukmacherka stanowi jedynie formę rozrywki i dodatkowego wsparcia finansowego, możesz rozważyć grę u legalnych bukmacherów, tym bardziej jeżeli podstawą twoich zakładów są kupony kombinacyjne. Gracze, preferujący grę singlów, czy debli z dużym prawdopodobieństwem pozostaną przy zagranicznych zakładach, podobnie jak gracze zawodowi, gdyż dla nich znaczenie mają nawet najmniejsze różnice kursowe.


Jeśli jesteś zainteresowany grą bez podatku z lepszymi kursami to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Znajdziesz tu informacje jak obejść blokadę, w jaki sposób wpłacać środki i jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać, aby nie dać się złapać.


Jeśli zdecydujesz się na granie u międzynarodowych bukmacherów, możesz skorzystać z ciekawego zestawienia, w którym przedstawieni zostali wszyscy dostępni zagraniczni bukmacherzy.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net