Piłkarz Cracovii skazany za ustawianie meczów

Home » Piłka Nożna » Piłkarz Cracovii skazany za ustawianie meczów

Jak informuje portal Seznam Zpravy, piłkarz David Jablonsky został skazany prawomocnym wyrokiem za próbę ustawienia meczu w Czechach. Sprawa sięga wydarzeń sprzed ośmiu lat, ale dopiero teraz doczekała się finalnego rozstrzygnięcia. Teraz losy piłkarza znajdują się w rękach Czeskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli ten nałoży na piłkarza karę zawieszenia większą niż trzy miesiące, sprawą zajmie się FIFA, a to może rzutować na występy Czecha w innych krajach. Szczególny problem dotyczy Cracovii, w której Jablonsky jest podstawowym obrońcą.

Sprawa ustawionego meczu sięga listopada 2012 r., kiedy Jablonsky był jeszcze piłkarzem juniorskiej drużyny FK Teplice. 20-letni wówczas Czech miał współpracować z mafią piłkarską, która próbowała ustawić mecz, w którym ten brał udział. Czeskie media informują, że finalnie do “transakcji” nie doszło, a zleceniodawca wycofał się z niej w ostatniej chwili.

Sprawdź też: profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki

Postępowanie zostało jednak wszczęte, a w 2016 r. sprawą zajął się sąd. Oprócz Jablonskiego oskarżono jeszcze 19 innych osób. Sprawa zakończyła się w 2018 r., a piłkarz otrzymał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 20 tysięcy koron. Czech, od decyzji sądu, złożył jeszcze odwołanie, ale Sąd Okręgowy w Czeskich Budziejowicach nie zmienił jej na korzyść piłkarza. W ten sposób sprawa dotarła do Czeskiego Związku Piłki Nożnej, który finalnie zdecyduje o losach piłkarza. Jeśli ten zostanie ukarany karą większą niż 3-miesięczne zawieszenie, sprawą będzie musiała zająć się Komisja Dyscyplinarna FIFA, a to może rzutować na dalszą karierę 28-latka.

Największym poszkodowanym, oprócz kariery piłkarza, byłaby z pewnością Cracovia, która sprowadziła Czecha przed rokiem z  bułgarskiego Lewskiego Sofia. Obecnie Jablonsky to podstawowy obrońca krakowskiego zespołu, który w tabeli Ekstraklasy plasuje się na bardzo wysokim drugim miejscu. Ewentualna strata Czecha mogłaby mocno negatywnie wpłynąć na postawę klubu w rozgrywkach w Ekstraklasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

 


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

© Copyright 2022 Hazardzik.net