Obstawianie w dobie restrykcyjnej ustawy hazardowej

Home » Obstawianie Bez Podatku » Obstawianie w dobie restrykcyjnej ustawy hazardowej

Zaklady bukmacherskie w polsce
SZYBKIE MENU:
Bezpieczne płatności do bukmachera
Najważniejsze porady jak grać bez podatku
Sposoby ominięcia blokady stron
Krótkie podsumowanie

Ustawa hazardowa stała się faktem i ma ona na celu zmuszenie Polaków do gry u legalnych bukmacherów. Nie byłoby w tym nic złego, jeśli gra ta mogłaby odbywać się normalnych, zdrowych zasadach.

Niestety w obecnej formie jej największym minusem jest 12% dopłata do zakładów. W praktyce oznacza ona, że chcą obstawić za 100 zł tam naprawdę gramy tylko za 88 zł. 12 zł idzie na poczet podatku i to niezależnie od wyniku naszego zakładu. Konsekwencje tego są dla graczy bardzo przykre. O ile można trafić kilka zakładów i cieszyć się z wygranej, o tyle osiągnięcie zysków w dłuższej perspektywie czasu przy takim obciążeniu niestety graniczy z cudem. Nikogo nie namawiamy rzecz jasna do łamania prawa, ale jeśli decydujesz się grać dalej na zagranicznych bukmacherach to ten artykuł jest twoim MUST-READ.

Skrill i Neteller zablokowany w polsce

Płatności do bukmachera bez Skrilla i Netellera

W połowie lipca 2017 płatności do i z bukmachera poprzez Skrill oraz Neteller zostały oficjalnie zablokowane.

Wciąż oferują go natomiast betbrokerzy (pośrednicy oferujący obstawianie u wielu bukmacherów jednocześnie na jednym koncie) na przykład Sportmarket, którego bardzo polecamy.

W zależności od wyboru bukmachera mamy różne opcje bezpiecznych płatności:

E-portfele

Do niedawna standardem były płatności EcoPayz. Niestety firma niemal zupełnie wycofała się z obsługi bukmacherów. Na szczęście każdy bukmacher oferuje jakieś alternatywy. Poznaj je i przekonaj się, czy warto z nich skorzystać.

Coinbase

Wariant z najwyższym poziomem anonimowości, bo obejmujący płatność Bitcoinami.

Przejdź do Coinbase

Paysafecard

Metoda w pełni anonimowa, jednak z jedną podstawową wadą. Nie można za jej pomocą wypłacać środków, a jedynie je wpłacać. Należałoby ją traktować jako uzupełnienie dla jednej z powyższych metod.

PS. Jeśli zależy nam dalszym korzystaniu ze Skrilla to mamy taką możliwość u bukmachera 888starz:

Przejdź do 888starz

Porady jak ominąć blokady ustawy hazardowej

Porady dla obstawiających przy obecnej ustawie hazardowej

1. Depozyty oraz wypłaty

Po pierwsze nie należy dokonywać wpłat do bukmachera za pomocą przelewów bankowych. To najłatwiejsza do sprawdzenia informacja, która może przekazać organom skarbowym informację o naszym powiązaniu z bukmacherką.
Przy mniejszych kwotach dobrym rozwiązaniem jest także PaySafeCard, którą możemy zakupić w niektórych większych sklepach. Jednak obsługują je nieliczni bukmacherzy.
Optymalnym rozwiązaniem są internetowe portfele. Nie są one objęte prawem bankowym i nie muszą raportować do Urzędu Skarbowego, że mamy u nich konto i płacimy do buka. Najlepsze z nich to aktualnie MuchBetter i Jeton. Ten pierwszy daje możliwość wyrobienia karty do bankomatu, a drugi jeszcze nam dopłaca do złożonych wpłat.
Możesz także zastanowić się także nad płatnością BitCoin lub innymi kryptowalutami.

2. Uważaj, z jakiego urządzenia obstawiasz.

Przykładowo niektóre kawiarenki internetowe mogą rejestrować to co się dzieje na ich komputerach co dawałoby bezpośredni dowód na udział w nielegalnej grze. Ryzykowne byłoby także korzystanie z komputerów w szkołach czy na uczelniach. Najlepiej korzystać ze swojego osobistego komputera czy smartfona.

3. Nie ściągaj na siebie uwagi

W internecie pełno jest osób, które albo mają za zadanie wyławianie osób łamiących prawo, albo takich, którym przyjemność sprawi poinformowanie odpowiednich służb o tym, że grasz w miejscu, w którym nie powinieneś. Sugerujemy nie obnosić się, z tym że gramy na zagranicznych bukmacherach i nie wrzucać screenów z tych bukmacherów na grupy czy fora, zwłaszcza gdy na profilu mamy wpisany kraj zamieszkania – Polska.

4. Nie przyznawaj się do winy

Trzecia sprawa to domniemanie niewinności. Jakby się już tak stało, że Urząd Skarbowy w jakiś sposób się dowie o naszej grze, to nie wolno przyznawać się do winy. Mają dowód na wpłatę – zapłaciłem, bo chciałem mieć dostęp do transmisji meczów. Mają dowód na logowanie – logowałem się, bo mają u siebie opcję darmowej gry w Pokera (nie na pieniądze), chciałem obejrzeć transmisje meczów, chciałem zobaczyć terminarze spotkań, a oni mają zawsze dobre informacje. Ewentualnych powodów można wymyślić więcej.

Z pewnością jednak nie należy iść na ugody typu „zapłacę X bez procesu” albo „przyznaję się do winy i proszę o łagodny wymiar kary”. Tego typu zachowania mogłyby tylko zachęcić urzędy do dalszej walki – a zdecydowanie lepiej jeśli dalej będą one pasywne.

VPN-DNS-Zmiana-bukmacher

Sposoby ominięcia blokady stron hazardowych

Sama blokada nie stanowi praktycznie żadnego problemu, bo bukmacherzy regularnie tworzą nowe adresy stron, specjalnie dla Polaków, które nie są od razu blokowane. Formalnie jednak opiszemy poniżej metody “na wszelki wypadek”.

Metod zapewniających bezpieczną grę u nielegalnych bukmacherów będzie w tym przypadku wiele. Poniżej opiszemy pokrótce dwa najlepsze z nich oraz dwa alternatywne rozwiązania.

1. Usługa VPN

VPN (Virtual Private Network – Wirtualna Sieć Prywatna) to sposób tunelowego połączenia z siecią, który zapewnia prywatność i ukrycie rzeczywistego odbiorcy danych (czyli nas). W dużym uproszczeniu to serwer VPN łączy się ze stroną hazardową, a nie my. Metoda ta jest bardzo skuteczna w omijaniu wszelkich blokad internetowych. Aby to zrobić możemy:

Przy VPN może być IP stałe lub zmienne, ale bukmacherzy nie mają z tym żadnego problemu.

– Wykupić usługę VPN u zewnętrznej firmy (zalecane)

– Skorzystać z darmowego serwera VPN

– Postawić własny serwer VPN na swoim serwerze

Koszt wykupienia takiego serwera to wydatek rzędu kilku do kilkunastu dolarów miesięcznie czyli od kilkunastu do ok. 50 zł miesięcznie. Metoda ta jest najpewniejsza i bardzo przyjazna dla bukmacherów. Zapewnia nam stałe, zewnętrzne IP, które nie powinno budzić zastrzeżeń. Warto jednak upewnić się czy wybrany przez Ciebie bukmacher akceptuje takie rozwiązania.

2. Zmiana DNS na Google

Zmiana DNS jest bardzo prostą i co ważne – skuteczną opcją.
Cały proces zmiany DNS’ów opisaliśmy w artykule pod tym linkiem:

3. Lycamobile

Opcja ta to po prostu zakup karty telefonicznej Lycamobile. Stosuje ona angielskie IP przy połączeniu z internet i dzięki temu (póki co) blokada stron nam nie straszna.

4. Przeglądarka TOR Browser

Darmowa przeglądarka która daje swobodę dostępu do serwisów hazardowych i co najważniejsze nie zostawia żadnych śladów naszej obecni na wspomnianych stronach. Warto także ustawić sobie w przeglądarce z jakich lokalizacji będzie korzystała do połączenia z internetem, aby nie doszło do sytuacji, że próbuje nas łączyć przez amerykańskie czy polskie IP. Niestety jej dużą wadą jest wolne działanie, które wynika z faktu konieczności połączenia z całą siecią urządzeń ‘po kolei’.

Przeglądarkę najlepiej pobrać z oficjalnej strony projektu: https://www.torproject.org/download/download

5. Serwery Proxy

Kolejna bardzo prosta w zastosowaniu metoda na ominięcie blokady stron. Teoretycznie można z niej korzystać za darmo. Praktycznie przysporzy nam to więcej nerwów i stresu niż to warte. Polega ona na wprowadzeniu w ustawieniach przeglądarki adresu IP serwera proxy za pośrednictwem, którego łączymy się z witrynami. Nie ma bezpośredniego połączenia między naszym komputerem, a zakazanymi stronami. Zawsze pomiędzy nami występuje Serwer Proxy.

Opcja darmowa opiera się na powszechnie dostępnych serwerach proxy, których można znaleźć w sieci tysiące w przeciągu kilku chwil. Istnieje wiele serwisów, które publikują ich adresy – wystarczy je skopiować i korzystać. Problem w tym, że ich żywotność jest bardzo krótka i często już kilka godzin po ich upublicznieniu przestają się nadawać do czegokolwiek. Trzeba by wtedy wybrać kolejny, jak najbardziej „świeży” adres i zastąpić nim ten już niedziałający. Opcja niepolecana osobom lubiącym zakłady na żywo – nigdy nie wiadomo kiedy stracimy połączenie.

Opcja płatna to wykupienia takich adresów od firm, które się w tym specjalizują. Adresy przez nich oferowane również mają określoną żywotność, jednak jest ona zdecydowanie dłuższa niż tych darmowych. Ponadto ich listy są aktualizowane i mając pakiet ok. 5-10 wymienianych codziennie proxy mamy pewność, że któraś będzie działała. Z płatnych serwisów polecamy polski serwis Proxymarket, gdzie pakiet 10 proxy wymienianych codziennie można dostać już za x zł miesięcznie.

Którzy zagraniczni bukmacherzy są obecnie najbardziej godni zaufania?

Warto mieć na uwadze, że bukmacherom zależy na dobrych opiniach graczy. Nie jest w ich interesie, aby podawać nasze dane do Urzędu Skarbowego, nawet jeśli mieliby w planach uzyskanie polskiej licencji. Wiązałoby się to ogromnym ostracyzmem ze strony graczy. Nie słyszałem także o podobnym praktykach za granicą. Nawet jeśli jakiś bukmacher zablokuje polskim graczom możliwość rejestracji, to możemy spać spokojnie.

Jeśli chodzi o firmy najbardziej zaufane, wyróżniłbym dwie:

Unibet – jedna z największych firm bukmacherskich na Świecie z ogromną bazą polskich graczy. Stale zmieniają adresy, aby umożliwić nam łatwy dostęp do strony oraz dbają o różnorodność metod płatności na wypadek wycofania się dane metody z rynku bukmacherskiego

PRZEJDŹ DO UNIBET

22bet – najpopularniejszy bukmacher wśród osób grających typerów. Ogromna oferta obejmująca niemal wszystkie ligi. Do tego bardzo wielu polskich graczy, którzy nie narzekają na jego uczciwość. Aktualnie jedynym jego minusem jest brak opcji płatności z portfela z kartą bankomatową

PRZEJDŹ DO 22BET

A po więcej sprawdzonych przez nas firm bukmacherskich, które akceptują graczy z Polski zapraszamy do naszego rankingu bukmacherów.

Podsumowanie

Ustawa weszła w życie, obecnemu rządowi nie można odmówić konsekwencji w działaniach, ale dla chcącego nic trudnego.

Tak jak wcześniej pisaliśmy — Nikogo do łamania prawa nie namawiamy, ale rozumiemy, że gra z tak dużym podatkiem jest praktycznie nieopłacalna. Jeśli zdecydujesz się grać u zagranicznych bukmacherów, to rób to z głową. Mam nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił wam możliwości, z jakich możecie skorzystać i zasady, według których powinniście postępować.

Jeśli macie jakieś pytania, bądź wątpliwości to zachęcamy do kontaktu – pomożemy.

ARTYKUŁ BĘDZIE AKTUALIZOWANY W MIARĘ ROZWOJU SYTUACJI.

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net